C0r0ner

Když vám v žilách pumpuje adrenalin, tak je potřeba ho někde vybít. Někdo jde do tělocvičny a někdo zas jde roztřískat město. Nakonec ale člověk musí uznat, že Douglas drtil jenom lidi, co si o to říkali, takže vlastně dělal společnosti službu. Málokdy se ve filmu stane, že by byl hrdina tak zajímavý, abyste mu vážně drželi palce. Tady se to stalo a k tomu Schumacher přidal špičkový konec. 100% ()

Wormboy

Skutocne husta upotena atmosfera a lahko psychopaticky Douglas v asi jednom z najlepsich Schumacherovych filmov!!! 90% ()

darm

Tak tohle byla hodně hustá záležitost. Jak se vám může změnit život za jeden jediný den? Volný pád vám dá jasnou odpověď. Jednoho obyčejného rána, Michael Douglas v perfektní roli vcelku vyrovnaného chlapíka po rozvodu se svou ženou, trčí v automobilové zácpě a pomalu mu začínají docházet nervy. Všude nepříjemné dusno, pekelné vedro, slunce paří do skel aut, plno křičících děti a nakonec i jedna otravná moucha. To už je na Billovy nervy trochu moc a tak začíná jedna velká psychická přeměna jednoho člověka. Přeměna z klidného vyrovnaného chlapíka na šílence, kterého najednou vytáčí každá maličkost a postupně ho to celé doklepává a on reaguje podrážděněji a podrážděněji a šíleněji a šíleněji. Koupí plechovky coca-coly začínaje, pokračujíce přes baseballovou pálku a spoustou druhů zbraní konče... A i přes všechnu napínavost tohohle thrilleru se najde i dost prostoru pro pekelně černý humor. Už zmiňovaná scéna s nákupem coca-coly je tak napínavě vtipná, až je to neuvěřitelné :) A takových scén je ve Volném pádu mnohem víc. Absurdnost na každém kroku. Prostě skvělý thriller o totálním psychickém rozkladu člověka, kvůli takové běžné situaci jako je automobilová zácpa... Se Schumacherem mám zatím jen samé dobré zkušenosti - Telefonní budka a teď Volný pád... Naštěstí jsem se ještě nedostal k těm jeho tak "opěvovaným" filmům... ()

asinus

Ve filmu je spousta myšlenek, které mají potenciál dostat ho na špičkovou úroveň. Myslím ale, že mnohem lepší kousek bychom viděli, kdyby Schumacherovu filmařinu prohnal filtrem nějaký "rozumný režisér", který by ponechal geniální nápady a zredukoval ty přestřelené. ()

gabin(a)

Vždycky, když mě nakrkne Dopravní podnik města Brna, vzpomenu si na tenhle film a ohlížím se po baseballové pálce:-) Né, s tou pálkou si dělám srandu. ()

pakobylka

Nezkoušejte naštvat chlápka, který má namířeno "domů". Nemůžete vědět, co je zač, co ta cesta pro něj znamená ... a jestli zrovna nemá blbej den. ()

zette

Vyborny Douglas ve zcela stylovem a originalnim filmu. 2/3 filmu je neskutecna jizda, bohuzel klisovity zaver vse podela... ()

Flynn

Michael Douglas v jedne ze svych kultovnich roli. Samotny film uz se stal docela kultovni a clovek na neho dost odkazu i v jinych kouscich. Naposledy jsem se docela pousmal u klipu Walk od Foo Fighters. Nicmene pro me hodne povedeny film. ()

campix

Na Volném pádu se mi opravdu líbí ta prvotní myšlenka chlápka, ve kterém prostě bouchnou saze a vyřídí si to s nespravedlivou společností. Jediný háček zde je, že tento člověk byl vždycky psychicky labilní a tak to není o normálním člověku, které mu by ruplo v kouli ale o psychopatovi, ve kterém se to prostě všechno nahromadilo. Celkově si rozhodně myslím, že Joel Schumacher natočil daleko lepší filmy (Telefonní budka a Čas zabíjet) a Volný pád je zde na databázi trošku nadhodnocen, ale určitě si budu pamatovat Michaela Douglase v hlavní roli, jehož je to docela one man show a také scénu ve fast foodu, kde si objednává snídaňové menu v době kdy se již nevydává pomocí brokovnice. ()

necisty

Ze začátku jsem na to hleděl a nechápal, co je na tom za tolik bodů. Později jsem pochopil, ale vidět to na Nově v noci a nevidět zdejší hodnocení, tak bych to klidně ve slabší chvilce vypnul. Každopádně jsem se dostal ke zdárnému konci a musím říct, že je to dobrý film, který stojí za to shlédnout, jen se nedostavil WOW efekt a tak si jednu hvězdičku nechám pro sebe. SA ()

Pajky3

Na druhou projekci mě to bavilo přeci jen víc. Výkon Michaela Douglase je super a jeho postava, která nastoupí cestu, ze které není úniku je ještě lepší. Moc mě nebavily části s policajtem a jeho ženou a taky je škoda, že na konci nepřišlo něco nepředvídatelného. Jinak je to ale perfektní rýpnutí do společnosti ()

PROCESOR

Dokonalý! A kdo z Vás mu nezávidí? A vážně se divím, jak žijeme pod neustále se zvyšujícím tlakem( né všichni), že někomu ještě nepřeskočilo a nevydal se domů-pěšky.. I když sem snímek viděl mnohokrát vždy si připadám, jak malej kluk co se těší na oblíbený scény a výská u nich. Film je nadčasový . Douglas zahraje perfektně finančníky, ale tohle byla prostě jízda! Kdo z nás si neřek až vyhraju ve sportce tak řeknu šéfíkovi co si o něm myslím... To je hovno, proč mu to neříct HNED, bože, jak to musí být osvobozující dívat se na ten jeho výraz! ()

Juto

Áno toto je jeden z najlepších filmov Joela Schumachera. Naštvanosť z Michaela Douglasa srší. 9/10 ()

mmmxzzz

Jindros ** Mučte mě, ale Volný pád po prvním shlédnutí nemůžu označit nálepkou "dobrý film". Čekal jsem nářezovější a přímočařejší variaci na Taxikáře, dostal jsem nejasně zpracovaný snímek, který nejprve ukazuje postavu M.Douglase jako klaďase bojujícího proti některým chybám dnešní společnosti (falešná reklama aj.), aby z něj následně udělal neuvěřitelného magora neschopného přemýšlet. Obě poloviny si hodně protiřečí. Nepřidají ani zbytečně moc rozpitvané postavy z policejního oddělení, které svými problémy (Duvallova žena!) rozmělňují už tak nijaký efekt cesty krve a nudí.------------------------------------------------------------------ JohnnyD ** Hehe, že 172. najlepší film. Musím sa na tom zasmiať. Ak sa chcete pozrieť na dvojhodinovú poctu slovku účelovosť, vyžívajúcu sa v trápnych zvratoch a strašných hereckých výkonov, tento film vám môžem odporučiť. Ale vážne - ak by Schumacher dodal humor a urobil z filmu drsnú satiru (čiže KOMÉDIU), nebol by som proti, ale celý ten film je zbierka najstupídnejších účelovostí. Je neskutočne nereálny - osôbky a udalosti, čo sa hlavnému "hrdinovi" udejú sú akoby zo sequelu k Forrestovi Gumpovi. Porovnávanie k Taxikárovi je smiešne - ten nikdy neklesol k trápnosti a hollywoodskemu zjednodušovaniu. Rovnako aj herci. Douglas - ak by to bola komédia, bol by fajn. Ale toro je dráma/thriller, tak jeho výkon musím označiť za zlý. Rovnako aj predstaviteľ policajta akoby vyšiel z nejakej buddy movie. A to úplne najhoršie - každú sekundu do očí bije nejaké nové "posolstvo" - neviem, či si to Schumacher uvedomoval, ale je to také trápne. Myšlienka sa má aspoň trošku ukryť. Proste nevydarený a preceňovaný film. 40+% ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher