New York, dvacáté třetí století. Země má být co nevidět zničena obří ohnivou koulí, která se na ni řítí. Cornelius (Ian Holm), starý mnich, však ví, čím tento hořící kolos zastavit: Pátým elementem. Je to Nejvyšší existence, propojující čtyři základní Elementy – vzduch, vodu, oheň a Zemi, které pouze společně, jako jediná Moc, mohou zastavit blížící se Zlo. Cornelius získává jako spojence v tomto boji Korbena Dallase (Bruce Willis), taxikáře a bývalého agenta tajné služby a Leeloo (Milla Jovovich), mimozemšťana v podobě krásné mladé dívky. Tuto trojici čeká na jejich cestě za záchranou lidstva spousta dobrodružství a hlavně boj se strašným Zorgem (Gary Oldman) a jeho děsivými spojenci Mangalory. (Magic Box)

Jeand´Boa

Sci-Fi, co má nápad, se dá snadno odhalit v mnohých příkladech...ale sci-fi, co má příjemný a inteligentní humor na takové úrovni, by mohlo být bez problémů kategorizováno i jako komedie, to už je složitější...Dámy a pánové, toto je ono, tady máme takového zástupce přímo před sebou... ()

AxelWers

Na Millu Jovovich sa dá pozerať, nielen na jej herecké výkony. Bruce Willis si odkrútil svoj poctivý štandard a Chris Tucker svoju úlohu pritepleného idiota zahral dosť dobre. ()

Torgal

Jeden z najobľúbenejších filmov mojej mladosti (v geniálnom slovenskom dabingu). Triky už ohlodal zub času, všadeprítomný humor a nadsádzku ale nie. Parádne (a presné) obsadenie hercov, skvelá réžia, vynikajúci strih a hudba. Príbeh je síce primitívny, ale ako sa hovorí: "V jednoduchosti je sila.", a tu to platí stopercentne. Špeciálne musím zmieniť Bessonovu víziu budúcnosti, ktorá je vo svojej farebnosti proste opojná. 9-/10 PS: Piata hviezda za Rubyho Roda :-D ()

VerenaLord

Zábava na úrovni, originální námět a herecká esa v hlavní roli. Krásný kukuč Milly Jovovich s oranžovými vlasy umocňuje nádech sci-fi filmu. Úžasná záležitost, která stojí nejen za jedno podívání. Jediným mínusem je pro mě trošku přeplácaný a zbytečně zamotaný děj. ()

LadyEsik

Nejdřív se dostavilo nadšení, protože mám sci-fi ráda. A konec mě natolik znechutil svojí banalitou, že jsou 3* tak akorát. ()

gp_one

To co dělá z Pátého Elementu víc, než jen výbornou sci-fi komedii, je asi nejlepší obsazení rolí, jaké jsem ve filmu kdy viděl. Od postavy černého prezidenta (v době vzniku bylo něco takového skutečně jen obsahem vtipů), přes šíleného Rubyho a jeho přihřáté kumpány až po prasečí teroristy a připokakaného "šéfa" ochranky v Lost Paradise :))) A tak bych mohl jmenovat dál každou každičkou roli i štěk. Pestré, šílené, vtipné, zábavné a hlavně ty role :))) ()

Kingjiri

Tuhle evropskou scifi klasiku jsem viděl až teď, ale mám pocit, že jsem teda o moc nepřišel. Po technický stránce na svojí dobu bezpochyby hodně slušná záležitost. Ústřední námět byl taky dobrej, jenom jeho pojetí mi vůbec nesedlo. Na mě totiž bylo až moc šílený (kostýmy, postavy - hlavně ta, co hrál Chris Tucker, mě místy až vytáčela). Hodilo by se mín šílenosti a nesnažit se z toho udělat originální snímek za každou cenu. Hudba se mi taky moc nelíbila. Aspoň, že Bruce Willis s Milou Jovovich mě potěšili. Čtvrtou hvězdu dávám hlavně za to, že jde o z velký části evropskou scifi produkci, který bohužel moc neni. ()

Mandalorian

Vlastně nevím, v jak velký míře měl být tenhle film parodií na Hvězdné války nebo ne. Fakt je, že vás tenhle film chytne a nepustí, dokud neskončí. Přechází vám oči ve světě budoucnosti v doprovodu Bruce Willie a Milly Jovovich. Skvělá hudba, nepřeberné množství hlášek, scének, prostě herci ze sebe dostávali maximum a výsledek je skvělý. Nedivím se, že je tu film mezi oblíbenými. Prostě... Multipas... :-) ()

myxomatoza

Gary Oldman jako super slizkej záporák (me gusta) s Brucem Willisem, kterej je super jako vždycky, takže s nim chcete dát high five. Milla Jovovich a ''MULTIPASS'' se dostala do dějin nerdovských fantazií :)) Film nezklamal ani trochu. ()

Pekisan

Skvely je hlavne vyber hercov. Ultimatny zloun z Leona (Gary Oldman), vseobecne oblubeny akcnak Bruce Willis a univerzlane sci fi lakadlo, ktore sa nehanbi ukazat Milla Jovovich. Scenar o zachrane sveta vacsinou nemoze byt velmi originalny, ale nastastie vsetko ostatne moze. A vdaka citlivej reziji Bessona ako aj niekedy az excentrickemu vizualu to nikdy neklesne na bezduchu mlaticku. A ze je tam tej akcie pozehnane a povacsine aj celkom vtipna( vid Bruce Willis). Jediny nedostatok vidim v DJovi Tuckerovi, ktoreho ukecanost a blbost prerastla do trapnosti. ()

tranquill

"Mutlipas!!!" Jednoznačně nejlepší film Luca Bessona. Akce, fikce i vtip. Perfektně nadávkovaná, trikově zručná a nadstandardně zahraná podívaná. Žádná z hereckých hvězd zde není do počtu a jako třešničky na dortu si celým filmem krásně sekundují Bruce Willis s Millou Jovovich. ()

Bollek

Zelenej film, který má celkem dobrý příběh a přímo výborné herce. Přesto je to hned na první pohled tak trochu pitomost. Pokud se na něj ale budete dívat s patřičným nadhledem a humorem, hodně se vám zalíbí. Nejedná se o klasické sci-fi ani o komedii, drama nebo nějaké akční béčko. Vůbec nevím, kam bych ho přesně zařadil, zato vím, že mi tenhle styl přesně sedne. Multipass! ()

TomasMarlen

1997, kino Oko - nezapomenutelná science fiction jízda a to i po těch letech. Den, po kterém již Luc Besson nepřekročil sám sebe. Brilliant. ()

Razzor_82

"Neodstřelte mě, jsem tu na dovolený!" Vesmírná kultovka Luca Bessona. Výborné triky, skvělá futuristická vizualizace města budoucnosti. Výtečné herecké obsazení a trefný humor. Gary Oldman je parádně slizký záporák. Bruce Willis srší klasicky akcí a vtipem.  K tomu všemu zatraceně sexy Milla Jovovich. Nestárnoucí popcornová  sci-fi jízda. 8/10 ()

JohnnyKladno

Výborně vymyšlený svět, zábavné postavy, vtipné dialogy a fajn akce. Je to svižné a zábavné. I ten Tucker se zde dá přežít. Za mě Sci-fi klasika. 95% ()

Dvě smutné zprávy ze zahraničí

Dvě smutné zprávy ze zahraničí