SonGokussj

Snad 10 let mi trvalo na doporučení se kouknout na tento kousek a nelituji. Falling Down je úžasná depikce člověka, který je na hraně psychického kolapsu ze všeho, co se kolem něj děje. Provází nás okamžiky, které nás sice nadzvednou, ale mávneme nad nimi rukou. Bill však ne. Bill vytáhne bouchačku a řekne "už toho mám dost". A o tom celý film je. A že toho Bill má opravdu dost pochopíte po 20 minutách. Falling Down byl zážitek. Snímek, který si možná pustím znovu. Znám lepší, není to top cinematografie, avšak rozhodně stojí za to. PS pokud umíte angličtinu, vřele doporučuji hodnocení Critial Drinkera. I am supreme 85 % ()

Pierre

Opravujeme tu silnici-Ještě předevčírem byla v pořádku. Chcete říct, že se dva dny rozbila-Jo už to tak vypadá. :DDD  Ona samotná forma  jednoho napnutého  dni, kde se to v psychopatovi zlomí, aniž bychom o něm předtím více veděli, je zajímavá a i  mě přišly některé hlášky a momenty Volného pádu cool nebo vtipné  (a také nezapomenu na scénu v Mcdonaldu),, Zároveň je tento zajímavý film,  ale docela drsný, ale i přes závažná a nadčasová   téma, kdy v dnešní krizové době můžou Fosterové  a nenávistní prodavači plnit náměstí, mi přišlo, že mi k tomu takovému filmu chybí ještě  chybí buď věk americké občanství..  I když ano, dneska večer mě to zabavilo. Až mi taky tak rupne, přidám pátou hvězdu. Až na to, že já bych mohl v zácpě uvíznout maximálně jako spolujezdec. Tady už ale nebylo cesty zpět. A tak po odchodu z auta teprve začala  jízda. ()

numi

Typický film Joela Schumachera a jeho osobitý styl humoru a vyprávění. Bohužel, v případě Schumachera znamená osobitý totéž, co rozpačitý. Většinou. K Volnému pádu ale dostal námět a scénář, který mu docela sedl, takže humorné chvilky (a že jich není málo) jsou opravdu humorné. Ze satiry na současnou (dnes již tehdejší) společnost se však postupem času stává cosi jiného, neurčitého. Hlavní postava (vynikající Douglas) se z robinhúdovského hrdiny proměňuje na šíleného vražedného psychopata, a tenhle krok zabil nejen veškeré jeho předchozí činy, ale také lehkost a nadhled předchozího filmového vyprávění. Závěr by to už už definitivně podtrhl, ale tady to alespoň trochu zachraňuje sympatický, téměř již penzijní, policista v podání Roberta Duvalla. [srpen 2006] ()

Freemind

Jednoznačně špička žánru realizovaná ve "starém dobrém" stylu - se zajímavými psychologickými portréty všech zúčastněných, drobnými vizuálními experimenty a krásně gradující zápletkou. Jedna hvězdička dolů za několik nedomyšlených nebo přehnaných scén, bohužel retro přelomu osmdesátých let nemá to kouzlo jako staré šedesátkové a sedmdesátkové kriminálky, ale stejně ... Tohle je povinná četba. ()

zipper111

Škoda že film neskončil jak začal. Billovi prostě ruplo v bedně, všechno se mu podělalo, někdo ho chtěl okrást, zastřelit a zabít golfáčem... tak se nasral a začal být hukot. Jenže, scénář z nějakého důvodu sám sebe potopil trapným koncem, to jest koncem, kde je najednou Bill psychopat, původní myšlenka zmizela v nenávratnu. I tak je ale Falling Down velmi dobrý film s Oscarovým Douglasem, ten chlap je prostě borec! ()

Vojcl

Průměrný thriller s vynikajícím Douglasem v titulní roli. Určitě zajímavý nápad, ale přeci jen jsem od toho čekal trochu víc. Po skončení jsem měl pocit, že se jednalo jen o příběh jednoho totálního magora, než o nějakou sociální kritiku. Ve výsledku to není špatný film, ale zkrátka jen trochu přeceňovaný. ()

sonnak

Satira možná ano, ale nijak závratná, protože je až příliš okatá - tohle je jeden z filmů, které mají BAVIT. To se filmu taky daří, bohužel mě konec zklamal, člověk by čekal něco v duchu filmu a ono takové klišé. ()

blackrain

I úředník je jen člověk. Lehko mu můžou povolit nervy,no, nám osatním taky. Úplně postačí, když se na sebe nakupí pár neřešitelných problémů. Pak se ukáže, že se z nás můžou stát zabijácká monstra, která se rozhodnou zúčtovat se světem, ale už to nebude jen Má dáti a Dal. ()

Makky

Jedinú výtku k tomuto filmu mám za nudnú prvú polku Duvallovej časti. Zvyšok fantastický... Asi zajtra vyrazím do ulíc a "pôjdem domov". ()

SarumanKo

Ukrutná pecka a moja nová filmová láska! Keď sa Michael Douglas naserie alebo mu rupne v bedni (ideálne oboje), dokáže byť ozajstný Diabol, ktorého by som vážne nechcel stretnúť – toto už vieme z iných filmov. A tento neskutočne originálny, hovadsky napínavý a pekelne dramatický a vygradovaný psychothriller Joela Schumachera je toho krásnou demonštráciou. Najúžasnejšie na celom je, že sa s hlavnou, tvrdo protispoločenskou myšlienkou tohto ľahko nadneseného a predsa veľmi ťaživého snímku dokážem dokonale stotožniť. Ale absolútne dokonale. Príde mi to až zvrátené, že som skutočne oveľa viac sympatizoval so psychopatom v hlavnej úlohe, než s jeho policajným protipólom v podaní výborného Duvalla. Ale je to tak. Svet je skazený a ľudia sú svine... "I'm the bad guy?" (100%) ()

kaylin

Dlouho jsem se tomuhle snímku vyhýbal, a i když běžel v televizi nespočetněkrát, nikdy jsem ho pořádně neviděl. Konečně jsem to ale napravil a musím uznat, že Michael Douglas je zde úchvatně temný a jde z něj strach. Joel Schumacher ukazuje to, co mu jde skvěle - thrillery na malém prostoru. Tady je ten prosto ohraničen prostorem, kde se D-Fens vyskytuje. Stahuje k sobě všechno jako černá díra. ()

Kaluž

Michael Douglas je nemocný, ke všemu má pořádnou pifku a tak to dává všem okolo sežrat. Kdyby na konci tasil rychleji, skončil by ten polda zmáčený od hlavy až k patě. Škoda. ()

topi

Když jednomu člověku trochu rupne v hlavě a vyřídí si rovnou každou věc a každého, kdo se mu postaví do cesty. Na tu se vydal v příšerném horku ze svého auta, které zanechal v koloně na dálnici. V hlavě měl jedinou myšlenku, navštívit svoji dcerku, která ten den slaví svoje narozeniny. Mezitím na své cestě prožívá různé situace, které začne řešit po svém. Můj velice oblíbený film s perfektním hereckým obsazením a výbornými narážkami na dnešní celosvětový problém. ()

slunicko2

54letému Joelu Schumacherovi se podařilo neobyčejně živě a naléhavě vyjádřit jevy, které nás štvou, nasírají a deprimují. 1) Nesporně výborný film je dost polopatický, nic neskrývá a tvůrci hrají s divákem otevřenou hru._____ 2) D-Fens je naštvaný sociopat, s jehož chováním (částečně) asi mnozí sympatizují (já rovněž), ale který nezná míru. Chápeme ho, částečně s ním i souhlasíme. Některým jeho obětím jsem jejich osud vskutku přál (členové gangu, rasista v obchodě). Ovšem jeho řešení je východiskem člověka, která nemá co ztratit a který už postrádá sebekontrolu. Problémy neřeší, jen je odklízí z cesty, tedy vlastně eskaluje. I've passed the point of no return._____ 3) Film je plný prudičů. Jediné dvě sympatické postavy jsou detektiv Prendergast odcházející do důchodu a jeho mladá kolegyně. On je také jediný, kdo zločince chápe a rozumí mu._____ 4) Film jsem viděl po asi 25 letech podruhé a v nejbližších 20 létech ho určitě znovu neuvidím - příliš překypuje negativními myšlenkami a energií._____ 5) Pro zajímavost: Příběh se odehrává v Los Angeles, ale žádného anděla jsem v něm neviděl._____ 6) Jo a dozvěděl jsem se, jak poznám skutečného muže. Jak pravil kapitán Yardley: Real men curse._____ 7) Výstižný koment: Chřástal****. ()

MATADOR

Bravurní Michael Douglas. V režii skromného Joela Scumachera. Snímek sice začíná velmi nevinně , ale v zácpě leckomu nervozita stoupne a tak není divu , že "D-Fens" vezme věci do vlastních rukou. Přesně takhle , by se mělo někdy zacházet s parchanty i u nás , oni by si to možná už i rozmysleli , jestli dělat bordel. VELKOLEPÝ THRILLER. ()

Aiax

První polovina - šest hvězdiček. Druhá polovina dvě. Celkem tři. Velká, ale opravdu velká promarněná šance. ()

JohnMiller

Film som videl v TV... Sledoval som ho a netušil o aký film sa jedná naozaj som nemal ani len tušenie čo sa bude diať. Sledoval som chlapíka ktorý išiel do práce.. a zrazu mu preplo to som sa teda čudoval aké vecí tam začal stvárať. Nečakane dobrý film plný nečakaných zvratov a scén pri ktorých sa len pozerám že "čO?" Príjemne som sa prekvapil a to som si myslel že to je nejaký TV film ktorý nedopozerám do konca. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher