Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

winstonik odpad!

Vďaka tomuto filmu máme možnosť spoznať najhorší film českej kinematografie počas jej doterajšej existencie. A práve tieto zvratky ma teroristický šofér diaľkovej linky prinútil pozerať v nočnom autobuse do Londýna. Bez možnosti úniku. ()

djtoko odpad!

SRAČKOIDNÍ MEGAULTRASRAČKA.... Tohle je největší šit co moje bulvy viděly.......HNŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮJ ()

donkocicak

Já bych tento snímek neviděl jako úplně nezdařilou věc. Když jsem ho zhlédl poprvé, velmi jsem se u něho nasmál. Dodnes si ho tu a tam pouštím, když si chci odpočinout. Mám rád Helenku Růžičkovou a ta si roli zde viditelně užívá. Není to možná komedie, u které bychom se váleli smíchy a ani bych to nezařadil do TOP 30 české kinematografie. Ale na sobotní odpoledne a relax to není zas tak špatné. A nějaký ten úsměv u toho také vyloudíte. ()

TSZ odpad!

Chachááá - a teď chci slyšet všechny Troškovo kritiky. Tahle ultra-debilita ukazuje všem, že i když Zdeněk Troška je opravdu příšerný režisér tak to jde dělat i hůř. Zřejmě jedna z největších pičáren, která kdy vznikla. ()

topi80

Pokračování filmu Slunce, seno, erotika, kde nám rovněž mluví cizinci parádně česky, jen se nám ty poslední zbytky vtipu nějak vytratily. Vezměme kameru, tři auta, pár herců a vyražme točit, však ono nás po cestě něco napadne. Ještě to nemá stopáž na film? Tak tam hodíme nějakou řeč, Heleno, zahraj něco. Kradením smutečních věnců vtip začíná, ale zároveň i končí. Připomíná to křeč devadesátkových pokusů o český sitcom v televizích (bez rozdílu veřejnoprávních či soukromých). ()

haffen

Sú príšernejšie filmy ako toto. Napríklad Dagmara, alebo Ještě větší blbec... Veľmi slabučký film. Na odpad to nie je, ale malo k tomu blízko. Prišlo mi to ako keby Ružičková hrala Škopkovú dva. ()

Racker

Jedna z nejlepších porevolučních komedií. Skvěle vystihuje porevoluční ideály spojené s podnikáním. Skvělá hudba, skvělé herecké obsazení a vtipné hlášky - to vše ode mě získává 5 hvězd. ()

IvonaK

Jednu hvězdičku dávám jenom pro Helenu Růžičkovou kterou jako herečku mám ráda. Ale jinak je to vše. A ta hudba k filmu mě poskakuje v hlavě ještě dnes. ()

Rattlehead

Průměrná veselohra, která ovšem neurazí. Pokud ji porovnáme s trilogií "Slunce, seno", tak teprve vynikne dobrá kvalita Troškových filmů. Protože on kdysi docela dobrý režisér skutečně byl. Ve "Fialkách" bohužel není mnoho zlidovělých hlášek a prostě zde chybí nějaký styl, ale zase ve srovnání s "Kameňáky" a "Babovřeskami" je to celkem v pohodě, takže ty tři hvězdičky dám. ()

Daginka odpad!

Úplně jsem zapomněla, že tenhle film existuje, než jsem na něj zase náhodou narazila, načež jsem málem roztřískala televizi. Šimek by to asi popsal líp - ,,Znovu radostný pláč. Znovu jsem omdlel." 0%. ()

Spectacle odpad!

Hodně špatný film ovlivněný tehdejší dobou. Dnes by něco takového asi nevzniklo, alespoň doufám. Tuším, že tenhle kousek patří mezi ty "vyvolené", které jsem nikdy neviděl do konce. Natolik mě to iritovalo ()

Havala

Neskutečně trapný film. Snaha navázat na slunce seno je průhledné jak sviňě. Jedno ua dost vískrát se na t onedívat, už ani ta Helena nestojí za nic, Kostelka tomu taky moc nedodá a Skamene ten moc taky nezáří. Růžiška s hajzlpapírem byla asi nejusměvnější scénka jinak nic....39% ()

soldiersn odpad!

Tohle je opravdu peklo. Premyslel jsem, za co bych tomuto neuveritelnemu "spletenci" dal aspon 1 hvezdicku, ale neprisel jsem na nic.. ()

Stejšn odpad!

Několikrát jsem se snažil vidět to celé. Dokonce jsem podnikal i zoufalé pokusy typu - "viděl jsem to minule do třicáté minuty, teď zkusím třeba třicátou první až padesátou". Ale ne, nedalo se. To prostě nejde dokoukat. Až taková je to SRAČKA. *** MIMOCHODEM: je zajímavé, že Ti, kdo tomu tady dávají odpad až jednu hvězdičku, píší o strašných vlastnostech FILMU, kdežto ti kdo tu hodnotí 3 a více hvězdiček naopak píší o OSTATNÍCH HODNOCENÍCH :) ()

miki68cz odpad!

Pokud existuje filmový bůh, tak když se točil tento snímek, tak jisto jistě spal. Režisér Růžička natočil 90 minut trapností a ztraceného času jak herců, tak sponzorů ale bohužel i diváků. Škoda, že nejdou přidělit záporná hodnocení, dal bych – 5 ()