JK-Stinger

Solidně nasranej týpek se vydá v zácpě pěšky domů a s každým, kdo se mu jen trochu postaví do cesty, nebo mu nedá co chce pěkně vyjebe. Potenciál velký, Douglas parádní a věrohodný, psychárna maximální. V některých věcech a názorech se mi Schumacher trefil do noty, v některých příběhových prvcích zase ne. Celkem dobrý filmek o tom, jak to může dopadnout, když někomu pořádně rupnou nervy. ()

LukyNike

Nebýt dramatického konce tak si myslím, že to celé je komedie. Úžasný výkon Michaela Douglase se musí ale nechat. ()

ChillThomas

Vařilo se z vody a uvařilo se Falling Down. Film založen úplně na ničem a směšným ději, pravděpodobně ani nikdo nikdy neviděl scénář a jen si Míša Dougles zaimprovizoval na totálního psychouše, co vystoupí z auta a je jak pominutý! Co se nám tvůrci toho snímku snažili říct, to nevím ale strávit to po druhý opravdu nikdy nechci, má to dvě hodiny o ničem! Ikdyž konečná scéna je lehce dramatická ..ale je to furt jen bizarní, ohraný děj bez originality bez minimálního překvapení! 40% ()

waits

V první půlce má Foster, hádám, téměř stoprocentní sympatie diváka. Na festivalech se při poměřování burgru na obrázku a burgru skutečného kdysi dokonce tleskalo..Schumacher ale v závěru o tohle všechno Fostera připraví, podá ho jako člověka, který jde přes čáru až příliš a původní našláplý vynikající portrét muže, na kterého je toho prostě moc, se podivně zvrhne. I tak je ale tenhle Shcumacher nadprůměr. ()

Jaroslaf

Skvělost. Klasika. ALE. Za "výkon" Roberta Duvalla musím hvězdu strhnout. To je příšernost co on tam předvádí. Ty jeho grimasy a ksichty. Jinak věřím že to není špatný herec, ale tady mě doslova iritoval. Je to piha na jinak totálně dokonalé tváři. ()

Hepy13

Tento film ukazuje jen obyčejného českého občana, který je v tomto státě naprosto spokojen, a v dobré náladě (jak je u nás všech zvykem) míří z práce domů. Bohužel uvízne v koloně na D1, tak vystoupí, a cestou se zastaví rozměnit si pár drobásků, skočí si pro nějakou tu svačinu, a poté si najde klidné místo na odpočinek. Pak ho vyruší páreček cikánů a jeho život jde pomalu do háje. Michael Douglas je v tomto perfektním thrilleru milý a laskavý ke všem, jeho excelentní výkon mě potěšil, stejně jako režie Joela Schumachera. Scéna s bazookou nemá chybu! ()

Atheas

Dobrý film, chlapům by jsem jej rozhodně doporučil. Velmi násilný, veskrz negativní film s velmi nejasným poselstvím. Vadí mi když hlavní postava filmu je záporná, je to poté velmi náročné sledovat, a proto dávám 3. ()

majec4

SPOJLER. Super thriler. Len ma nevie opustit myslienka, ze ten koniec mohol skoncit inak. 2/3 filmu mate pocit, ze pozerate na cloveka s "moralnym pravom" na tie ciny, no zrazu si uvedomite, ze tento chlapik nie je cisty. Co je skoda, kedze film mohol byt peknou kritikou sucasneho stavu spolocnosti. Keby si to udrzi ten spravny/ cnostny zamer, isiel by som do plneho hodnotenia. ()

VictorMartel

Detaily uváděcí scény usvědčují dobu z rozkladu: v parném dni na zacpané dálnici registrujme stížnost na zrušené hřiště, odpověď odkazující tazatele jinam, na náladě nepřidá ani nepřátelská SPZ, rázem rozbitá klika z šizené výroby a pestrá expozice liberálně hnojené nepříčetnosti. Negace negace je klad. Blázen v bláznivém světě… S ním se všechno zastaví, s ním se najednou nějak dozvíme, kde jsme. / „I would have got you.“ To prohodí jako své sbohem nemocnému světu selhavší manžel a otec po neúspěšné cestě domů, když se rozhodne přijmout tuto variantu (příslib pojistky vyplacené dceři) raději než ponižující a pro rodinu společensky stigmatizující vegetaci za mřížemi; tak se rozhodne po tom, co zaslechl z mola bývalou ženu, která zalhala přiběhnuvším policejním posilám, aby se tohoto tyrana, kdysi jí denně vnucujícího „štěstí“, konečně zbavila, tvrzením o jeho ozbrojenosti. Mimořádně koncentrované společensko-kritické pojednání jak politické, tak individuálně existenciální reality údělu moderního člověka. Sled situačních a je provázejících komentujících narážek střídá, při celkové preferenci konservativního východiska, polohy usvědčující fyzikou kapitálu definovaný stav politiky a celkového environmentu z absurdity polohami sugerujícími evidenci osobního podílu těch, kteří jsou takovými excesivními implikacemi kapitálové demokracie postiženi. Zdejší periferie je zabírána výlučně v momentech mravně pochybné až přímo kriminální obživy, aby se předešlo vyvolávání soucitu s tak situovanými komunitami. Exponován je jednotlivec jako konkrétní případ modu vivendi víceméně „svobodně“ voleného, protože lotři, s nimiž se Douglasův psychopat potýká, mají působit odporně sami za sebe přesto, že podobu světa mnohonásobně citelněji ovlivňuje groteskně privilegovaná kvazielita: plastičtí chirurgové žijící v ostnatým drátem obehnaných residencích o rozloze sídlišť, podobně hyperparazitní konsum ve formě golfových hřišť a zkrátka všechny dobře známé skandály přehnané aplikace infantilní poučky laissez faire. Foster podle výpovědi matky „bojoval s komunismem“ na poli vývoje dále nespecifikovaných obranných technologií, v čemž metaforicky chápáno pokračuje svým zkázonosným soudem sugerujícím imunitní sebereflexi systému; symbolicky tak anticipuje politické vyznění zde vyjádřeného režisérova poměru k aktuálnu, protože varuje před ztrátou legitimity, což je evidentní záměr celku (zde chci zdůraznit, jak oproti dnešku neběžná byla tato prozíravě smělá kritika poměrů tou dobou nadšeně oslavovaných v atmosféře triumfu nad sovětem; například 6 let jí předcházející Stoneův Wall street funguje při veškeré své přesvědčivosti mnohem povrchněji). V jisté rovině (totiž komentováno-li jen prismatem vyšetřujícího policisty) lze srovnávat s Coenovic No Country for Old Men/2007, které na tuto perspektivu bylo omezeno (nenabízelo více) a ještě podalo řádově slabší, veskrze nekonkrétní, v mém případě nefungující výkon. ()

nonick1

Frustrovaný bílý heterosexuální muž semletý soukolím systému ztrácí jistoty, práci, rodinu, svou zem, a nakonec i zábrany. Jediné, co neztrácí, je odhodlání. Od začátku je v tomto skvěle vygradovaném filmu jasné, jak to dopadne - něco jako Kronika ohlášené smrti, přesto (či právě proto) je snímek strhující až do hořkého konce. Michael Douglas v jedné ze svých nejlepších rolí. ()

M1k9

Mám takový pocit, že tento námět se bude ve filmech pro příští generace opakovat. =Not economically viable= Takže tady máme opět vyhořelého překvalifikovaného člověka s rozbitou rodinou, naštvaností a psychickou nevyrovnaností. Jak překvapivé. Vždyť to je hlavní produkt systému přece. Nevím proto jestli to je k smíchu nebo k pláči. Film tak nějak balancuje. Hlavní postava si poctivě buduje image pana nepředvídatelného. Tím, že platí u pokladny na sebe strhává pozornost. Vyšetřovateli je dán velký prostor pro líčení i jeho života, avšak nakonec nedojde k žádnému zužitkování toho všeho. Na dnešní poměry by si to zasloužilo něco víc wow. Zpočátku jsem uvažoval o pěti hvězdách, protože herecký výkon a atmosféra tomu odpovídaly. 6.5/10 ()

Muel

| Warner Bros. Pictures | Asi by ma to v 93om strhlo oveľa viac - je vidno, že ten film má veľa atraktívnych filmárskych a scenáristických postupov, ktoré samozrejme fungujú, ale už sme to proste všetko niekde inde videli. Chce to byť až puberťácky cool a nad vecou, ale väčšina scén sú proste iba efektne natočená vata, ktorá sa hlbšie do mysli nezaryje. S výnimkou scény vo fast-foode, tá je výborná. Čiže slabá spokojnosť a odporúčanie je na mieste, ale vyslovená nadšenosť a potreba to vidieť znova určite nie. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Luqi

Šéfovia všetkých hollywoodských štúdií si museli trhať vlasy keď si pozreli film, ktorý im ušiel pomedzi prsty. Naopak, M. Douglas nepohrdol..... že by už vtedy vedel, že podá svoj životný výkon? ...............Ale je pravda, že ten scenár na papieri mohol vyzerať trošku divne.............. Ako som naznačil, Douglas podal svoj životný výkon, ale dovolím si tvrdiť, že Duvall vôbec nezaostával, akurát jeho postava nebola taká exponovaná................Jediné slabšie miesto tohto filmu je asi ten klišeovitý záver, ale zas lepšie, ako keby sa rodinka dala opäť dokopy.................A ponaučenie? Frustrácie si jednoznačne treba vybíjať priebežne..... ()

RadimFišer

Nádherný snímek nezapomenutelného šílenství. Snad bych ho též porovnával s Taxikářem, ale ten nemá takovou silnou scénku jako zácpa na silnici. Stále si to pamatuji, řekl bych, že na tu scénu na silnici si vzpomínám každý týden, protože je to mistrovské dílo. Se slovy jdu domů se ocitáte rovnou v centru děje zběsile naštvaného člověka, kterému nevadí si to rozdat se světem, protože jeho naštvání přerostlo všechny možné konvence, co se naučil ve společnosti. Když mu odmítne prodavač, z nějakého cizího národu rozměnit peníze, rozhodne se mu vysvětlit kdo pak to je ten zákazník. Rozmlátí mu prostě celý obchod a tím to začíná. Člověk a svět, policajti a člověk. Honba za uspokojením svého naježení a roztpčilosti. Pane Douglas, tímto snímkem se posouváte mezi světové rváče. Uvěřitelnější snad ještě více v dnešní době, kdy i já musím jezdit na nezdařile načasovaných objíždkách kolem supermarketu na červenou. Dávám 4 a půl hvězdičky. Ještě tomu chybí určité grády, třeba při příštím shlédnutí. ()

KOZEL84

Perfektní rozjezd s dokonalým Douglasem.Každý kdo má v sobě aspon špetku cholerika a někdy toho už měl fakt dost musí vrnět blahem.Škoda jen toho zmrveného konce.Jinak bych moc rád dal plnou nálož. ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher