zeus2003

Starý bílý muž, neboli D-FENS je zosobněním zloby člověka, na kterého se, když mu bylo nejhůř, slušná společnost vykašlala, přestože jí celý život tvrdě otročil. Teď jí to vrátil i s úroky a slušná společnost pod vedením policisty Sandry Torrezové a hostujícího inspektora Prendergasta ho za to pochopitelně potrestala. Poselství, které D-FENS přinesl, jistě neovlivnilo pouze policistu Prendergasta, jeho náhled na svět, jeho manželku a jejich společnou budoucnost na jezeře Havasu, ale jistě také několik z nás, zejména čtenáře internetového blogu věnovaného smysluplné kritice politiky národních i nadnárodních celků operujících v naší demokratické společnosti, potírání policejního státu, zejména co se dopravních pokut týče, a v poslední době také nenaočkovaným vrahům. Pokud se vám líbí třeba Taxikář, mohlo by se vám líbit i tohle. Má to koneckonců pár hlášek, které by byli i legendární, kdyby se film dostal do širšího povědomí. - ,,Možná, že kdybys to napsal anglicky, vole, tak bych tomu rozumněl." ,,Protože to je rozbitý" ,,Nejsem ekonomický stabilní". ()

godal

Co na tohle říct?V podstatě se nedá říct vůbec nic.Jakmile nám hrábne,budeme likvidovat nevinné lidi a debilně se u toho usmívat.Ano-lidská mysl je dost křehká a abych se přiznal,tak je to jediný film od Šumáchera,který dokážu snést.Skvělý pohled do člověka,kterému "jebne".Komu v životě "nehráblo",hoďte kamenem... ()

MaxBodycount

Asi potrebujete byť pojebaný životom a prežutý veľkomestom, aby ste si konečne všimli, že váš mekáč nevyzerá ako ten z reklamy. A to je to najneškodnejšie zistenie, ktoré v rôznych epizódkach z atomizácie amerického sna na poslednej ceste "domov" učiní Michael Douglas v jednej so svojich životných úloh. V jeho tieni sa však nestratí ani Robert Duvall ako emaskulovaný detektív pred dôchodkom s opačnou životnou trajektóriou, než náš "hrdina", s ktorým ho však mnohé spája, dochucujúci túto nadčasovú sondu do "postal" fenoménu. A ak aj konkrétne momenty tohto dielka zostarnú menej nežne, spomienka na civilizačný mäsomlyn bude ceriť zuby neustále. Moment filmového blaha: D-FENS, prcek a raketomet. ()

GrooteLulu

...nejlepší film s Michaelem Douglasem... úžasná sonda do americké společnosti nadcházejících 90.let... nezapomenutelný Duvall jako odcházející policajt do důchodu, jenom kvůli své neurotické ženě.. perfektní soundtrack - Miracle mile nebo Bus stop... ()

milos.bradik

Film o šílenci, který zešílel z toho, že žije v šíleném městě a šílené době mezi jinými šílenci. Z tohoto filmu mi není dobře, ale je to dobrý film. ()

Dedincan

Človek si najprv povie, že ide len o trochu nadsadený bežný stav radového systémového zamestnanca. No postupne sa z hlavnej postavy vyvinie naozaj nebezpečný prípad. Česť pamiatke všetkým, ktorých život zomlel. ()

megacik

Napínavé, ako len môže byť napínavý thriller z roku 1993....skrátka, čakal som viac. Douglas sa na túto negatívnu rolu nejako nehodil, resp. tentokrát to zahral ako keby sa mu nechcelo. Videl som zopár filmov s navlas podobnou tématikou, keď ľuďom zrazu preskočí, ktoré boli ďaleko lepšie...škoda len, že ma teraz nenapadne ako sa volali. ()

bkf1

Absolutní sociální nadčasovka naší západní společnosti. USA (aneb "vynálezce" konzumní západní společnosti, která jen "žere" a produkuje odpad (i sociální) bez jakékoliv odpovědnosti) umí být někdy velmi sebekritická (naposledy u K zemi hleď! (2021) ). Stále aktuální i po těch mnoha letech (on se totiž ten konzum nemá kam posouvat, pořád je to o tom samém). Závěr (který mnozí bohužel nepochopili) je o naprosté vyčerpanosti z toho, jak konzumně naše společnost funguje (bohužel stále aktuální) a jak NENÍ šance to změnit. ()

G.Bookwrom

Velice zajímavý film. Tak do 3/4 docela dobrý černý humor, pak dost smutný závěr. Nebýt tam několika nudných pasáží s inspektorem a jeho pomatenou manželkou, dal bych i plný počet hvězdiček. ()

Dr.Marek

Dokonalá vzpoura proti systému. Bublá to v každém z nás, komu ještě buší srdce. Systém semele každého a každý se nakonec proti němu obrátí po svém. Nebo se stane jeho obětí. Jen ta rodina do toho nemusela být zamotaná. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher