Pete Mitchell (Tom Cruise), odvážný mladý letec přezdívaný "Maverick", se začíná stávat nejlepším z nejlepších. Je vyslán na pětitýdenní kurz do kalifornského Miramaru na školu pro elitní vojenské piloty, které se říká Top Gun. Zde se vznětlivý pilot utká s těmi největšími esy v oboru a setká se nejen s vnadnou astrofyzičkou a leteckou instruktorkou Charlie (Kelly McGillisová), ale také s geniálním a velmi soutěživým spolustudentem "Icemanem" (Val Kilmer), s nímž od samého začátku svádí bezohledný boj o prvenství. Zatímco je však Maverick pronásledován záhadnou smrtí svého otce, bude schopen zkrotit svou divokou povahu a získat tak nejen prestižní trofej Top Gunu, ale i srdce milované dívky? (HBO GO)

Streeper

Na film jsem se podívala, protože jsem se druhý den chystala na pokračování do kina. Čekala jsem film nabušený akcí a létáním. Jsem překvapená, jaká romanťárna Top Gun je. Osmdesát procent filmu je to slaďák jako blázen. Zbylých dvacet je věnováno akci a dramatu, která je lehce v polovině a pak na samotném konci filmu. Takže jsem byla nakonec trochu zklamaná. Soundtrack ale boží. ()

boblig odpad!

Obludná slátanina a doslova a do písmene kýč! Tom Cruise tím pro mě spadl na dno a "rehabilitoval" se až účinkováním ve filmu Eyes Wide Shut. ()

C0r0ner

Záběry stíhaček jsou špičkové, to se musí Scottovi nechat, ale příběh jako takový je hodně průměrný a absolutně není schopen utáhnout stopáž. Navíc, i když by byl Maverick sebelepší pilot, tak by v armádě rozhodně neměl místo, pokud by nerespektoval nadřízené. Špatné to nebylo, ale dobré taky příliš ne. 65% ()

Wormboy

Toto je proste napriek vsetkemu pre mna totalne jeden z najkultovejsich filmov...vyrastal som na tom a videl som to niekolko X krat, je to klisoidne,je to sladke,je to cista propaganda,ale je to neodolatelne a skvele. Myslim,ze Top Gun odstartoval jednu celu eru, nemysliac na start obrovskej kariery Toma Cruisa...je to na 100% pre mna...ja inak nemozem,ale Top Gun je moja slabost:) ()

danecek24

44. Zlatý Glóbus za rok 1986 - cena (1) - *Nejlepší filmová píseň - "Take My Breath Away" - Hudba Giorgio Moroder, text Tom Whitlock + nominace (1) - Nejlepší hudba - Harold Faltermeyer ()

Gabbo

Nemůžu si pomoci, ale citim nostalgii. Jako malé škvrně jsem na tohle koukal pořád a chtěl být pilotem jako Maverick. ()

zette

Celkem by me zajimalo, jak tento film hodnoti ti, kteri ceskoslovenskym budovatelskym filmum davaji odpad. Tohle natolik smrdi propagandou, ze sjednocovani JZD je proti tomu pouhy odvar. Hodne kycovity film (vubec se nedivim, jak jsem se v zajimavostech docetl, ze gayove se nechali inspirovat timto filmem ve svych ucesech a "military" oblecky), atraktivni prostredi stihacich letadel, laska, zapad slunce, tlachani o kamaradstvi a hrdosti a bla bla bla... Musim ale ocenit kameru, zvuk a soundtrack. Po technicke strance musel byt film v polovine osmdesatych let v kine zazitkem (ne tedy u nas, samozrejme:-) ). ()

pakobylka

----- "Pánové, tohle je skutečnost. Kvůli tomuhle jste prošli výcvikem. Jste nejlepší v Americe. Dokažte to !" ----- Báječní muži na létajících strojích ... ve službách US Army. Těžcí frajeři, kteří jen s obtížemi chápou, co a proč se zvrtlo. Jistě, příběh je fajn - vznáší se na křídlech mládí, romantiky, dobrodružství, vlastenectví ... a jen tak mimochodem provádí nábor k letectvu Spojených států. "Žhavé výstřely" (1991) ho vystihly naprosto dokonale - ač je to paradoxní, jakoby teprve s nimi alespoň zčásti dospěl a přestal se brát smrtelně vážně. Vlastně nevím, proč jsem si ho chtěla zase připomenout ... zrovna dneska, kdy nedokážu zůstat nad věcí. Přesto se snažím, abych mu zbytečně neuškodila - jako pravá americká pohádka docela dobře obstojí ... 3,5* ()

Juto

Tom Cruise to proste vie. Aj na začiatku kariéry si vedel vybrať dobrý scenár. A keď sa k tomu pridala výborná réžia Tonyho Scotta úspech bol zaručený. Film má skvelú pieseň. 8/10 ()

Pajky3

Když už se Top Gun dočkal pokračování, tak jsem se musel znovu po letech podívat na první díl, abych si připomenul, co se vlastně dělo. A je to prostě nenáročný film, kde se mladý hezouni prohánějí v letadlech a nemá to nijak hluboký děj. Jsou to typický osmdesátky, k tomu Tom Cruise na začátku kariéry a na tom vlastně není nic špatně, ale teď po letech už mě to nebaví tolik. ()

necisty

Už jsem si to příliš nepamatoval nebo jsem to taky možná nikdy neviděl celé v kuse. Jedno je ale jasné posun v druhém díle je znatelný a myslím, že jde cítit, že to byla Tomova srdcovka. On to asi tehdy v rámci možností byl top film, ale mimo nadupané letecké scény a celkem kvalitní herce to chvilkami zaškobrtává a scénka s pádem letadla byla tak celkem divně vsazena do "romantického středu" a místo toho, aby tomu byl dodán důraz tak se od toho zase skočilo úplně jinam. Ten pravý nádech to právě získává až druhým dílem, který tomu hodně přidá na emocích. Horší, že s tím samozřejmě původně nepočítali. ()

emo

Úžasný film! Dnes už kultová záležitosť a nezabudnuteľná a pre mňa aj neprekonaná klasika! ()

O´Hara

Pro některé je tento film propaganda Ameriky. Já si ale nemůžu pomoct, Top gun je pro mě jeden z nejlepších Cruisových filmů. Ztvárnění mladého ,někdy i trochu šíleného, pilota Mavericka se Cruisovi zdařilo na jedničku, proto se na to můžu dívat pořád dokola. ()

c.tucker

Klasicky křenící se Cruise je nezbytný v této akční hříčce od Tony Scotta. Klasika 80. let a nijak špatně zpracovaná. ()

SHI-SHA

Strašně dlouho se mi tato "legenda" vyhýbala. Po shlédnutí jsem byl trochu zklamaný, ale film je tak ošklivě kýčovitý, že ho prostě musíte mít rádi :-). Už jen to, jak se do pozadí při každém dramatičtějším momentu vtírá "Take my breath away" :-) ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

Top Gun: Maverick letí k dalším rekordům

05.06.2022

Že bude pokračování legendárního Top Gunu úspěšné, se vědělo už dávno. Cruisova pocta létání (a jemu samotnému) ale přesto překonala očekávání a zajistila mu kriticky i finančně nejlepší premiéru… (více)

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

Pokračování Top Gunu je prý filmem roku

13.05.2022

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

Nové detaily o vesmírném projektu Toma Cruise

01.02.2022

V roce 2020 bylo oznámeno, že Tom Cruise, scenárista Christopher McQuarrie a režisér Doug Liman plánují natočit vůbec první hraný film kompletně ve vesmíru, do projektu měla být zapojena NASA, SpaceX… (více)