Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

• USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)
USA, 1994, 79 min

Režie:

Peter Segal

Scénář:

Pat Proft, Jerry Zucker (původní scénář) (více)

Hudba:

Ira Newborn

Leslie Nielsen, Priscilla Presley, George Kennedy, O.J. Simpson, Fred Ward, Anna Nicole Smith, Ellen Greene, Earl Boen, Rosalind Allen, Andre Rosey Brown (více)

Nikdo není nenahraditelný. Existují ovšem světlé výjimky. A jednou z nejsvětlejších je Frank Drebin. Co na tom, že by si po desítkách let policajtské práce konečně mohl užívat zaslouženého odpočinku! Co na tom, že se z něj stala dokonalá hospodyňka, vytvářející spolehlivé zázemí své emancipované manželce Jane! Losangeleská policie se bez něj prostě neobejde. Alespoň ne teď, když se tu zřejmě chystá největší teroristická akce za poslední léta. Neboť ve věznici ve Statesvillu se připravuje k útěku jeden z nejnebezpečnějších „chovanců“ – expert na bombové útoky Rocco. A vypátrat, jaký má být jeho nejnovější cíl, toť úkol, s nímž si jen tak někdo neporadí. A Frank nezaváhá ani vteřinu. Když jej vlast potřebuje, je ochoten nechat se i zavřít… Předposlední z policejních komedií s Lesliem Nielsenem je opět nabita gagy a skeči, parodujícími jak nejrůznější kasovní trháky posledních let, tak i scény z klasiky světové kinematografie – od Mysu hrůzy až ke Křižníku Potěmkinovi. K jedné z četných zajímavostí patří závěrečná „oscarová“ scéna, v níž vystupuje řada hvězd světového formátu, které hrají samy sebe (Raquel Welchová, Olympia Dukakisová, Elliott Gould a další). (Česká televize)

sepp

Na treti dil naprosto skvele zvladnuta parodie, ktera nijak neslevuje z latky nastavene prvnimi dvema dily. ()

-bad-mad-wolf-

Je to pořád zábavné. To ano. Zatímco ale pod Zuckerovým vedením dokázal Drebin neskutečně bavit jedním vyjeveným kukučem a armádou smrtelně vážně pronášených hovadin, zde se hloupě pitvoří ostošest a hlášky jsou podstatně těžkopádnější. Škoda. Zhruba na stejné úrovni, jako pozdější Utopenec na útěku. ()

Phobia

Je to samozřejmě nehorázná 3,14čovina... ale přesně tak to má být! Nálož absurdních momentů a situačního humoru spolehlivě pobaví celou rodinu - pro smrádež školou povinnou jsou gagy přiměřeně jednoduché (dnešní osvícená mláďata pochopí i pasáž ze spermobanky jistě lépe než důchodci;-)) a pracující geronti zase spolehlivě rozklíčují různé odkazy navíc. Tenhle typ filmů nevyhledávám, ovšem jednou za čas jde o příjemné osvěžení. Zasmála jsem se, protáhla mimické svaly a mozek si odpočinul - 68%. ()

Fiftis

Zase skvelá bláznivá komédia, ktorá sa na nič nehrá. Aj posledný diel série potvrdzuje, že tvorcovia mali plno nápadov. Síce je trojka trošku slabšia ako pôvodný film, ale stále dokáže vytrieť zrak ostatným komediálnym paródiám. Cieľom je len baviť a baviť. Nudiť sa určite nebudete aj napriek tomu že je to už po tretíkrát, je to rovnako nepredvídateľné, uletené, prehnané, ale napriek tomu veľmi vtipné. Bláznivé strely sú proste určite tým najlepším od Leslieho Nielsona. ()

lamps

Mnohem více crazy než první dva díly. Přibylo šílených gagů, bláznivých situací a hlavně narážek na hollywoodské filmy, které jsou většinou opravdu vydařené( úvodní parodie Neúplatných je prostě boží). Co ale zůstalo, je odhodlaný poručík Leslie Nielsen alias Frank Drebin, jenž opět perlí jednu hlášku za druhou a ukazuje, že lepší komik v 90. letech v americkém filmu nepobíhal. Peter Segal má jiný styl než David Zucker a pitomost hlavních postav je v jeho podání asi ještě více cílená a důležitá než kdykoli předtí, ovšem kdyby každý režisér dokázal ke dvěma legendárním komediím natočit takhle kvalitní trojku, rozhodně bych se nezlobil. 4,5* ()

JohnnyD

Peter Segal nemá na komediálny timing ani jedného z klanu Zucker, Abrahams, Zucker a častokrát to nestíha vyvažovať ani Leslie Nielsen. Ostávajú absurdné hlášky, či bizarné detaily v pozadí scén, no čoraz viac sa rozmáha trápnosť (záver na Oscaroch je sfušovaný). ()

Niles

Nelúčim sa navždy. Iba ma už nikdy neuvidíš. V žiadnom inom filme neuvidíte v jednej krátkej, 4- minútovej scéne arabského teroristu, prezidenta, pápeža, rozzúrených poštárov, chlapa, ktorý zachraňuje svoju kosačku a mafiánskeho bossa naraz. Lepší úvod filmu si ani neviem predstaviť. Kopa vtipných hlášok, na ktoré je Leslie Nielsen jednoducho expert. Skvelé zakončenie skvelej trilógie. Len škoda, že také skutočne vtipné paródie sa dnes už netočia. ()

Nin

I napotřetí paráda, i když z filmové trilogie o potrhlém detektivovi Franku Drebinovi je to nejslabší kousek. Bláznivá střela 3 a 1/3 skvěle odcejpá a má povedený humor, který sice není nijak zvlášť sofistikovaný, ale zároveň si drží svoji úroveň. V tomhle díle je taky hodně parodií na filmy, které už dnes docení spíše jen cinefilové. Skvělá pohodová komedie. (8/10) ()

Beckett51

"Vážně, dej si bacha. Tady se člověk změní! - Vážně? A jak?! - Já býval bílej." , " Frank Drebin, vyšetřovatel. - Jo a já jsem Robert De Niro. - Pane Niro musíme jít dovnitř." , " Ahoj Ede, co se děje? - Franku, proč jsi včera nepřišel na mejdlo? - Ále nestihl jsem to, byl jsem na Village People, byl to slušnej nářez, vole." ()

petaspur

Mimořádný přínos pro můj osobní život měla scéna ze spermobanky. Každému, kdo bude onanovat při sledování Tance s vlky garantuju, že to pro něj navždy změní pohled na tento film. Jinak je ale Frank i jako důchodce stále ve formě a (po vylosování čísel loterie) svůj případ jistě při předávání Oscarů vyřeší. Filmové odborníky jistě potěší dosud neznámé kategorie, ve kterých se plešouni udílejí. Některé stojí rozhodně za to. Celkově je to nejslabší z toho nejlepšího, co kdy mohla parodie nabídnout. ()

Stegr

80% - Zlaté maliny 1994 - 2x - Nejhorší herec VR (O. J. Simpson), Nejhorší nová hvězda (Anna Nicole Smith)... ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 5/10/// +úvodní titulky, jako vždy finále, spousta trapasů, hudba a některé scény (vězení atd.) -slabší děj, příběh a záporné postavy/// Přesto že se film snaží opět pobavit, v některých situacích se mu to tolik nedaří, i tak si zachovává vysokou úrověn některých hlášek a vtipů. Finále se opět povedlo a je hnáno až do extrémů. Vyjímečně vynikala hudba, která dodá správnou atmosféru./// Celkem 68%/// ()

Aky

Trojka již je jednoznačně nejslabší a odhlédnu-li od obchodních ohledů, už neměla být natočená. Autorskému týmu zde dochází už nejen vtip, ale i dech. Štěstí jen, že zřejmě sami uznali, že nevědí, jak dál a zkrátili stopáž na přežitelnou délku. Tři hvězdičky ode mne jsou mnohem slabší než u dvojky, ale dvě by asi zase byly málo. ()

Cappuccino

I keď som Bláznivú strelu videl nespočetne veľakrát, stále ma dokáže pobaviť. Niektoré vtipy už v dnešnej dobe príliš nefungujú, iné však nezostarli ani o jeden deň. ()

Foox

Drebin potřetí a vlastně úplně stejně, ale nějak extra to nevadí, kvalita si pořád drží slušnou úroveň a scének, které se sluší vytáhnout v hospodě taky rozhodně neubylo. 70% ()

mzss1

Opět je zde fůra vtipných scén, zejména vydařený konec filmu. Příběh opět bezvýznamný a celkově už tento díl ztrácí kouzlo. Přesto je to celkem řádné ukončení této vydařené, vtipné trilogie s Nielsenem. Hodnotím na 77% = **** ()

kingik

Kdo by neznal tupého poručíka Franka Drebina. Kdyby blbost nadnášela on by létal jako holub. Tentokrát ho z pohodlí důchodu vytáhne gangster Rocco, nebezpečný expert na bombové útoky, který se chystá uprchnout z vězení a zřejmě stojí i za připravovanou největší teroristickou akcí. Vypátrat jaký má být její cíl to je úkol přesně pro Drebina. Ten se má totiž vetřít do Roccovi přízně a zhatit jeho plány. I přes drsné poměry, které vládnou ve věznici se mu podaří zjistit, kde má bomba explodovat, ale nepodaří se mu varovat svoje kolegy, a tak se Frank musí ujat zneškodnění bomby uprostřed udělování cen Oscara úplně sám...No trošku ve trojce začínali tvůrcům docházet nápady i gagy. Je to znát třeba v závěru filmu kdy se zcela zbytečně ocitáme na cenách Oscara. Samozřejmě některé gagy jsou vynikající, ale už jich tu není tolik a navíc tvůrci až moc tlačí na pilu a divákovi stále předsunují, že se musí smát za každou cenu. Rozhodně ocenuji, že s Drebinovými trampotami skončili včas a dalších pokračování už se nedočkáme. 80% ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson