Spider-Man

• USA Spider-Man
USA, 2002, 121 min

Film na motivy marvelovského komiksu je příběhem podivínského středoškoláka Petera Parkera (Tobey Maguire). Jako dítě osiřel, byl šikanován a nebyl schopen vyznat lásku okouzlující dívce ze sousedství Mary Jane Watsonové. Říct o jeho životě, že je to bída, by asi bylo dost slabé slovo. Ovšem jednoho krásného dne, když ho na exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, se jeho život změní tak, jak by si sotva kdo dokázal představit. Peter získá netušenou pružnost, jasné vidění, schopnost přichytit se k povrchu, šplhat po zdech a vystřelovat sítě ze zápěstí, ale ona to nebude jenom zábava. Výstřední milionář Norman Osborn (Willem Dafoe) na sobě vyzkouší účinek drog, čímž vznikne jeho maniakální alter ego Green Goblin. Peter se tudíž musí stát Spider-Manem a vzít si Green Goblina na starost, jinak ho Goblin zabije. (HBO Europe)

Ollie235

Na to, že mě kreslený pavoučí muž nikdy moc nebral, film zapůsobil více než dobře. Počínaje vznikem té pavoučí nátury v Peteru Parkerovi přišla na scénu slušná dávka akce, efektů, ale i emocí. Výborní byli i herci- především Dafoe je skvělý záporák a Kirsten Dunst super kočka. ()

TwoFace

Spider-Man je snímek, kterým superhrdinské filmy po konci 90. let chytily druhý dech. Dnes už jde o kultovní klasiku s hromadou ikonických scén, která celou jednu generaci uvedla do žánru superhrdinských filmů a nastartovala jejich boom o pár let později. Tobey Maguire je pro mě ten nejlepší Spidey. Celý film se nese ve své ikonické atmosféře, kterou podkresluje úžasná hudba. ()

Movie Gourmet

Koho máte nejradši? Petera Parkera nebo Spidermana? Já Kirsten Dunst, půvabné koření filmů o Spidermanovi/ Pavoučím muži. Řekl bych, že poměrně dobře zpracované komiksové dílo. Záporáka si zde střihl charizmatický herec s tváří "barakudy" s ostře řezanými rysy, Willem Dafoe, který je na svém "windsurfu" Spidermanovi úctyhodným protivníkem. Film má dobrou story, vizuální efekty a nechybí mu samozřejmě romantická linie. Peter Parker nesmělý průměrný a hodný mladík zamilovaný do spolužačky Mary Jane, které místo něj imponuje jeho alter ego Spiderman. Zjistí, kdo se nakonec skrývá pod maskou tajemného Pavoučího muže, co myslíte? Odpočinkový film pro celou rodinu. Verdikt: 4* a 75 %. ()

Marina111

Po technickej stránke skvost, ale veď všetci veľmi dobre vieme, že nie je všetko zlato, čo sa blyští ... Pretože ak odrátame efekty, akciu a výpravu, ostane nám "len" tisíckrát parafrázovaný príbeh nepochopeného samotára, z ktorého sa stane hrdina a bla bla bla ... Veď viete ... Z tisícok podobných verzií si však ja osobne zvolím v budúcností radšej niektorú z tých, kde večne nevanie americká zástava a ktorá si i bez masívnej reklamy dokáže zabezpečiť svojich priaznivcov ()

gurmanik

Bohužel, mě Spiderman ani Batman nijak neoslovili. Asi jsem blázen, ale na tyto filmy bych se nikdy více nekoukal, prostě mě to nebavilo. Naopak takový Ironman to je jiná. V celém Spidermanovi mi nějak chybí šťáva.. Možná, že kdybych film viděl v kině a né v televizi se spoustou reklam, dojem by byl jinačí.. ()

peto580

videl som to jednou ako maladučky a chcel som byť spidermanom. Teraz som to videl znova a spajdrmenom chcem byť stále ()

mira007

Jedno z nejlepších zpracování komiksu na plátno - civilně hrané, žádné přehánění, nezahlcené počítačovými triky a výbuchy, žádné testosteronové výlevy - příjemný film. ()

H4ku11

Tobey mi sedel na túto rolu takmer dokonale, ako Peter Parker bol presne tým ako som si hanblivého vedátora bez kostýmu predstavoval. Ako Spider-Man však mal byť trošku viac vtipnejší. Postava Normana alias Green Goblina sa mi už páčila o dosť menej. A postava MJ oveľa oveľa menej. Film celkovo však ostáva napriek tomu kvalitnou komiksovkou. ()

bobstock

Klasická marvelovka ještě celkem sympaticky utáhlá oproti těm dnešním přeavendžerovským seriálům. Jen si pamatuju z dětství, že Goblin na kluzáku míval drsnější podobu v kápi. Ten zelenej robocop byl spíš směšnej. Triky už z dnešního pohledu vypadají hnědě, ale zase Kirsten Dunst to velice slušelo!! 65% ()

hell_boy

Na tento snímek jsem byl velice zvědavý. Zajímalo mě, jestli se dá ve filmu nějak zábavně pojednat o tak notoricky známé postavě jako je Spiderman. Raimi dokázal nadočit film, ukterého jsem se nenudil ani vteřinu a to i přesto, že zůstal věrný předloze. Jestli se nějaký film podle comicsu nadmíru povedl, tak je to právě Spider-Man. ()

masiko

Neuvěřitelně nevhodný a nepřesvědčivý Tobey Maguire v hlavní roli asi nejhoršího superhrdinského filmu jaký jsem kdy viděl. ()

Michelleee

I přes drobné vady na kráse (vis. některé trikové sekvence, které na mě působily jako lehce nadprůměrná PC hra) jsem byla naprosto unešená..je to moje nejoblíbenější filmové zpracování komisu. Tobey hraje fantasticky-jeho přerod z outsidera v superhrdinu je uvěřitelný a moc příjemně zahraný..konečná scéna, kdy MJ vyzná Peterovi lásku a on ji odmítne, aby ji chránil je fakt dojemná..ach jo:) ()

Phillo

Raimi si uvedomil, že „s veľkou mocou prichádza veľká zodpovednosť“ a po jeho malých projektoch sa pustil do tohto MEGA, z ktorého spravil jednu z najlepších komiksových adaptácií vôbec. Pomalší a sympatický rozjazd (školské prostredie) strieda celý napínavý zvyšok v ktorom ako záporák naozaj exceluje Wiliam Defoe. Ako zrod superhrdinu skvelé, avšak pre Raimiho talent už (písané s očakávaním už 4. dielu) trochu plytvajúce. Typicky americké, ale zábavné. 80% ()

naxicka

Pro mě nejlepší film ze série. Nechybí tu příběh, skvělé herecké výkony, napětí a vtip. Tobey je přesně takový Peter Parker, jakého jsem si představovala. ()

WinstonS

Svižně pojatá adaptace klasického komiksu, která nenudí a díky výborným efektům i uvěřitelnému výkonu hlavních postav dokáže udržet pozornost až do konce. Nad ostatními herci ční William Dafoe, kterému podobné role prostě sedí jako ulité. Celkově slušná a odsýpající zábava, která nic převratného neřeší a coby sobotní večerní oddychovka poslouží téměř ideálně. ()

RomeroIsGod

Tak tahle mánie jde úplně mimo mě. Kreslenýho Spidermana jsem měl rád, i když nikdy né tolik jako Batmana. Ale tohle je bohužel film pro celou rodinu a je to na něm znát. Dlouhá, natahovaná a romantická nuda. Bruce Wayne s Hellboyem by tomuhle šmoulovi natrhli řiť a poslali ho do pekel vobskakovat Saddáma. ()

Brylin

Dobrá zábava pro celou rodinu, která nabízí poutavý příběh i kvalitní herecké výkony. Jako správný blockbuster má vše, co má mít - napětí, akci, triky, romantiku i souboj dobra a zla. "Pro celou rodinu" ale zákonitě přináší i kompromisy v podobě více polopatických dialogů a předvídatelnosti. Celkově první Spiderman na čtyři hvězdičky nakonec dosáhne hlavně díky výbornému Dafoevi a Kirsten Dunst, která je k nakousnutí. ()

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

Sam Raimi jedná o režii Doctor Strange 2

06.02.2020

Kultovní hororový režisér Sam Raimi jedná o režii snímku Doctor Strange in the Multiverse of Madness pro studio Marvel. Nebyla by to pro něj samozřejmě první štace do komiksového světa, Raimi totiž… (více)

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů