Catherine DeneuveSusan Sarandon a David Bowie září v gotickém příběhu o nehynoucí kráse, nekonečné vášni a nehorázně ceně, kterou za ni museli zaplatit. Několik set let stará upírka z Egypta jménem Miriam a její milenec, upír John, loví obyvatele New Yorku, kteří s oblibou navštěvují tamní kluby. Miriam svým milencům může propůjčit dlouhověkost, ovšem nemůže jim zaručit nesmrtelnost. A tak, když John začne nečekaně rychle stárnout, svede Miriam Sarah - lékařku, která se věnuje předčasnému stárnutí... (HBO Europe)

Brinkley

Na Hlad jsem narazila jen díky honbě za Bowiem ve filmu. Oč bylo trpčí moje zklamání, když po 20 minutách začal stárnout a Miriam ho odklidí coby živoucí mrtvolu na půdu. Zbývající minuty byly určitě zajímavé už jen pro pány díky údajně legendární lesbické scéně. Můj výsledný dojem by se dal shrnout do slova rarita - nádhernou Catherine Deneuve bych v podobném snímku opravdu nečekala. ()

Akaja

Ještěže jsem se na to nedívala sama. Nerada se u filmů bojím, nemám ráda hororové scény a poslední dva roky si proto před takovýma scénama zakrývám oči. Tady jsem díky tomu neviděla asi 7 minut z filmu, ale to je samozřejmě můj problém, nemám se na to dívat, že jo. I tak musím uznat, že to bylo hororové až až. Zaujal mě neskutečně rychlý střih, to už bylo skoro jako ty stroboskopy na úvodní party. Škoda Bowieho, mohlo ho tam být víc. Jsem hnidopich, takže mi moc nešlo na rozum, proč Denevue i po tolika letech strávených mimo své rodné upířiště mluví pořád s francouzským přízvukem na svého miláčka, který si zase neodpustí britský přízvuk. Do toho ještě Sarandon a je dokonáno. Za L scénu moc pěkně děkuju, dlouho jsem neviděla tak jiskřivou, tajemnou a napínavou. Taky bych se nechala kousnout. ()

Tiiso

I v osmdesátých letech se uměli vyrábět filmy a proto nemohu toto dílo nějak zvlášť vychvalovat. Je zde k vidění často béčková kamera, špatně nasvětlené scény a tak podobně. Proti dialogům nic nemám, ale proti poslední scéně zase ano. Umírání trvalo moc dlouho a maskování bylo dost neprofesionální. Osobně se mě moc líbí myšlenka a námět, ale zpracování a i volba herců do těchto rolí mě prostě nesedla. ()

Voyer

Tenhle film se potácí na hraně území nikoho mezi *** a ****. Už kvůli tomu, že jeho kvalita je sestupná nikoli vzestupná -vyvrcholením nevkusu, jsou potom závěrečné momenty- bych měl dát ***. Vlastně jsem tento pozvolný úpadek filmu čekal skoro od začátku...jak se rozpadal David Bowie, tak se také rozpadala integrita a zajímavost příběhu, a ani poměrně milá lesbická scéna jej nemohla zachránit. Jenže -tady se dostávam k jádru svého apologetismu- když jsem už po pár hodinách začal být sentimentální a bylo mi jasné že na některé momenty hned tak nezapomenu (ne, na ty lesby možná zapomenu)-přestože ke konci jsem usínal a na závěr jsem litoval, že jsem opravdu neusnul- tak mu musím dát,sice ošidné, ale ****. Jsem prostě měkota. ()

Shanen29

Perfektní a vyvážený horor s ještě lepšímy herci Bowiem, Deneuve a Sarandon.Opravdu pro mě zážitek i po tolika letech,dříve viděno na VHS. ()

GameboyNES

a kurva, to jsem si zase naběhnul. Z horrorem tahle ártová pičovina nemá nic společnýho. Jednu slabou za docela slušnou hudbu a Sarandoniny kůzlata. 9% ()

faraoon

Čtyřicet let starý film přeskotačil zpracováním i nadčasovostí minimálně jednu filmovou generaci. Ruce Goldblatta vedoucího kameru by mohly svojí dokonalostí klidně sochat umělecká díla a gradující a zneklidňující atmosféru  pod Scottovou taktovkou dotvářejí démonické tóny implantované a rubikově spasované do hudby ostříleného matadora Rubiniho. Cíleně ponuré ameboidní světlo je zde samo o sobě výtvarným dílem a zastřešuje ponurost žánru.  Horůrkové psychošálení nikoliv uboze lekavé, ale důmyslně porcované divákům předkládá svými ojedinělými výkony většina herců především excelentní Sarandon, ale okrajově i opětovné "Pokušení" zpěváka Bowie jenž byl snad této roli předurčen. No prostě žádní uboze se cenící šavlozubí kašpárci. Exceluje aristokratická upírmamá s jasným cílem zachování odlišného rodu,či spíše druhu důmyslnými prostředky. Prostě kouzelné artové gialo přičemž nechybí obouženská náklonnost k dosažení cíle. Rafinovanost námětu přišpendlí na zeď nezapomenutelnosti prajednoduchý a jasně vysvětlitelný vědecký manuál k rozmnožování generace krvesajů a to ovládnutím řečiště organismu tou dravější krví. Věděli jste to ??? Artovost díla svým tajemnem i nápaditostí evokuje atmosférou podobně geniální kousek s Tildou Swinton-"Přežijí jen milenci". ()

Pitryx odpad!

Je skutečně málo filmů, které se mi stihnou zprotivit již během prvních deseti minut. Tento to dokázal. Ale povídal jsem si, že se budu koukat dál, že horší to už být nemůže. Mýlil jsem se. Podivné prostřihy, nesouvislý děj a navíc nezajímavý. Co z toho mohlo vzniknout?? Patlanina. Snad jen závěr se to snaží trochu vylepšit, ale nezdařilo se. Tento nudný propadák nezachránily ani herecké hvězdy. Hodnoceno jako hluboce podprůměrný snímek. ČT1 0111098941/9227 ()

Pokryvac

Zaujímavý a originálny umelecký horror. Poteší skupina Bauhaus a ich skladba Bela Lugosi´s Dead na začiatku a zaujme Willem Dafoe vo svojej 5 sekundovej úlohe - pozor, aby ste ho neprehliadli... Bowie je skvelý (len škoda, že po prvej polke mizne zo scény) , Deneuve a Sarandon taktiež. Naozaj skvelo obsadený filmík so štýlovou réžiou, všeobecne trocha nedocenený. Tony Scott pred TOP GUN - žiadna komercia. ()

mgerlich

Vizuál jak od Ridleyho a pěkná výtvarná stránka filmu bohužel nezachrání roztrhané tempo a absenci silných momentů, které se často nabízejí. Pozoruhodný film, škoda, že tak uplně nefunguje. Ale za pozornost určitě stojí. ()

HrabeKrvesaj

Není to film na jedno podívání, zároveň, obyčejný divák musí hledat důvod proč se podívat znova. Rozhodně to není klasická upířina oné doby...film klade důraz na ponurou atmosféru, artovost a pohled na svět očima upíra. Nedivil bych se, kdyby J. Jarmusch nabral inspiraci pro Only Lovers Left Alive právě z tohoto filmu... ()

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie