Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Corpsegrinder

Dostal jsem to od babky na VHSce hned jak to vyšlo. Sjel jsem jí snad milionkrát a film znám nazpaměť. Dokonce jsem na něj zašel i do kina což dělám jen u VIP srágorek. Rozhodně dobrej komiksák nejedoucí ve stylu současnejch marvelovek kde se spíš spoléhá na efekty a na vše na čem vlastně nezáleží. ()

AdamesWWE

[8/10] Spider-Man je veľká postava vo svete komiksov, ktorá si zaslúži byť spracovaná v podobe kvalitných filmov filmov. Filmy, ktoré o pavúčom mužovi natočil Sam Raimi už neprekoná ani tohtoročný remake v podobe Amazing Spider-Man v 3D. Prvý pavučí muž je v rámci tejto trilógií najlepší film, ktorý nás zoznamuje s postavou Petera Parkera a postavami, ktoré sú dôležité. Tobey Maguire je v postave pavúčieho muža výborný. Dievča, do ktorého sa zaľúbil hrá sympatická a dobrá herečka Kirsten Dunst. James Franco další dobrý herec ktorý tu má dobrú, dôležitú úlohu, jeho otec - Willem Dafoe ako hlavný záporák. Zo všetkých záporných postáv ktorí sa počas trilógií ukázali, je Dafoeva postava záporáka najzaujímavejšia, najlepšie podaná a veľmi dobre premyslená, myslím si že nikto by túto postavu nezahral lepšie. Za poslednú zmienku stoja dve vedľajšie postavy, strýko a teta. Ešte aj herec J.K.Simmons je tu celkom dobrý, vtipný a zaujímavý, škoda že má jeho postava menej priestoru, ale pri každom momente je mimoriadne vtipný. Pri tomto filme sa nedá nudiť. Film má skvelé tempo, na úvode nás zoznámi s postavami, potom prídu prvé problémy, smrť strýka, uštipnutie pavúkom a postupne film dostáva skvelý nádych, gradujúce tempo. Je tu aj dosť akčných, dramatických a thrillerových momentov, sú po technickej stránke celkom dobré, uspokojivé a záverečné finále je takisto podarené. - 85 %. ()

F.W.Colqhoun

Christopher Nolan je sice velmi originální režisér, ale jeho přínos žánru komiksových adaptací – realističnost, důraz kladený na psychologii postav atd., který se šíří jako mor - na rozdíl od jeho ne-komiksových bijáků nijak zvlášť nežeru. Sam Raimi, který nedokáže bez špetky humoru a nadsázky natočit ani scénu řekněme s odtrháváním paží, mi se svým ale-jakože-naprosto tradičním přístupem udělal v repríze po letech slušnou radost – snad mi ten večer připadalo namístě, že ze soubojů postav oděných v upnuté elastické oblečky nedělal zbytečné drama. Když k tomu dostanu sympaticky přestřeleného padoucha, dějový drajv, Tobeyho Maguire v roli typově sednoucí jako zadek na hrnec a 1-2 běhavé scény s Kirsten v promočené košili, jsem spokojen. Kdybych byl ale svině, za tu závěrečnou s**čku od Nickelback bych filmu dvě hvězdičky odečetl - tak hrozná skutečně je. ()

Michael2807

Vše shrnu do komentáře k prvnímu filmu: Spider-man, jako moje nejoblíbenější marvelovská postava, pod maskou skutečně válí. Ale jakmile si ji sundá je to děs. Hlavně v dalších dílech. Tobey to zahrál skvěle. Ale nemůžu si pomoct, na Spider-mana se mi zkrátka nehodí. Hůř tam vypadá už jen Kristen Dunst, která mi při sledování nepřestává lézt krkem. Ale stejně je to můj nejoblíbenější komiksový film. ()

Paity

Spider-Man je velice důstojnou nástupkyní časopisového komixového vydání. A přestože mám vůči Tobeymu Maguireovi řadu připomínek, nakonec se toho zhostil dobře. Dávám čtyři hvězdy za zábavu. ()

rtio

Vzpomínka na mládí a návštěva filmu od kterého jsem toho moc nečekal. Tehdy asi můj první film viděný v kině, který byl natočený podle komixu. Skvělé obsazení herců, příběh a nepřeplácané efekty. Sam Raimi se zde předvedl v dokonalém světle! /90%/ ()

Stružák

Málo zajímavej příběh, příšerný efekty, nevýraznej záporák a málo využitý schopnosti samotnýho Spider-Mana. Přesně to dělá z filmu, kterej mohl mít velkej potenciál jenom ubohou, americkou podprůměrnou slátaninu. Škoda. ()

Hanys_

První Spidey kupodivu po těch letech zas tak nezestárl. Vždycky se mi na něm líbil hodně civilní Tobey, to jeho zjišťování schopností je zábavné pořád a Dafoe je jako záporák taky gut. Závěrečná scéna na pohřbu je neskutečně silná a jen naznačuje jaký má tenhle příběh potenciál. ()

Miller

Za mě nejlepší homixárna, společně s dvojkou. Já prostě nemůžu odolat tomu šprtovi a jeho komičnosti. Velmi vtipný a zábavný homixový film . Tobey hraje obstojně, narozdíl od "Mary Jane". Navíc je to moje utlé dětsví a nostalgie na mě zde (jiank ne) působí. 82% ()

Petr.Kocfeld

Spiderman je takovy obycejny,ale take trochu stydlivy kluk Peter Parker,nez ho kousne geneticky modifikovany pavouk...Proc ne?Triky a akce dobry a hlavni hrdina a jeho pritelkyne Mary Jane taky.Peter Parker krom toho rad foti a ja docela taky.Jeste si vzpominam,jak jsme dostali s brachou a cetli od taty comics Spiderman.Za me 70 procent! ()

Pat.Ko

Spider-man je môj prvý hrdinský film. Aj po rokoch má to svoje grády. Špeciálne efekty vo filme boli v tom období fakt vynikajúce, najmä v scénkach vo vzdušných súbojoch. T. Maguira si cením a podal tu veľmi dobrý herecký výkon, aby som nezabudol K. Durst treba pochváliť tiež. 8/10 ()

Sayko

Dnes už kultovní klasika, první celovečerák pavouka zachraňujícího občany New Yorku. Trochu klišé, ale dá se skousnout. ()

derryl

Spider-Man? Jako film (řekl bych psychologická sonda do života uťápnutého studenta) výborné, ale nevím, jestli to je opravdu adptace comixu nebo ne? Možná to je přístupem pana režiséra, ale je až obdivuhodné, že se všechny klišé comixu zde proměnili, k lepšímu, samozřejmně. Takže mé hodnocení: 4 hvězdy, protože jsou i lépe natočené filmy. Tento je ovšem zvládnutý z přehledem a nadhledem! ()

Moskoe

Já vím, byli to supersilní superhrdinové, ale scéna s kabinkou lanovky v jedné a krásnou MJ v druhé ruce, to už na mě bylo moc. A pětkrát se opakující záběr výbuchu oken pod balkonem, granát, co "sežehne" na troud pouze vybrané kolegy z představenstva, absence historie obleku, který si S. asi spíchnul sám, to mi taky moc nevonělo. Možná by to bylo na 3*, ale v tuhle chvíli dávám pouze 2. ()

ThomasL

Jediná věc, co mě na tom sere je fakt, že Peter Parker je prostě zamindrákovaný blbeček neustále řešící své osobní problémy. ()

Prochy38

T. Maguire byla fakt moc dobrá volba. Animovaný seriál jsem sledoval jen příležitostně, ale i tak byl Spider-Man jeden z mých oblíbených komiksových hrdinů. Zpracování opravdu dobré. K. Dunst moc hezká Mary-Jane. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů