Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Luksa

V první polovině filmu, kdy Peter Parker poznává své nové schopnosti a stává se Spider-manem je to skvělá zábava, ale jakmile na scénu přiletí Green Goblin, tak film ztrácí spád, navíc akce je nemastná neslaná a dialogové scény mně spíše uspávaly. Poprvé za ****, ale během dalšího shlédnutí už se dostavuje nuda a z hodnocení musím trochu ubrat. Na Donnerova Supermana nebo na X-Meny 2 to nemá ani náhodou. P.S. Asi jediný film, kde se mi nelíbila Kirsten Dunst. ()

Obivan

Z komiksů jsem měl vždy nejraději Spider-Mana a ani v mých nejodvážnějších snech jsem nečekal, že se někomu podaří zachytit plné kouzlo komiksové předlohy a vložit do filmu všechny ingredience, které dělají tento komiks tak jedinečný. A neuvěřitelné se stalo skutečností. Jasnou výhrou je také Tobey Maguire. Je neuvěřitelný. V současné době není NIKDO, kdo by se na roli Petera Parkera hodil více a kdo by jí tak dobře zahrál. ()

Maynard.

:o). Musím přiznat, že již dlouho jsem neviděl takovou ptákovinu. Co muho vyčíst z některých komentů "nejlepší komiksový film" atd, hmmm? S porovnáním s Batmanem, Watchmen´s, Sin City, X-Men se tento neskutečný SHIT nechytá ani trošičku. Herecké výkony v tomto filmu nebyly zaznamenány, hudba naprosto chudá, efekty na mě působily naprosto uměle počítačově a nedůvěřivě, no a celková zápletka ubohoučká až to hezký není. Kdyby mi bylo 10 let, tak bych z toho byl možná unešen (takový skřet a jeho maska, opravdická bomba:o) ). Místama jsme se u toho chlamali, né díky některým rádoby komickým situacím, ale díky tomu, že to byla opravdu neskutečná PÍPčovina. Jak je vidět, tak i s velkým kašpárkem(rozpočet) se dá hrát maličké divadlo(spiderman). No more, thank´s! PS: *Lia* a džejB, ste v pohodě? Wonder, v tomhle bychom si notovali :o) ()

Cejny

Spider-man je příjemná filomová podívaná, u které se nebudete nudit. Najdete zde jak trochu romantiky, tak horu akce a napětí. ()

kenkaku

Když už jsem se pustil do remaku The Amazing Spider-Man tak napíšu pár slov o originále... Spider-Man byl v roce 2002 opravdu příjemné zjevení. Díky dobré volbě herců (Tobey Maguire byl dokonalá volba) si člověk celkem rychle vybuduje s hrdinou vztah a vše je v pořádku. Bohužel je tak nějak vidět lehounce (pro někoho možná až moc) nedotažený scénář který se sice snaží charakter hlavního hrdiny vykreslit, ale snaží se co nejrychleji na plátno dostat už "toho finálního" Spider-Mana a díky tomu děj tak zvláštně párkrát poskočí. Co mě na "Spajdym" ale iritoval nejvíc byl vzhled a pojetí "zeleného skřeta na skejtu" jako jeho soupeře. To byla fakt špatná volba. Celkově tedy jsem se u filmu do doby než nastoupí skřet na scénu bavil dokonce na plných 5 hvězdiček. Pak to kleslo na průměrné tři (fakt mě iritoval). ()

Metal Lord

Doteď si vzpomínám, když jsme se tenkrát ještě v našem klasickém nedigitálním dětství vydali do přeloučského kina na projekci Spider-Mana. Na filmový pás jsme tenkrát čekali dobré 3 měsíce, ačkoliv už v Hradci fungoval Cinestar. Z celé projekce jsme odcházeli unešeni. Mě tento film poznamenal i v dobrém smyslu, a sice, v 11 letech se díky Spider-Manovi začala projevovat má preference originální audio stopy s titulky ()

SG-1

"To mám svůj vůz vyměnit za trapného Golfa jenom kvůli tomu, že tebe z každé soukromé školy vyrazí?" -Norman Osborne- ()

James87

Spider-Man dostane pokaždé pět hvězdiček, jestli někdo, tak on. Vždycky jsem mu fandil a nebudu to měnit. Teda né úplně každý, jen ty s Tobyem jsou za pět. A tady v té trilogii si to Spider-Man nepokazil. ()

herr_carter

Nemám příliš výhrad k filmovým efektům, příběhu,blá blá blá.....co je ovšem strašlivé, je výběr herců - Tobey Maguire a Kirsten Dunst, tak já nevím,jestli jsem jediný,komu tihle dva tupohlavové absolutně nic nepřínáší?A naopak ještě celý film táhnou svým zručným a propracovaným neherectvím ke dnu. Navíc když člověk srovná Spidermana s jinými komiksovými postavami (například Ironman, Hulk a koneckonců i ten pablb Kapitán Amerika), tohle je prostě kaše pro děcka,kde hlavní ochránce bezbranných vyjde oproti ostatním jako směšný kretén v nepadnoucím kostýmu...navíc podpořený oním skvělým Maguirem, který má hereckého talentu asi jako použitá šprcka.....................moje hodnocení = 4 z 10. ()

remy

Můj nejoblíbenější comicsový film. Moje dětství. A pavoučí muž už nikdy nenajde lepšího představitele, než byl Tobey .. ()

LexBarker

Jeden z mála komiksových filmů na který mohu koukat aniž bych se nudil. Tobey Maguire je skvělou volbou a důkazem, že akční komiksové záležitosti jdou o třídu výše, pokud je obsazen skutečný herec a ne jen "napudrovanej" panák. Vše šlape jak má, humor obstarává J.K. Simmons v roli správně šíleného Parkerova šéfa a krásná, talentovaná Kirsten Dunst dokazuje, že to co předvedla v Interview s upírem nebyla náhoda. Že Sam Raimi umí, vím už od dob Ashových dobrodružství v lesní chatce, ale že takhle s přehledem zvládne komiksové "áčko", jsem nečekal. ()

PALINO

SPIDER-MAN je kvalitný comicsový film, ale nemôžem sa ubrániť pocitu: JE TO DOBRÉ, ALE MOHLO TO BYŤ AJ LEPŠIE. Réžia Sama Raimiho je ale príjemným zážitkom, akčné scény sú zručne natočené a tak je škoda, že ich je pomerne málo. Herci sú dobrí. Tobey Maguire mi ako Spidey na prvý pohľad moc nesedel, ale po zhliadnutí filmu treba pochváliť Raimiho voľbu. Willem Dafoe ako Green Goblin podáva tradične dobrý výkon, ale akonáhle si nasadí svoj kostým, jeho herecké kúzlo sa mierne stráca (oproti Spideyho kostýmu pôsobí ten Goblinov skôr úsmevne). Hudba Dannyho Elfmana je miestami veľkolepá, ale kvality jeho Batmana nedosahuje a väčšia výraznosť a bohatosť motívov by jej neuškodila. SPIDEY je dobrý odrazový mostík na vznik comicsovej ságy a keďže sa nejedná o neprekonateľnú pecku, treba sa len tešiť, čo prinesú ďalšie diely. ()

hudryhudry

Spider Man je má srdcovka, proto moje možná trochu vysoké hodnocení. První díl byl přelomový, dokonalé grafické zpracování (na tu dobu - technika jde samozdřejmě rychle nahoru), některé dialogy možná trochu plytké, ale hlavně to byl POŘÁDNÝ akční nářez, který dokázal diváky zaujmout. Dobré herecké provedení a vizuálně co možná nejblíže Marvelovskému komiksu je samozdřejmostí. Prostě super! ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...první polovina...ujde a je tak na 4 hvězdy, ale jakmile se zjeví na scéně záporák (Dafoe) v masce...kvalita jde strmě dolů...Maska zeleného skřeta je naprosto trapná a budí pouze smích. Říká se, že film je tak dobrý, jak dobrý je jeho záporák...Tady stojí záporák za h... takže celý film to bohužel taky velmi shazuje... ()

MARTIN*I

Víc jak 3 si to rozhodně nezaslouží... Ten příběh je dobrej, taky efekty... Ale jinak je to docela blbost... Nevim, prostě tomu něco zchází... Nemá to takový výsledný efekt... Mrhání penězma:-)) S timhle příběhem se mohlo vytěžit mnooohem víc! ()

chef

Miloval som komiksy, miloval som animovane komiksy, a milujem sfilmovane komiksy. To by vsak nestacilo aby som miloval aj toto spracovanie spidermana avsak toto spracovanie je skvele, v mnohych ohladoch invencne a tazko mu nieco vytknut. Celkovy dojem asi 85% Go Spideee Go ! :) ()

NICOX

Sem sama překvapená, ale líbilo se mi to, a to docela hodně. Hustá akce, trocha tý romantiky... a strašně rychle mi to uteklo. Asi takhle nějak si představuju filmový zpracování komiksu. 80 % ()

rozbris

Jednou jsi tak jdete na exkurzi, něco Vás kousne a ráno se probudíte jako namakaný pavoučí muž (bez jakkých koliv činek a hodin v posilovně). A po smrti Vašeho nejbližšího (strýce) se rozhodnete zachraňovat lidi z nebezpečí. ()

GeorgeHans

Čo Spider-Mana vyťahuje z priemerného comics-filmu na nadpriemerný comics-film? Najmä 2 veci. Po prvé herci presne sediaci do svojich rolí a po druhé (ako vždy) výborná hudba človeka s menom Danny Elfman. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů