Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna

• USA A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors (více)

Freddy Krueger se vrací. Stačí jen, aby některá z jeho obětí zavřela oči a s přicházejícím spánkem vstoupila do prokletého domu v Elm Street. Mladá lékařka Nancy Thompsonová tuší, že její pacienty netrápí těžké sny, ale ohrožuje démonický vrah. Naopak doktorka Simmsová sny svých pacientů spojuje se sexuálními problémy. Aniž si to uvědomuje, dává díky svému způsobu léčby šanci Freddymu - a ten nikdy nezaváhá. (Warner Home Video CZ)

WolfR

Třetí díl této série je kvalitativně téměř srovnatelný s originálem. Atmosféra opět sálá z každého záběru, svět snů je úžasný a temný a Freddy sází jednu hlášku za druhou. Robert Englund je génius. Snad jen závěr kapku ujel, 4 hvězdy. PS: IQ postav stouplo. ()

animaxis

Z Noční můry tady udělali spíše fantasy než horor.Ale je to docela povedené a určitě lepší než druhý díl.Bohužel se nemůžu zbavit pocitu,že z hororů by se fantasy děla nemělo.Příběh je tu dobrý a možná dal větší práci,než v prvním díle,ale prostě mi to moc nesedlo.Na čtyři hvězdičky to ale postačí. ()

Flyer

Na třetí díl Nočních můr vzpomínám tak trochu s nostalgií, jelikož to byl tuším první film, který jsem kdysi dávno zhlédnul na novém video přehrávači. Dost bylo vzpomínání a raději v krátkosti tento díl rozeberu. Začnu od příběhu. Ten je o poznání lepší než v nezvládnuté Freddyho pomstě, přibyly prvky fantasy, které dodávají zajímavý šmrnc. Atmosféra sice není tak hororová, jako v prvním dílu, stále je však na solidní úrovni, Freddyho sarkasmus zde nabírá slušné obrátky a herecké obsazení mi je zde dokonce nejsympatičtější z celé série. I přes vyjmenované klady se mi však líbil první díl o něco lépe (hlavně díky té atmosféře). ()

SeanLSD

Neexistuje veľa prípadov, kedy by sa 3. pokračovanie nejakej série aspoň v niektorých aspektoch vyrovnalo famóznej jedničke. Wes Craven je späť a panebože, vidno to – hlavne ak si na pomoc prizval niekoho ako Frank Darabont, ktorý sa v tej dobe ešte len mal prejaviť a ďalších 2 scenáristov. Výnimočne je viac rúk, viac rozumu a vznikol príbeh skutočne hutný, ktorý len tak hýri nápadmi – tak krásna schopnosť vťahovať ľudí do svojich snov, osobité postavy s vlastnými charaktermi, vracajú sa starí známi a dokončujú svoj boj s peklom, naďalej sa rozvíja príbeh – dozvieme sa, kto to vlastne Fred Krueger bol a veruže bastard stovky maniakov je dostatočne pôsobivý rodokmeň. Pribúda duchárska a zombácka rovina a dej je tak krásne vypointovaný, že tvorí spolu s prvou NOČNOU MOROU vynikajúco uzavretý a komplexný príbeh. Napokon vlastne len škoda krátkej stopáže, s toľkými postavami sa dalo vyhrať viac, rovnako ako s atmosférou, a faktu, že to vlastne nebolo strašidelné, čo je trochu problém celej série, ktorá má pritom tak ohromný potenciál. Razantné syntetizátory Angela Badalamentiho z toho robia trochu taškaricu, do toho trochu vedy, trochu fantastiky a hlavne ten fakt, že bezvýchodnosť situácie, ktorú Craven vymyslel, je tu ešte zintenzívnená izoláciou na psychiatrií a nútením do spania. Škoda len, že sa celá tá séria už od začiatku posúvala niekam úplne inam, ako mala. Tento diel som mal vždy najradšej, ale s postupom času musím uznať, že ma vždy viac bavil ako desil, kým originál ma vo svojich silných okamihoch vystraší vždy znovu a znovu. ()

Sabrewulf

Plno skvělých nápadů, návaznost na jedničku a hlavně celý ten princip snových bojovníků mi naprosto učaroval (setkat se Freddy ve snu se mnou, umře tak 100X :-))))). Byly doby, kdy jsem si tohle pouštěl (na videu se simultálním překladem) minimálně třikrát denně. Neuvěřitelná nostalgie. Nejlepší díl série. ()

Radiq

Tak zatím asi nejlepší díl od začátku. Už bylo na čem stavět a chybám z dvojky se to vyhnulo obloukem (kromě stylu účesů a hader, ale už to bylo načichlý léty 90.). Rozvinul se nám tu příběh z kliniky pro poruchy spánku, kde se sešlo hafo děcek, kteří mají stejnou noční můru. Pokrok byl v tom, že ve snu mohlo být najednou více lidí. Freddy nám ukázal i svou černohumornou stránku (chch, v tom obleku byl úchvatnej) a jako loutkař nebo televizor byl dobře nápaditej. Nejvíc mě ale dostaly ty 'mrkající' otvory po jehlách u té narkomanky. Freddy je tady taky konečně ukázanej trochu víc na světle a delší dobu je i v záběru. A po dějové stránce se dost povedla historka o jeho matce znásilňované celý léto těmi největšími zločinci z psychiatrickýho ústavu. Láká mě to dát 3 hvězdičky, ale chci být objektivní, aby to kvalitativně nesnížilo moje ostatní hodnocení, tak pořád raději dám jen dvě hvězdy, což pro mě znamená průměr. Pozn: fuck, co je to za hnusnej filmovej plagát?!! ()

3n3my

Trojka fajná, aj keď kvalitu jednotky nedosahuje hlavne po stránke atmosféry, niektoré scény zbytočne mätúce (vrakovisko) a ten záver mi taktiež nesadol. Plusom je viac akcie, prepracovanejšie vraždiace scény a trochu viac svetla v minulosti Freddyho. ()

Nivenx

Třetí díl této parádní série jakoby ignoroval díl druhý a navazuje na první. Parádní Freddy, skvělé vraždy plné atmosféry a povedený scénář. Takhle to má vypadat! 80% ()

peteq

tenhle díl mám vůbec nejraději...vynikající efekty na svou dobu...opravdový děs na nitkách krugrovy děsivé loutkohry...jedna dvě..freddy jde.... ()

filmmovier

Prostě nemůžu dát méně než pět hvězdiček, protože po trochu blbé dvojce zvedl třetí díl této sérii reputaci. Budování atmosféry je v něm lepší než v předešlých dílech, a také se mi více líbil. Tentokrát jsem se opravdu bál... Vrací se zde hlavní postava prvního dílu Nancy i její otec. A Freddy tady dostává ještě větší prostor než v obou předešlých dílech a o to více masakrozně válí. Třeba se mění za prsatou sestřičku nebo elegána v obleku. Jeho metody zabíjení jsou tady ještě propracovanější a ďábelštější. Ten jeho souboj s afro holkou docela pobavil a ještě na konci stihnul pár salt, bývalý Nancin barák viděsil hlavně v tom úvodním snu. Navíc pozkáme i Freddyho matku a potěší i účast začínající Patricie Arquette a Laurence Fishbournea. Zatím nejlepší kousek a ďábelsky se těším na čtyřku... ()

Doudis19

Po bezkonkurenční jedničce jednoznačně nejlepší díl. Plno Freddyho, plno sympatických a poměrně i inteligentních hrdinů, zpět je i Nancy, a především uspokojivé množství zvrhlostí a krve :-). Po všech stránkách výborná hororová zábava. ()

Honzek

Bojovníci ze sna to už je jiná káva. Chuck Russel se vrací ke starému dobrému Freddymu jak ho známe a nebojí se přizvat ani Nancy z prvního dílu. Příběh se točí kolem blázince plného dětí, pro které si pravidelně chodí pán s rukavicí. Návaznost by měla být v tom, že se jedná o poslední zbytky dětí z Elm Street jejichž rodiče upálily Freddyho. Navíc hlavní hrdinka dokáže do svých snů vtahovat koho se jí zachce. Do toho všeho se na scéně objeví Nancy jako odborná poradkyně a zjistí, že by mladí lidé nemuseli být tak úplně blázni a vydá se s nimi do říše snů jednou pro vždy se zbavit Freda. Ať jsem hledal jak jsem chtěl, nenašel jsem na snímku žádné větší vady a jedná se tak o velmi kvalitní pokračování. ()

BROKEN_

Třetí díl navazuje na první díl a ignoruje druhý, chvála bohu. Vrátil se i tvůrce prvního dílu Wes Craven, který tentokrát nerežíruje, ale podílel se na scénáři a produkci. A řekl bych, že díky němu tu máme další kvalitní díl téhle série, hned po jedničce samozřejmě. Freddy zase zabijí ve snech, a připomíná toho Freddyho z jedničky, a ne toho debila z dvojky. Atmosféra místama velmi slušná. Na postavách vám záleží, jsou to sympatáci, což se o druhém dílu říct nedá. Vrací se i hlavní postava z prvního dílu Nancy, společně s ní i její táta. Je fajn, že si je zahráli stejní herci. Herecké výkony byly přijatelné, ale místama jsem měl pocit, že představitelka Nancy - Heather Langenkamp - neumí hrát, někdy mi to nějak nesedělo, možná to je moje chyba, možná ne. Hudebně to bylo stejný jako první díl, a když se nad tím tak zamyslím, tak si vůbec nepamatuju žádnou hudbu z druhého dílu. Třetí díl nám připomněl původní znělku z prvního dílu, ale i tak se musím přiznat, nejvíc ikonickou hudbu má série Halloween. Závěrečná třetina mě celkově přestala bavit, jelikož se mi nelíbilo, jak se přeměnilo na žánr fantasy, hlavně ten kluk co byl čaroděj, u toho jsem se musel smát a ptát se sebe - " Tohle myslíte vážně? Celkově je tenhle díl hodně povedený, a hned po jedničce nejlepší díl série. :) ()

lennyd

Kristen (Patricie Arquette) je díky své nespavosti (nebo spíš neochotě vůbec jít spát) hospitalizována na psychiatrickém oddělení blízké nemocnice. Ale jen ostatní pacienti a doktorka Nancy Thompsonová (Heather Langenkamp) jsou schopni pochopit, jakým peklem Kristen prochází. Ale pokud se všichni dají dohromady, a využijí schopnosti Kristen vtáhnout i ostatní do svého snu, mohou se Freddymu postavit - zvlášť jestli se podaří doktoru Neilu Gordonovi najít Freddyho ostatky a pohřbít je ... Proti příšerné dvojce je trojka příjemným pokoukáním, které zdatně konkuruje i původnímu filmu (zvlášť když přešlo pár let a filmové triky také trochu povýšily). Noční můry jednotlivých jedinců jsou dostatečně strašidelné (hýbající se vpichy po injekčních jehlách, útočný invalidní vozík nebo Freddy ovládající chlapce jako loutku), Freddy taktéž perfektní - asi není nic moc co vytknout, snad jen trochu podivný závěr. Musím pochválit i velmi povedenou hororovou hudbu. Rozhodně jde o jeden z nejlepších (možná vůbec nejlepší) film z celé série... ()

mickyreed

Nesmysl s živou kostrou a úžasné zjištění, že každý má své schopnosti ve snech ... to ale v předchozích dílech nikdo neměl :D ... je ale podrženo skvělou atmosférou a Freddyho mrtvou matkou plížící se kolem hůůů :)) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti