• Lima
  ****

  Vracenky českými kiny jen tak prošuměly a nikdo je pořádně nezaregistroval. Až s televizním uvedením se jim dostalo zasloužené pozornosti. Podle mého názoru jeden z nejlepších českých filmů 90.let.(19.6.2002)

 • gouryella
  *****

  Tato horka komedie neni prilis castym hostem TV obrazovky a to pres nespornou kvalitu tohoto snimku. Na jedne strane spousta povedenych, vtipnych situaci a na strane druhe velmi povedene vykresleni absurdity komunismu.(27.7.2002)

 • Ampi
  *****

  Děti vidí svět jinýma očima. Dokažou být pro věc někdy zapalenější než dospělý. A tento film podobně jako film Malý zradce ukazuje dětský pohled na okolí, které se okolí nemusí vždy libit. Snad se tento přijemný černobílý film se pro nečernobílý pohled na svět nestal polozakázaným?(31.8.2008)

 • Kulmon
  ****

  Polistopadový retro film z doby poúnorové. Skutečně neprávem trochu pozapomenutý film, který popisuje život malého chlapce v době první pětiletky, končící smrtí Stalina a Gottwalda a postavením proslulé "fronty na maso". Jestli mne paměť nešálí, tak ji někdy v roce 1962 odstřelili.(2.8.2011)

 • nascendi
  ****

  Iba včera som písal o svojej precitlivenosti na historické reálie, ak sa týkajú doby, v ktorej som žil, a deň po vydarenom PF 77 som mal možnosť vidieť ďalší film, ktorý ma prekvapil a potešil. Vracenky sú málo známym, ale veľmi vydareným retro filmom, ktorý upúta nielen čudným názvom. Dobrým nápadom bolo pozrieť sa na zlé obdobie našich dejín optikou desaťročného chlapca a ešte lepším nakrútiť film ako čiernobiely. Potom už stačilo dohliadnuť na to, aby štyridsaťročný odstup od zobrazovaného obdobia nebol viditeľný a výnimočný film bol na svete.(17.12.2011)

 • - Úvodní záběry filmu byly pořízeny v pražském kostele sv. Šimona a Judy, který tehdy procházel rekonstrukcí. (yurasch)

 • - O hlavní roli Honzy se podělili sourozenci Jan a Martin Morávkovi. (sator)

 • - V cameo roli můžete ve filmu zahlédnout filmového historika Pavla Taussiga. (LeG!oN)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace