Snímek se odehrává o silvestrovské noci v bývalém hollywoodském grandhotelu, který nyní prochází těžkými časy. Zachycuje groteskní útrapy Teda (Tim Roth), smolařského hotelového poslíčka. Ten při své první službě prožívá trpkou noční můru, když ho čarodějnice, které mají slet v novomanželském apartmá, požádají o pomoc. Všechno se ještě zhorší, když omylem doručí led do špatného pokoje a ve vskutku špatný čas se tak stane svědkem domácího násilí. Následně pošetile přistoupí na gangsterovu prosbu, aby mu v době jeho nepřítomnosti dohlédnul na děti. A aby toho nebylo málo, stane se v závěru noci rozhodčím strašlivé sázky. Bruce Willis, Madonna, Jennifer Bealsová a Antonio Banderas excelují v hlavních rolích této netradiční povídkové komedie, která je dílem čtyř režisérských hvězd - Allison Andersové, Alexandra Rockwella, Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. (Cinemax)

derryl

Po shlednutí tohoto filmu jsem byl zklamán, vůbec ničím nezaujme a myšlenka se vytrácí hned v prvních minutách děje... ()

venom14

Abych se přiznal,tak jsem celý film čekal na příběh Tarantina,který byl zkrátka slušná Tarantinovina,ale ostatní nebyly až tak "hrozné",zvlášť mile mne překvapil příběh od Rodrigueze. ()

Darth Maul

Four Rooms som pozeral iba preto, lebo obsahuje poviedku od Quentina Tarantina. Práve tento segment bol najlepší, zvyšok ma trochu sklamal. Najmä prvá časť o čarodejniciach bola veľmi slabá a negatívne ovplyvnila môj celkový dojem z filmu. Tim Roth zahral svoju postavu jedinečne a už len kvôli nemu sa to oplatí vidieť. ()

.MJ.

V tomhle filmu uvidíte co všechno se může stát během jedné silvestrovské noci v hotelu. První povídka je sice slabší, ale příběhy postupně gradují. Nejvíc se mi líbila část od Rodrigueze. No a Tim Roth?! Ten byl ÚŽASNÝ! Nebýt toho slabého začátku bylo by to za plných pět hvězd. 85% ()

Darik

Tomu říkam naprosto střeštěná komedie :D Ale povedla se, to se musí uznat. Jinak konec byl nejlepší :D 60% ()

Sairina

Šílené. První dvě povídky nic moc, nejdříve Madona, sabat a sex, potom žárlivost v pokoji 404. Další dvě povídky jsou opět bláznivé, ale na konci každé z nich jsem se prostě musela smát. Oheň, dvě nezletilé děti, alkohol cigarety, mrtvola, porno v TV a iněkční stříkačka, co víc by si přál otec vidět v hotelovém pokoji? :) Poslední je tak trochu nudná, hlavně zdlouhavými monology čtvrtého režiséra, ale ten konec ... šmik ()

barcaacrab

Pokud hledáte inspiraci pro nějaký nový druh tance, smrtelně vážně vám doporučuji postavu poskoka ztvárněnou Timem Rothem. Vlastně velkou část filmu jsem strávila s pusou dokořán a občasnými výkřiky "no sakra, jak se takhle může vůbec hejbat". Ale ty povídky... au to bolelo. Ještěže to Tarantino zachránil, jen je škoda, že kvůli těm prvním dvěma nemůžu udělit vyšší hodnocení. Jednotlivé povídky mají až příliš rozdílnou úroveň kvality... ()

Pablinho

Až poslední dvě povídky mě aspoň trochu zaujaly, z toho samozřejmě nejvíc ta s Brucem (paradoxně když se sem tam otíram o tvorbu Tarantina). Kdyby se z ní udělal jeden velkej příběh místo těch dalších dvou (tří), tak by mě to dokonce možná i bavilo. ()

Tristaver

První dvě povídky jsou opravdu tragické (především ta první s Madonnou), ale Rodriguez s Tarantinem si malý prostor náležitě vychutnali (obzvlášť RR mě pobavil hodně). Tim Roth z mého pohledu sice lehce přehrávající, nicméně skvělý. Kromě něj potěšili Banderas a Beals. ()

angloumene

Čtyři pokoje aneb čtyři téměř nezávislé povídky, které nespojuje mnoho. Snad jen místo, čas a hotelový poslíček. Ten vlivem okolností během večera prochází různými náladami. Od bodré, přes rozčarovanou, zoufalou až po odhodlanou, podle toho, co mu osud a scénáristova ruka postaví do cesty. Styl jednotlivých povídek se dost liší a autoři se nijak nesnaží jejich vyznění sladit. Přesto film poměrně dobře funguje. Kvalita jednotlivých příběhů se pochopitelně liší, ale všechny dokáží zabavit. Nejvýraznější je poslední Tarantinova povídka s legendární scénou s penězi. ()

cmenda

Tady to vás může překvapit hned několikrát spolupráce různých režisérů na několika příbězích v jeden den na silvestra v jednom hotelu je dost zajímavá ač jsou příběhy ze začátku zdánlivě samostatné tak na sebe začnou později navazovat ,až složí celou mozaiku a na konci bude to se podívejte sami. ()

orkadimenza

The Missing Ingredient: Velmi rozporuplné zahájení. Tim Roth předvádí specifické, avšak těžko autentické herectví, kterému se divák těžko dostává pod kůži (a někomu se to nezadaří až do konce filmu). Stejně tak příchod dívčí partičky do společného pokoje; zpočátku se to vyvíjí zajímavě, jenže hned jak přijde na řadu čarodějnické vyvolávání Diany, začínám si myslet, že režisérKA příběhu má nějakou úchylku. P.S. Není tedy divu, že hlavní postavy příběhu byly pouze ženy. 2* The Wrong Man: Ačkoliv pointa byla zřejmá již od počátku, dialogy se začínaly přibližovat ideálu, který jsem ve filmu v kooperaci s Tarantinem očekával. Jennifer Beals je naprosto k sežrání a do momentu, kdy se i druhý režisér Rockwell začne projevovat formou jakýchsi úchylek (tentokrát z pozice Sigrfieda + grcka z 5. patra) všechno probíhá tak jak má. Jen škoda, že závěrečné vypointování nebylo lepší, ten potenciál tu byl. 3* The Misbehavers: Rodruguezova historka mě bavila od samého začátku, a stěží bych čekal, že můj entuziasmus bude ještě gradovat. Dokonce si troufám tvrdit, že je o chlup lepší než Tarantinův závěrečný příběh. Skvělý a nekompromisní Banderas ("Rozpalme požár lásky") dominuje první půlce příběhu, avšak jeho kouzlo nechybí ve druhé polovině ani trochu, kdy žezlo přebírají zlobivé děti (hlavně dcera je úchvatná) v kombinaci s již rozzuřeným Timem Rothem. Závěrečné vypointování je tak krásnou třešničkou na černohumorném Rodriguezově dortu. 5* The Man from Hollywood: Závěrečná Tarantinova historka, kde se dám režisér ujmul hlavní role. Po frustraci z přemrštěného hypu okolo Pulp Fiction a stažení se do pomyslného ústraní s Jackie Brown je naprosto jasně vidět, že Tarantinovi role filmové celebrity Chestera padla jako ulitá. Uhrane vás svými tradičně poutavými dialogy a v kombinaci s poflakující se Angelou, energickým Normanem a všehovšudy telefonujícím Leem a.k.a. Brucem Willisem máte pocit, jako byste najednou přesně věděli, jak to v Hollywoodu chodí. Svým závěrem pak Tarantino dle mého vy*ebal s každým očekáváním diváka, avšak takovým způsobem, že potěšeně pocítil vytoužené zadostiučinění společně s poslíčkem Tedem. 5*. Suma sumárum: 4*, kvůli fantastické druhé polovině prostě nejde jít níž. ()

Skalda

Je pravda, že nebýt Tima Rotha nemusely by první dvě povídky asi existovat.... Nedávno mě rozesmála jedna recenze v níž tvrdily, že Rodriguez natočil ve 4 pokojích, takové své "předSPYKIDS" - protože i ve 4 pokojích hraje Banderas tatínka - nelžu psali to tam. Po 4 povídce musíte uznat, že Sekula je geniální kameraman, škoda jen že jako režisérovi mu to moc nevyšlo (dobře: hodně nevyšlo) s Megakrychlí. ()

fastum

Žádná sláva.. a to jsem od tohohle povídkového filmu čekal více. Hlavní hrdina je naprosto ulítlý, stejně jako povídky všechny. Antonio Banderas je skvělý, Tarantino taktéž. Prní povídka tam ani být nemusela. Příběh o čarodějnicích mi připadal prostě nudný. Druhá povídka už byla o cosi lepší, ale i tak pořád nic moc. Třetí povídka (Rodriguezova) se mi líbila nejvíc. Přece jenom měla spád a pořádné finále. No a poslední (Tarantinova) se umístila těsně pod první příčkou. Jo nápad to mělo, ale podle mě mohla být i o cosi kratší. Suma sumárum tři hvězdy. ()

Mikeel

No, čtyři pokoje nám nabízí čtyři povídky od různých režisérů. Nebudu hodnotit každou povídku zvlášť (ale třetí povídka je jednoznačně nejlepší)! A co se týče hereckého výkonu - je to tak neskutečně přehrané, umělé, strašně zmechanizované, ale přitom se tomu musíte smát, protože ty grimasy, které Tim Roth hází jsou zkrátka vtipné! Jestli bylo záměrem udělat to jako karikaturu, pak se to rozhodně povedlo! ()

Kroketa

Vlastně by to možná mohlo být i na 3*, ale nějak prostě...nemůžu. Narozdíl od ostatních mi první povídka tolik nevadila a zase naopak čtvrtá byla hrozně Tarantinovsky ukecaná. A ukecaná. A jestli jsem to ještě nezmínila, tak byla děsně ukecaná. Takže ta mě zaujala možná i nejmíň (v porovnání s tou druhou...ne, ta byla nejhorší), ani jsem nestíhla, kdo v určitou dobu mluví, protože mleli všichni. Celkově jsem se ale zasmála, obzvlášť u konce té třetí povídky. Tim Roth stále dokazuje, že je to jeden z nejlepších herců světa a kdyby tu nehrál, nejspíš bych na to ani nekoukla, případně bych to vypla hned...na začátku. Pokud bych měla hodnotit každou povídku zvlášť, tak -> první: 2*, druhá 1*, třetí: 4* a čtvrtá:1*. Takže dávám za 2* - jedna za humor, druhá za Tima. ()

Oyer

Takže to vezmu po svém, po učitelském - zprůměrováním všech 4 povídek :-). PRVNÍ POVÍDKA: *** - byla celkem zajímavá, lehce erotická se zajímavou zápletkou. Tato část filmu byla dost krátka, takže za tu chvilku uričtě bylo na co koukat. Zejména s Madonniným obsazením. DRUHÁ POVÍDKA: * zápletka v podobě záměny mě moc nechytla, TŘETÍ POVÍDKA: **(1/2) místy vtipná, čistočistý průměr, takže 2,5 hvězdičky. Ti malý spratkové štvali chvílema i mě :D ČTVRTÁ POVÍDKA: *** (1/2) - perfektní prostředí, konečně jsem viděl zahrát si i Tarantina. Dobré herecké výkony, zápletka zkopírovaná z Hitchoka, nevadí. takže suma sumárum: 3+1+2,5+3,5 hvězdiček /4 = 2,5 .. a teď babo raď... ()

Mikino00

Velmi zvláštní povídky s ještě zvláštnějším Rothem. Jako nejlepší se mi jevila, hned ta první, vtipná povídka o čarodějkách. Druhá mi přišla obyčejná, třetí pitomá a čtvrtá byla naprosto o ničem. Výsledný průměr je 2,25. ()