Sa.sa

100% a 5 hvězd... Super film, občas každému rupne v hlavě, ale naštěstí takto to nedopadne :) Mimochodem jinak než smrtí to dopadnout nemohlo - naštěstí ()

soukyd33

Volný pád je něco jako hra Worms 2. V každém dalším kole dostanete novou zbraň. Dokonalé, prostě dokonalé. Akce střídá akci. Ani na chvíli si neoddychnete. 👍 Konec byl celkem jasný. Poslední scéna mě ale překvapila. Myslím těsně před volným pádem. Poznámka: Blázen je každý, kdo dá pod 3 hvězdičky. Poznámka: Tento člověk byl jen ve špatnou dobu na špatném místě. Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Slahy94

Parádní námět. Snad každý se někdy ocitl v situacích, v jakých se ocitl William Foster a každý by se někdy chtěl zachovat tak, jak se Foster zachoval. Akorát je to časem vygradováno do extrému a ukončeno příliš rychlým koncem. Skvělý námět, který měl rozhodně větší potenciál. Mohla to být svým způsobem společenská satira namísto akčního thrilleru. I tak je to fajn film se zajímavým podtextem, Michael Douglas i Robert Duvall uvěřitelní a skvělí. 80% ()

Feacher

No.. hodně pěkný film.. udělaný tak šikovně, že na konci ani nevíte, jestli fandit hlavnímu ,,padouchovi" nebo šerifovi... Mělo to akci, mělo to vtip, mělo to lásku, mělo to nápad i psychologickou zápletku.. co víc od filmu chtít.. 5 z 5 ()

Bogrant

Veľké teploty, jedna dotieravá mucha, nekonečná dopravná zápcha, trochu prevarený mozog, toto všetko človeka prinúti, aby si povedal ''stačilo, idem domov a po ceste sa naseriem na každého koho stretnem''. Jednoduchý, ale o to viac účinný a efektívny thriller s výborným Douglasom. Je čas na ďalšiu vychádzku... ()

Hombre8

Takový ten film, ze kterého si člověk i po dlouhém čase pamatuje úplně všechno a i po probuzení uprostřed noci dokáže na jeden zátah odvyprávět obsah. Jeden ze dvou amerických filmů, které se u mne dělí o první příčku. ()

Dusty56

Velmi poutavý film. Po přečtení obsahu jsem sice nabyl dojmu, že tento film nebude nic pro mě, ale mýlil jsem se. Od začátku až do konce se furt něco dělo, snímek si dokázal udržet moji pozornost. Bodoval nejen originalitou, skvělými absurdními situacemi, ale i hereckými výkony. Michaelovi Douglasovi jsem věřil všechno a Robert Duvall skvěle sekundoval. Nebýt nepatrně horší druhé poloviny, tak hodnotím plným počtem hvězdiček. 85% ()

Zdarda

Skvělá ukázka sebedestrukce člověka, do které ho dožene okolní situace. Scéna objednávky snídaně v “McDonaldu” je už legendární. ()

Nick321

Velmi smutná poslední cesta polo-šíleného bývalého inženýra jaderných raket, který se rozhodne si navzdory dopravní zácpě probojovat cestu nepříjemnou městskou džunglí zpátky ke svojí rodině, přestože o ni přišel už před časem díky svému psychopatickému jednání. V práci už jeho znalosti nepotřebovali, současnému světu a společnosti nerozumí a lidé zase nerozumí jemu. Neberou na něj ohled, tedy ani on nebere ohled na ostatní a rozbíjí vše, co upoutá jeho pozornost hněvu. Michael Douglas zahrál nešťastného záporáka precizně. ()

Chicharron

Film je absolutní "devadesátkovou" peckou s Michaelem Douglasem ve vrcholné formě a s naprsoto legendární scénkou ve fast foodu. Viděno několikrát a určitě se na film s nějakým časovým odstupem podívám znovu. Fuck you, captain, fuck you very much. ()

MartinNewman

Rok 1993 byl velmi bohatý na kvalitní filmy a mezi the Best z tohoto roku se řadí rozhodně Volný pád Joela Schumachera v hlavní roli s Michaelem Douglasem. Douglas zde přesvědčivě vytvořil životní roli psychouše, kterému nelze jinak než fandit. Na své cestě do zatracení napříč Los Angeles prakticky nedělá nic špatného, jen adekvátně odpovídá na násilí a hnus, které potkává na každé ulici. Místy až groteskní situace řeší po svém a dává divákovi otázku jak se vypořádat s každodenní realitou ulic velkoměsta protkaným gangy, bezdomovci, agresivitou lidí na ulici a každodenním tupým způsobem konzumního života. Schumacher už v roce 1993 ukázal Americký sen v podobě odporného dusného života ve špinavém L.A. kde všechno není zas tak OK. O dvacet let později už je to o dost silnější kafe. Herecký koncert Douglase skvěle doplňují Robert Duvall v roli poldy před důchodem a Rachel Ticotin, jako jeho parťačky. Film neztrácí ani na minutu dech a dramatické momenty střídají humorné scény jako je objednávka snídaně, nebo vyšinutý nácek v obchodě s armádním vybavením. Možnou odpovědí na všudypřítomné násilí může být Douglasova otázka k Duvallovi a také sám k sobě, když se ptá " Já jsem padouch? Jak se to stalo." Spadnout do sraček může být snadné pokud se člověk vydá na takovou cestu jako hlavní hrdina a dostane se do konfliktu s takovou realitou, jaká hlavní postavu potkala. Film je i po letech aktuální a méně než plných 5 hvězd mu nejde dát. V roce 2023 aby člověk takový film pohledal. ()

Vena69

Myslím, že celý tento film dokonale popisuje scéna, ve které si Bill jde objednat snídani do fast foodu a protože přišel pozdě, zaměstnanci restaurace mu odmítnou snídani prodat. Bill si snídani vymůže pomocí výhružky samopalem a pak se rozhodne, že si radši stejně dá něco jiného. A přesně tohle mě hrozně zklamalo. Bill totiž v první polovině filmu působí jako celkem normální člověk, který už má všeho dost, chce bojovat proti systému, proti městu, které se podle něj zbláznilo, ale pak se z něho stane obyčejný (a celkem nudný) magor. Film tedy ve druhé polovině pohřbívá jakoukoliv pointu, se kterou začínal, hlavní postavě už nejde moc fandit a v tu chvíli mě to už moc nebavilo. Najde se tady pár dobrých scén - hlavně s gangstery na začátku, ale celkový dojem z filmu je slabý. Dost mi vadilo, že film se jaksi nemůže rozhodnout mezi vážným dramatem a odlehčeným až komediálním tónem. Rozvoj hlavní postavy je podle mého názoru trochu nedotažený, chtělo by to víc kvalitních dialogů. 50 % ()

Metuje

Překvapuje mě zdejší poměrně vysoké hodnocení a neméně vysoká oblíbenost. Film sice velmi zajímavě začíná a prvních pár scén je dost zajímavých, nicméně postupně film začne nabírat komediální tón, který vrcholí scénou, kdy se z úředníčka stane rambo pochodující si vesele ulicí. Nejdřív mě napadlo, jestli se nejedná o jakousi groteskní kritiku Spojených států/kapitalismu, což je ve filmu ale explicitně vyvráceno. Celý film jsem tak nepřestával kroutit hlavou nad činy některých značně netradičních protagonistů, nicméně jsem stále čekal na nějaký nečekaný konec, který mi všechno objasní a já budu čumět s otevřenou pusou. Zřejmě mi tedy něco velmi zásadního utíká, ale to už tak někdy vyjde. ()

Assshack

Konečně natočil někdo, po čem toužím už dávno :) Vyskočit ven a prostě všem těm arogantním blbům ukázat, že je mi vše ukradené :)...jo, pro mne 4,5* ()

Zemřel režisér Joel Schumacher

Zemřel režisér Joel Schumacher