Robin Hood: Král zbojníků

• Česko Král zbojníků Robin Hood (více)

Král Richard vedl třetí křížovou výpravu, které se účastnilo mnoho mladých šlechticů. Robin z Locksley při ní upadne do zajetí. Podaří se mu však osvobodit a společně s maurským přítelem Azimem se vydá do Anglie. Jenže doma zjistí, že jeho otec je mrtvý. Nechal jej zabít šerif z Nottinghamu, který spravuje hrabství. V době královy nepřítomnosti hrabství pustoší, lidé mají hlad, zatímco on je okrádá a vraždí. Mezitím plánuje, že převezme vládu nad zemí tím, že se ožení s královou sestřenicí Marianou. Nikdo nemá odvahu se mu vzepřít. Robin ale musí pomstít svého otce, stane se překážkou, kterou chce šerif odstranit. Robin s Azimem najdou útočiště v táboře zbojníků. Statečný Robin se brzy stane vůdcem zbojnické bandy a začne dávat zemi do pořádku. Přepadává bohaté a peníze poté dává chudým hladovým lidem. Lid ho proto má rád. Brzy jim dojde, že pokud chtějí být skutečně svobodní, budou se muset vzepřít tyranovi a společně s Robinem jej svrhnout. (TV Prima)

I.AM.NOT

Po novém Robinu Hoodovi si tohoto snímku ještě více vážím, nic nechybí, možná je něčeho příliš a něco příliš přehrané (bláznivá čarodějnice a opilý mnich) ale přesto jsem snímku věřil. Mezi hlavními hrdiny to vřelo (hádka o zlato ve skrýši) i výtečně jiskřilo. Perfektní lesní svět a malé pastičky a sympatický Malý John odlehčující scény. Skvělý boj se zvířaty ze severu, který obrátil děj, přesně jak bylo potřeba. ()

Paity

Můj nejoblíbenější Robin Hood, který byl natočen. Nevím, možná je to tím Hollywoodským stylem, ale ti předešlí, ani ti novější mne tak neoslovili. Asi proto, že mi tenhle v podání Kevina Kostnera připadal nejuvěřitelnější. Rozhodně pět hvězdiček! ()

Janega

Žeby hlavnou hviezdou vo filme o Robinovi Hoodovi bol Robin Hood? Nie. Tu hviezdi Alan Rickman alias šerif z Nottinghamu, ktorý si každú scénu kradne pre seba. Vraj podľa tunajších zaujímavostí Costner trval na vystrihnutí niektorých šerifových scén. Zrejme žiarlil na Alana, že ho úplne zatieni. Každopádne je to výpravný príbeh, pri ktorom sa človek zabaví. Čo však pôsobí absolútne debilne, je záverečný príchod kráľa. ()

Mauric

Pro mě rozhodně jedno z nejlepších(ne-li nejlepší) zpracování příběhu o Robinu Hoodovi.Costner zde hýří charismatem,Freeman jako saracénský válečník hýří zase moudry,ale všechny tyto zdařilé herecké výkony převáží výborný Rickman,který se do role záporáka opravdu vžil a jeho šerifa z Nottinghamu jsem měl ze všech šerifů z Nottinghamu nejraději.Příběh dokresluje příjemná hudba a Sean Connery,který mi na konci filmu vykouzlil úsměv na tváři. ()

Haymar

Krásná nostalgická vzpomínka na pubertání éru a zároveň jedna z těch povedenějších verzí o nejslavnějším anglickém zbojníkovi - Robinu z Locksley. O to příjemnější je, že Costnerův Robin Úd neztratil nic ze svého kouzla ani za tu řadu let... Kromě výpravného historického eposu a dobře zmáknutých bojových sekvencí, zaujme parádní obsazení - vedle titulního Costnera a Freemana, hlavně vyniká úlisný Rickman s Wincottem (šerif z Nottinghamu a Guy Gisbourne), ve vedlejších rolích pak zaujmou např. Brimble či Slather (Little John a Will Scarlet)... a cameo Richarda II. alias "Lionheart The King" si nemohl vystřihnout nikdo jiný, než Sean Connery... ()

Xavi6

Kevina Costnera mám rád a Robina Hooda obzvláště. Každopádně v porovnání s novým Robinem Hoodem (Russel Crowe) mě přijde, že ten novější je lepší, ale tento nebyl taky špatný ba naopak, měl velice poutavý děj. Každopádně už si to moc nepamatuji, budu si to muset někdy zase připomenout. :) ()

Hanes88

Podle mého Kevin Costner ve své životní roli. Morgan Freeman jako vždy úžasný a děj - no co se týče toho...je to naprostá nádhera. Romantický, akční i dobrodružný zároveň. No a když u jsme u výčtu, byl by hřích se nezmínit o naprosto krásné hudbě po celou dobu filmu. Vždy rád kouknu. ()

Angelino

Lesík za kanálom, alebo ešte lepšie les pri dostihovej dráhe, napadané lístie, luk vlastnej výroby a boj dobra so zlom. Úkryt, kde by som podrazil dve palice a prenasledovateľom akoby zmizol zo sveta som si síce nikdy neurobil, ale všetko ostatné z tohto filmu som si ako chlapec prežil. A dodnes rád chodím do listnatých lesov na jeseň. Pri vzhliadnutí po rokoch mi už síce trochu vadí ten americký pátos, ale vtedy mi to vôbec neprekážalo. ()

Prochy38

Myslím, že jde jasně o dosud (2012) nejlepší zpracování. I přes kvalitní práci R. Scotta s R. Crowem nebo parodii s C. Elwesem v hlavní roli. Nejsem žádný puntičkář, ale C. Blanchet byla hezčí Marion, což je jedna z hodně mála slabin tohoto filmu. K. Costnera mám raději v jiných rolích, přesto toto zpracování asi nikdy překonáno nebude. Největší úspěch jistě leží na skvělém hereckém obsazení. ()

Drirr

Klasika dobrodružného filmu, kterou táhne nahoru parádní obsazení. Hlavně duo Costner - Freeman vs. Alan Rickman, na to se dobře kouká i po těch letech a i s tím vyšším věkem na hrbu. Za zmínku stojí i hudba (ostatně tam padla i nějaká oskarová nominace) a podle mě i kamera. Milsome si dokázal hezky pohrát s kompozicí některých záběrů a hlavně se světlem, které v některých chvílích funguje krásně a atmosféricky. Dohromady to všechno navozuje příjemný pocit poctivé rodinné a pěkně napínavé dobrodružné podívané (a v tomhle případě dokonce bez pejorativního zabarvení!). A přesně tím tenhle Robin Hood je. ()

Marius_ss

Jeden z filmov, ktoré som dookola pozeral na starých VHSkách ako chlapec kedy moja láska k filmom začínala. Perfektný kasting, sympatické postavy, možno miestami nudné, príliš preromantizované, rodinné... ale aj tak taký menší kult. ()

Wiluna

Naozaj vydarené spracovanie najmä pre kvalitné herecké obsadenie a skvelý herecký výkon Alana Rickmana ako šerifa. Avšak britský (low-budget) televízny seriál Robin of Sherwood (1984) s Michaelom Praedom to (pre mňa) nikdy neprekoná. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman