Jednoduchý plán

• USA A Simple Plan (více)

Bratři Hank a Jacob Mitchellovi se s přítelem Louem vracejí ze hřbitova, a když jim vběhne do cesty liška, nabourají. Jacob s puškou v ruce pronásleduje lišku, ač ho Hank upozorňuje, že se nacházejí v chráněné oblasti. Hank a Lou jdou za ním do lesa a narazí na sněhem zapadané havarované letadlo, v němž najdou mumifikovaného pilota a tašku plnou stodolarovek v celkové hodnotě 4 miliony 400 tisíc dolarů. Hank trvá na tom, že nález musí ohlásit na policii, ale Lou ho přesvědčuje, že za daných okolností peníze vlastně nejsou ničí, a pokud si je nechají, není to vlastně krádež, navíc, že pravděpodobně pocházejí ze špinavých obchodů s drogami. Za několik dní bude Hankova žena Sarah rodit a mladá rodina financemi neoplývá, Hank se proto  nakonec nechá umluvit, aby si peníze nechali, ale s podmínkou, že je schová a jestli se do jara po nich nikdo nebude shánět, až pak si je rozdělí. Sáře se nelíbí, co udělali, a navrhne, aby Hank část peněz vrátil do letadla, pak to bude vypadat, že se nic nestalo. Hankovi se nápad zalíbí a ráno se vydá s Jacobem na místo činu. Když se kolemjdoucí soused Dwight Stevenson zastaví u psychicky labilního Jacoba, v obavě z prozrazení Jacob na něho vystřelí a zdá se, že Dwight je mrtvý. Hank chce zachránit bratra a souseda odváží na jeho sněžném skútru k potoku s úmyslem naaranžovat vše tak, aby to vypadalo jako nešťastná náhoda... (TV Prima)

Toxie

Co dodat? Téměř vše vyřčeno v komentářích. Na tento film jsem náhodou narazil na csfd a zaujalo mě vysoké hodnocení. Tak jsem pořídil, shlédl a fakt: BOŽÍ. ()

Mikecat

Takýto debilný scenár má už jedine asi Arthur!Zbytočná smrt 6 ľudí a jednej sliepky!A nakoniec to všetko spáli!Bezvýchodisková situácia to nebola, vždy je nejaká cesta - v prvom rade sa nechválim žene!A v druhom rade si od nej nenechám radiť!A nejdem do toho s dementom a polodementom! ()

psychohippo

Znáte o rybáři a zlaté rybce? Znáte rybářovu chamtivou ženu? Tak tenhle film je hodně americká verze téhle pohádky skřížená s Fargem. Příběh silný jak utažení ve svěráku, co se každou minutu ještě poutáhne. Postavy, co jim věříte i fleky na gatích, zejména Jacob (BB Thornton v nejlepší formě). Od začátku je jasné, že je vše beznadějné, ale že to bude až tak mrazivé, bez špetky slitování s city diváka, to do poslední chvíle odmítáte. A pak už je jen všechno v hajzlu... Za to prokreslení postav a herecký koncert 5* ()

brtko

Zaujímavý thriller, ktorý má učite čo to do seba. Hoci je konanie hlavných hrdinov miestami dosť hlúpe, tak je stále v medziach uveriteľnosti a výsledkom je mierne nadpriemerný film. ()

route60

Sam Raimi v nejlepší formě ten film mě posadil na zadek, (obrazně řečeno) skvělé vygradovaná atmosféra celého filmu až do výborného finále. ()

Nonna

Jak jednoduché je šlápnout na skluzavku pod sněhem a jet a jet....až do pekel......tam ostatně všichni hrdinové tohoto pokradmu děsivě plíživého příběhu skončí - ať je to peklo svědomí, nebo manželské. V tomto filmu se gradace děje tedy skutečně podařila. Vše se pomalu ale jistě zamotává, smyčka kolem bratrů Hanka a Jacoba se až hmatatelně utahuje. Billy Bob Thornton lehce retardovaného Jacoba zahrál bravurně - dá se ho litovat i s odporem nenávidět (trochu podobně ztvárnil Ivan Trojan svého Václava, nakonec i typově jsou podobní). Ke konci, když se zjišťuje, že ani ne vrahové, ani ne pašeráci drog musejí být zrovna ty nejhorší zrůdy, že je tu ještě manželka, jde už o slušné psycho. Celý mrazivý film se navíc odehrává v mrazivém a zasněženém období a východisko není..... ()

CrazymanM

Já,bohužel,nemohu sdílet nadšení z tohoto filmu,protože mě vážně vůbec nenadchl!Bylo to sice trošku Coenovské,ale takové nějaké plytké,a ani herecké výkony tomu z mého pohledu nepomohly,i když byly na úrovni! ()

PamelaJJK

V celku klidný krimi thriller, který vás obklopí chladnou (i chladivou) atmosférou a divák s otevřenou pusou čeká kam se děj zvrtne. Dějovou linkou dost neotřelé a skvěle podané hereckým obsazením, obzvláště perfektním B. B. Thorntonem. V podstatě vše je OK, tak proč strhávám jednu hvězdu? Neskutečně mi vadila Bridget Fonda. Jednak mi nepřijde vůbec charismatická a v roli byla na pěst. Přišlo mi, že jí scénář předepisoval neskutečné zhovadilosti. Myslím, že takhle by normální ženská nejednala, nepřemýšlela a nemluvila. Působila jak mimozemšťan a rušila mi jinak skvělý zážitek. Bohužel. Nebýt jí, tak by to byl jasný palec nahoru a 100%. Takhle ale nemůžu... Škoda... ()

silak_xup

,,byla docela sranda najít to letadlo, viď?´´ V duchu názvu filmu se nese i celí příběh, je to prostě jednoduché, v prvních minutách jsem nad tím až kroutil hlavou, některé scény byli až komické, jak byli ,,obyčejné´´. Ale ten film neskutečně graduje každou minutou až do jeho vyvrcholení. Nádherný příběh o lidské ubohosti, kdy jsme prostě kvůli pár potištěným papírkům, které jsme si sami vymysleli, schopni dělat šílené věci. ()

shaacul

Výborný film pro lidi kteří sní o tom že někde najdou "poklad". Zjistíte že vlastně není o co stát. Zimou, sněhem, kufrem a díky seriálu i B.B. Thortnem může tento film připomínat Fargo. Fargo je ale jiné, plné černočerného humoru a lidsky vyšinutých psychopatů, Simple plan příliš vtipní není ale o to víc se dokážete do postav vcítit. To jak to dopadne je podle mě geniální a naučí to člověka si vážit toho co má namísto aby stavěl vzdušné zámky.**** ()

rashaverak

Tak urcite, kdyz muj debilni bracha praskne po palici v zachvatu paniky muze na skutru, tak jednoznacne reseni situace je odvezt chlapka ktery mozna je a mozna neni mrtvy hluboko do lesa a nafingovat nehodu .... nekdy mi zkratka jednani hrdinu ve filmech prijde natolik neduveryhodne ze nasleduje vypnuti filmu a zbrkle ohodnoceni ktere si film nejspise nezaslouzi. ()

Gortyna

Hvězda navíc za zasněženou krajinu a výkon Billyho Thorntona. Ti američtí policajti museli být na úrovni četníků ze Saint-Tropez, že Hanka nepolapili. ()

zzzzzjjjjj

Né příliš známý film, kde hraje i můj oblíbený herec z filmu "Santa je úchyl" Billy Bob Thornton, zde namaskovaný né teda úplně vábným vzhledem. Ten za svůj počin obdržel ocenění v Los Angeles. :D Film se odehrával na venkově v zasněženém maloměstě. Měl velice solidní děj, už od začátku jsem věděl, že se mi bude líbit. Zpočátku to vypadalo na opravdu jednoduchý plán, za který nebude trojice dopadena nebo že okolo ukradených peněz a mrtvého člověka ani pes neštěkne. Opak je ale pravdou! Slušná atmosféra, hudba zvláštně ladila a závěrečná čtvrthodina v lese u letadla byla perfektní. Proto uděluji 4* a k tomu příslušných 77%. ()

Aniki

Paralela s Fargem napadne vlastně asi každého, ale já vidím snímek přeci jen trošku hloubavější, míň potrhlý a hlavně o dost méně šokézní, zato však lidštější. Paxton si odehrál svoje, stejně jako jeho "wajf" Fondánová, nicméně Billy Bob měl svojí roli o dost zajímavější a taky mnoharozměrnou...ani ryba, ani rak. Příběh patří k těm několika málo filmům z trapně kýčovitých devadesátek, který zcela jasně mezi ostatními vyčuhuje a tzv. nestárne. Vlastně by si zasloužil plné ohodnocení, ale když ho pak srovnávám třeba s Kmotrem nebo sérií Černobyl, musím zůstat se čtyřmi hvězdami přeci jen s nohama na zemi. ()

old salt

Výborný thriller. Na Raimiho to bylo sice trošku "komorní", ale příběh je neotřelý. Jak málo stačí ke sklouznutí ... ()

E.T.Martin

Ještě větší parta matlalů než v coenovském Fargu, se kterým je tento film často srovnáván, aneb příběh o tom, že když už se něco posere, tak pořádně. Sam Raimi ukazuje, jak dobře umí vystřihnout potemnělou atmosféru, z herůc pak exceluje Billy Bob Thornton. ()

Hrus

Velmi zajímavý příběh o tom, jak 3 kamarádi najdou 4 miliony dolarů a jak se všechno postupně zvrtává, je malinko zabit příliš dlouhou stopáží. Ale možná mi jen k vychutnání atmosféry vadilo, že jsem film viděl dabovaný. Každopádně oproti mému milovanému The Gift jsou postavy pojaté jako příliš civilní a obyčejné, možná proto mi žádná z nich nebyla sympatická. Jen Bridgit Fonda je krásná a ďábelská zároveň... Přesto je to výjimečný a velmi zajímavý film. ()

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců

Zemřel Bill Paxton, Hudson z Vetřelců