Prochy38

Velmi povedený sci-fi horor. Samotné obsazení slibuje kvalitní podívanou, a té se dostává hned od začátku. Akční, mrazivé, zábavné. Ideálka. ()

CjKukis

Vzpomínám když jsem to poprvé viděl, to jsem ještě nevěděl kdo je Rodriguez a ani Hartnett ani Wood, ale už tak sem si tenhle horůrek zamiloval, potom co jsem so shlédl po pár letech se mi zamilovanost opět vrátila a utvrdila mi tím, že tohle je prostě to co mám tak rád. ()

Teabag

Tohle je pro mě naprosto zbytečný film bez špetky napětí. Ani se mi nechce věřit, že ho režíroval Rodriguez. Ale každý má právo na slabší chvilku. 2* za Famke Janssen a v miniroli Salmu Hayek. ()

Hanes88

Velice dobří herci za mlada a zajímavě pojatý horor. To je velice dobrá kombinace. Nedá se to přirovnávat k těm nejlepším, ale jako průměr na jedno podívání určitě. 65%. ()

Skalda

Ojedinělá záležitost v Rodriguezově repertoáru - nicméně kvůli němu bych se podíval i na Krtečka a kalhotky - pokud byse uvolil tuhle záležitost režírovat (po Spy kids už ovšem tolik nepochybuji), škoda jen možná takového toho "televizního" způsobu podání - aspon mi totak vyznívá. A když nic jinýho můžete se kouknout na E. Wooda, když ještě neměl chlupatý nohy... Ještě že se Rodriguez spravil vychytávkou Once upon..., jinak bych se bál, že nám drobátko vyměk. Asi. ()

willis

Překvapuje mě množství čtyřek, protože tohle je prototyp standardního béčkového hororu se všemi klišé, které si umíte představit. ()

GREGOIRE

Velmi příjemná a zajímavá podívaná. Není to typický tuctový horor (to taky od Rodrigueze nelze očekávat). Postavy jsou velmi dobře prokreslené a navýsost pečlivě obsazené. Výchozím bodem je především traumatizující prostředí školy (s tím se bez potíží dokáže ztotožnit každý :-)), na které je dovedně naroubován útok cizích vetřelců. Snímku nechybí nadsázka, vtip. Snad jen ty triky s vetřelci, které spíše baví, než vyděsí ... ale to není nejpodstatnější. ()

Dallas

Robert Rodriguez a jeho prírastok do rodiny filmov o mimozemskej invázii. Zrejeme inšpirovný filmami ako The Thing či The Puppet Masters. S béčkovým príbehom nemám absolútne žiaden problém. Fakulta je doslova napchaná známymi a kvalitnými hercami, z ktorých mnohý (v podstate všetci mladý) v dobe tohto snímku známymi ešte neboli. Výborne napísané postavy, hlavne Hartnettov "profesor" Zeke a Woodov Casey. Kopa výborných scén (celá úvodná štýlová zoznamovačka, zdvihnuté ruky, "ovlažujúci sa" tréner atď) a parádna hudba s výborným soudtrackom (moji obľúbený Pink Floyd či Offspring). Sú filmy, ktoré sa stanú kultovými pre mnoho ľudí a potom tie čo sú kultom len pre nás samotných. Pre mňa je takýmto filmom práve Fakulta. Kvôli tomuto, kvôli tomu, že ma to nikdy neomrzí a nenudí a vlastne kvôli všetkému vyššie spomenutému dávam 5*. Rozhodne nie filozofických 80% ()

ekomo

Docela napínavé, ovšem ten scénář, režie, námět a bohužel i herecké výkony nestojí za mnoho, ale budiž. Na horor trochu přepsaný, malinko uhozený, docela ujde. ()

Zeke001

Vynikající film režiséra Roberta Rodrigueze. Herecké obsazení taky výborné, obzvlášt Josh Hartnett a Elijah Wood. Zápletka sice trošku primitivní, ale některé scény vcelku vydařené,až na konec, ten byl rychlý a nezáživný. ()

nany2121

Pre mňa osobne je chýbajúci intelekt a logickosť v jednotlivých scénach neprekonateľnou prekážkou. Napriek tomu, že film sa nehral na nejaký seriózny horor a jeho hlavným cieľom bolo diváka len pobaviť, tak na mňa to tak bohužiaľ nezafungovalo :) Niekedy som len s nemým úžasom pozeral, že čoho som to vlastne svedkom. Tým nechcem nikoho odradiť, ale pre mňa to bol len zabitý čas a času nemá nik na rozdávanie :D ()

kamigava

Krásná Jordana Brewster a neuvěřitelně mladý Frodo alias Elijah Wood. Fakulta je průměrný horor, který je sice záhadný, ale zápletku jsem čekal větší a závěr mě také moc nenadchnul. Dost mi to připomínalo komedii Četník a mimozemšťané. Tam akorát marťani pili místo H2O olej. ()

mira007

Teen horor o jednom mimozemském parazitovi v sexy těle. Tohle dílko se vyznačuje výskytem mnoha budoucích hvězd ale i v té době současných známých obličejů ( Hayek, Patrick ) ()

waits

Známá jména jsou pro béčkové žánry často spíš nevýhodou, ale Rodriguez tohle nadupané obsazení s Hartnettem v čele kočíruje přesně tak jak má. Crossover "zábavný sci-fi (!) horror" není vůbec jednoduchý, ale tady se linie napěti/komedie drží po celou dobu (i když, pravda, doopravdy se asi boji jen horrový začátečník), Rodriguez si film vyloženě užívá, s radostí se noří do žánrových klišé a bez křečí cituje z žánrových klasik (trochu po vzoru Allena: Jestli je film pocta Fellinimu? No, ne ta úplně, my jsme to prostě ukradli). Zkrátka dobře strávenych 100 minut: dostal jsem, co jsem očekával a něco málo navic včetně Offspring, Pink Floyd a Bowieho v soundtracku.. ()

stankub

Pro mě osobně dost vychytanej horor, skvělé hlášky, začínající herci (Josh Hartnett, Elijah Wood), bravo Roberte ()

JM87

Příjemný, nijak vyjímečný scifi, dobrý prostředí, mladej Elijah Wood, rozhodně to není špatnej film. ()