Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

(více)

Recenze (145)

spiritus 

všechny recenze uživatele

Podrpůměrný film, z podprůměrnými hereckými výkony. Na to že to je komedie, tak jsem se moc nesmál, spíše dost často nudil. Ovšem je jasné že kvalita filmu je poplatná době svého vzniku.Možná že tehdy toto téma přišlo někomu vtipné, ovšem dnes silně pochybuji o tom že se u toho někdo střízlivě baví. ()

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Je pravdou, že za socialismu bylo víc pracovních míst než lidí. Proto podniky nabízely lidem náborové příspěvky plus další výhody včetně bytů. Když se člověk podniku „upsal“, že tam bude pracovat určitý počet let, tak prostě dostal byt – ne do osobního vlastnictví, ale s nájemní smlouvou na dobu neurčitou, takže tam potom klidně mohl žít až do smrti. Nájemné tehdy bylo oproti dnešku směšně nízké. Tento film je míněn jako satirická komedie pojatá s obrovskou nadsázkou. Tehdejším divákům to bylo naprosto jasné, současným mladým divákům to může přijít jako báchorka o něčem, co snad ani nemohlo existovat. Kvůli těsné spjatosti s dobou svého vzniku dnes už toto filmové dílo ztratilo aktuálnost. Co na hodnotě neztratilo, jsou dobré herecké výkony Ivy Janžurové a dalších. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"My na to jdeme čistě psychologicky." To je asi veta, ktorá mi z tohto filmu rezonuje najviac. A tiež časti na Slovensku. "Tu kocúr" Inak si myslím, že je to okey komédia s pár dobrými momentkami, dobrým záverom, ktorý pobaví a Nárožný so Sobotom sú okey. Hodnotím čiste podľa spomienok, nakoľko som to naposledy videl asi pred 5-timi rokmi, ale čo si pamätám, tak to nebolo zlé. Páčili sa mi metódy a psychologické debaty na to, aby zohnali ľudí... najlepšie je asi keď chcú zohnať manželov kuričov, ktorí už spolu nehovoria a nastavia im to, aby jeden robil dvanástky aj druhý dvanástky a tak aby sa vôbec nevideli. Kreatívne. Ale zase viac si toho asi už ani z filmu nepamätám. Ale aspoň niečo. Je to okey komédia s dobrými nápadmi a uspokojivým finále. Ale má aj svoje nudné pasáže. O tom bezpochyby. Hodnotenie: C+ ()

Jeremiah 

všechny recenze uživatele

Film je brán jako nadsázka, protože takhle to skutečně nefungovalo. Že byl zvýšený zájem o některé profese, to ano. Ale do takových extrémů to nešlo. Smutné je to především ve srovnání s dnešním dění, kde ani fundovaného a zkušeného praktika nezaměstnají pokud nemá známé na správných místech, nebo mu není do 30 let a nemá alespoň trojky. Smutné .. . Jinak film, jako většina podobných kde vystupuje L.Sobota, slabší průměr. ()

antragus 

všechny recenze uživatele

Jako dobová satira - proč ne? Na druhou stranu, prezentováno jako komedie je to dost nuda nabízející pár úsměvných situací a hlášek, které se ovšem vejdou na prsty maximálně obou rukou. Žádná řachanda se prostě nekoná, celkově to tak plyne, až to konečně uplyne... Vhodné spíše jako kulisa, když to náhodou poběží v televizi a jinde bude teleshopping. Cíleně to ale znovu fakt vyhledávat nebudu... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (12)

  • V Popradu, kde náboráři z filmu shánějí jeřábnici, se nikdy nevyskytoval bar Virginia, o kterém je ve filmu řeč. V Česku se pak nevyskytuje obec Čulice, ve které náboráři lanaří svářeče (Karel Augusta), v úvahu by přicházela obec nedaleko Brna Čučice, která by lépe korespondovala s hláškou z filmu („čučet v Čulicích“). (Strato61)

Reklama

Reklama