Silvestr

(pořad)
všechny plakáty
Hudební / Zábavný
Československo, 1983, 40 min

Rozverné písničky při dechovce a anekdotické příběhy z každodenního života vyprávějí a zpívají přední čeští herci a zpěváci. Budete se moci zasmát ve společnosti Stelly Zázvorkové, Jana Skopečka, Lubomíra Lipského, Jaroslava Štercla a dalších. Pořad uvádí Josef Zíma, který vás naučí písničku Dala se do breku. Kromě toho si můžete společně zanotovat Já mám rád buchty, Nikdy se nevrátí pohádka mládí, Darebnou písničku, Pijů, chlapci pijů a Polku na rozloučenou... Za Rakouska-Uherska se o Češích říkalo, že jsou nejhorší vojáci, ale nejlepší muzikanti. Dechová hudba, nebo jak zkráceně říkáme dechovka, je hudební žánr, který při svém provozování využívá zejména žesťové dechové nástroje. V minulosti se uplatňovaly především u vojenských hudeb a posádkových kapel. Její zvláštní hudební styl je spojením evropské klasické a lidové hudby. Vznikl tak zábavní hudební žánr, který dodnes vyhrává do pochodu nebo je skvělým základem pro taneční aktivity, jako jsou polka a valčík. S dechovkou se setkáte také na koncertním pódiu. Důkazem toho jsou lázeňské promenádní koncerty. (Česká televize)

Účinkují