honajz2

Na jednoho chlapa je toho už prostě moc a tak mu při jedné dopravní zácpě přeteče pohár trpělivosti, vyleze z auta a jde pryč, udělat to, co chtěl udělat celý život. Je to podobné filmu, co jsem viděl včera - Sám proti všem - až na to, že tady chlápek koná a jenom na to nemyslí a taky je mnohem sympatičtější a není to žádnej úchylák. Dokonce ten film není jenom cíleně depka jako Sám proti všem, tohle je dokonce i vtipné a přesto to stále něco vzkazuje. Jenom v druhé polovině toho vtipu ubuývá a konec mi přišel poněkud nedomyšlený, ale zase tenhle námět se blbě zakončuje. Ono kdyby to zůstalo u filmu, ve kterém se chlápek rozhodne udělat to, co bychom nejradši někdy udělali i my sami (protože už ten nápad samotný není moc realistický) a vykašlalo se to na to vážné realistické drama na konci, byl bych spokojenější. Líbilo se mi to ale i tak, to ne že ne. 4* ()

MartinNDL

Každý máme někdy chuť na revoltu, ale jen málokdo z nás to dotáhne tak daleko. Ale o nás se zase netočí vynikající filmy... ()

lekr

Vynikající akční thriller se skvělou zápletkou, výborným obsazením a hlavně skvělým příběhem. Ačkoliv je Schumacher po svém počinu Batman a Robin nechvalně proslulý, tak tohle se mu fakt povedlo!! ()

Lischai

Potěšil mě ten dotažený svět plný vedra, cedulí a otravných lidí, ve kterém musí D-Fens žít. Je v tom znát jasná režijní vize. Snad mi jen trochu scházelo větší zaměření na sociální rovinu příběhu. Reflexe společnosti by takovému námětu slušela asi o chlup víc než akční krimi-thriller. ()

Jonash87

Nevim, jak vy, ale já teda M. Douglasovi fandil. Jo, byl tak trochu narušenej, ale na druhou stranu pouze děsně miloval svoji ex-manželku a dcerku. A naopak neměl rád třeba fašouny a předražený ceny zboží (a kdo jo?). Film má výborného právě Douglase, to především, ale pak je tu i Robert Duvall, jehož dějová linie taky není špatně vyvedená (mě teda jeho manželka pěkně lezla na nervy). Volný pád vás vtáhne, a i když tempo není extrémně vysoké, tak ani na chvíli nenudí a vy čekáte, co že hlavní postava provede dále... Já jsem nadmíru spokojený. Lepší čtyři hvězdy. ()

Martin741

Volny Pad od rezisera Joela Schumachera /Hraci se smrti, Ztraceni chlapci/ je vyborny film o cloveku /Michael Douglas - neskor Lovci lvu/, ktory ma usporiadany zivot, spokojnost a stastie a napriek tomu vdaka par neprijemnym okolnostiam otoci o 180 stupnov a stoji na opacnej strane zakona. Chvalim prvu polku filmu, ktora funguje ako sonda do sposobu zivota obyvatelstva USA, ale bohuzial nasleduje slabsia druha polka, ktorej kraluje dost dementny zaver. Skoda, dal by som 100-ku, ale takto nemozem. 80 % ()

rakovnik

Táta se vrací domů a cestou řeší problémy současného života, od času podávání snídaně ve fast foodu po rasové otázky či kriminalitu gangů. Skvělý Michael Douglas. ()

Figu

Kdybych si měl vybrat nejoblíbenější thriller, tak volím rozhodně thrillery za dob největší slávy Douglase, tedy někdy zhruba po tom devadesátém roce. A není toho málo. Základní instinkt, Hra, Dokonalá vražda, Skandální odhalení..., tak to jsou filmečky, kterými si vždy velice rád zpříjemním večer... Jenže pro mě je nej top, nej "Douglasovka" a nej thriller film Volný pád! Skvělý příběh o dobrodrzužství Williama Fostera a o jeho velice překrásném slunečném dni... Kolikrát si představuju, že něco takového fakt udělám, jenže mi asi zatím nikdy dostatečně neruplo v bedně... A to takové chvíle v mém pracovním nasazení bývají velice časté... Kdo by to nechtěl zažít? Nejlepší herecký výkon pana Douglase! 95% ()

Hees

Ak je toto naozaj pravá sonda do Americkej spoločnosti, či ukážka Amerických ulíc tak tam radšej nikdy nechcem ísť. Film je výborný a vyťaží s tejto témy maximum. Možno je to dôkaz o tom, že existuje viac druhov "bláznov" a psychopatov. William Foster totiž má pokrútené hodnoty a reaguje agresívne, ale pomätený nie je aspoň nie tak ako vidíme v nejakom blázinci. Takýto druh "psychopata" môže byť medzi nami a ani o tom nevieme. Sú to ľudia, ktorý nevedia príliš jednať situačne a prispôsobiť sa a žijú vlastný život vo vlastnom svete. Nemusia byť agresívny, ale všetko sa nejako začína. Kto vie či keby som ja v situácii D-Fens (hlavného hrdinu) či by mi nezašvitorilo rovnako. No toto je hold ukážka Amerického sna, alebo len spoločnosti, ktorá ten Americký sen už nezvládla a je ďaleko od pravdy. Ja som v Amerike nebol tak nemôžem toto s istotou posúdiť. Postavu policajta, ktorý sa zmení za pár hodín na "tigra" sa nepodarila. Robert Duvall to nezahral zle, ale chovanie tej postavy bolo neuveriteľné a nepáčilo sa mi. ()

Garson

Když někdo dostane po mnoha letech výpověď a ještě k tomu uvázne v dopravní zácpě tak by mu měli policisté vyklidit cestu domů,ale protože to tak nebývá tak se na té vlně smůly sveze pár lidí s Douglasem a vyfrézovanou cestu hříchů po něm záplatuje dosluhující policista.Ta role Michaelovi sedla,protože on nehrál roli psychopata,ale prostě roli člověka kterého okolnosti zatlačily jako potkana do kouta a on holt musel postupovat podle pravidla:"Když se kácí les tak létají třísky"...Role ve které chce normální člověk jen normální spravedlnost a to aby ho nějaký přistěhovalec neokrádal,aby ho nějaký pouliční gang neprovokoval no a aby mu v McDonaldu vyhověli podle hesla:"Náš zákazník,náš pán" k němu velmi pasovala. Zbytečně rozkopané silnice,zbytečně financované nesmyslné opravy z peněz daňových poplatníků to opravdu dokáže naštvat i někoho jiného než filmového chlápka v bílé košili a nedivím se že silničáře rozehnal raketometem. VOLNÝ PÁD svým obsahem upozorňuje na mnoho skutečných problémů které se ve společnosti stále více rozšiřují a proto bych i tento film viděl jako hodně nadčasové dílo. ()

Bay_watch

Perfektní civilizační satira se strhujícím tempem. Prakticky každý problém, či otázku, kterou nám D-Fends předkládá, řeším denodenně i já (Proč nemůžu vstoupit na nějaký veřejný místo jen kvůli tomu, že si ho tam nějaký individuum označkovalo svejma iniciálama? Proč si proboha nemůžu objednat snídaňové menu, které se přestává vydávat v 11:30, i když je teď teprve 11:33? apod.). Nastavuje tím tak blyštivé zrcadlo naší společnosti, která je i přes veškerý technologický pokrok pořád pozadu, co se týče zdravého uvažování a úcty k druhým. D-Fends opravdu není zlý člověk, cholerik možná, ale zlý určitě ne. Jen mu prostě ze všech těch nelogičností a p*čovin, kterými se každý den musíme brodit, ruply nervy. Přiznejte se, kdo z nás by si to někdy nechtěl zkusit? ()

Petoss1

Môže sa to stať každému, že prasknú nervy a môže to skončiť aj takto. Veľmi dobrý snímok s excelujúcim Michaelom Douglasom. Som spokojný a môžem povedať, že tie vtipné momenty do toho náramne pasovali, takže som sa aj pobavil. 82% ()

Abes

Vždycky dělal co se mu řeklo. Nebyl žádnej magor, jen nesnesl lidskou blbost a neochotu. Na rovinu, všechno to odstartoval Garfield. Potkat Majkla Daglese v pracovní uniformě s tímhle zlověstným výrazem ve tváři, káknul bych si do gatí. ()

WoWoW

Úžasné filmové dílo, Schumacher už několikrát dokázal, že tenhle žánr mu jde. Je tu spousta nezapomenutelných scén, například snídaně ve fastfoodu. A i když je pravda, že ke konci film trochu postrádá ten úžasný nadhled z první části a z Douglase se klube obyčejný psychouš, pořád je to skvělé. Prostě bravo. ()

exitak

Super thriller, Douglas v hlavní roli byl fakt přesvědčivý a celý film měl až do posledního konce výborný spád a napětí. ()

Lopic

Hlavně kvůli výbornému Michaeli Douglasovi. Postupem času sem se trošku nudil, protože zápletka, se kterou přišel Schumacher, nebyla dostatečné propracována na téměř dvě hodiny stopáže. ()

starbrejkr

Už jen jak znáte námět a hlavní myšlenku filmu, víte, že to musí být povedená věc. Nevím, jak jsou na tom ostatní, ale já se velmi často při pravidelnějších cestách do větších měst vždy pomalu, ale jistě blížím stavu, který vyhnal Williama Forstera z auta. Davy lidí motající se pod nohy, jeden semafor za druhým, horko, všudypřítomný stres útočící ze všech stran, přihlouplé obličeje lidí ženoucí se za úspěchem - to jsou ty spouštěče. Přestože je William Forster nepochybně i psychopat, člověk jako já mu musí minimálně trochu držet palce. Překvapivě mu však onom fandění podráží nohy film samotný. S přibývajícím časem jsem měl čím dál tím větší pocit, že se film postupně vzdaluje od svého prvotního, řekněme anarchistického, námětu a zbytečně se tlačí do konvenčnějších vod standardních thrillerů. Tady mluvím hlavně o celé dějové linii s Forsterovou rodinou, jejíž role má ve snímku spíše škodlivý dojem, včetně konce. Kdyby se místo toho tvůrci (nevím jestli klást vinu na hlavu scénáristy nebo spíše Schumachera) zaměřili na řádění ve městě a přidali víc scén jako ta na golfovém hřišti (vskutku lahůdková, ten Douglasův výraz tam!), byl by onen stále žhavěji aktuální námět využit lépe - takhle si myslím, že na svůj masterpiece a já doufám, že se ho ještě dočká, třebas ve Fincherově režii, který už má s něčím dost podobným zkušenosti z Klubu rváčů. U Volného pádu tedy zůstanu u celkem jasných 4 hvězd, na kterých má největší podíl asi Michael Douglas, který tu hraje trochu jinak než ve většině filmů, ale je naprosto zdrcující a jen dokazuje, že v této době bral jednu lepší roli za druhou...kdeže ty sněhy jsou. ()

Amroth666

Akce: Obchod u korejce, Teritorium Gangu, bezdomovec, akce mekááááááááč!!!, u Němce, akce dělo, golfové hřiště, bohatá family, final scene! Napadá mě věta na konci filmu. Kdyby na začátku filmu nebyla v ulicích USA kolona aut, došlo by k tomu? Tři jména, která z filmu udělala velkofilm. Joel Schumacher, J.N.Howard, Michael Douglas...! Nemám na to moc slova. ____ ale já nechci obědvat, já chci posnídat. ____ ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher