• bestlama

Už nechci víc :( Další z řady nudných parodií s Lesliem ..(21.5.2009)

Nezapomenu, jak v duchu noir detektivek Frank vypráví: Když jsem poskládal prádlo, bylo načase zjistit... prostě zábava od začátku do konce, ale najdou se i lidi, kterým se to líbit nebude. Třeba moje máma přímo bytostně nesnáší slovo parodie a nikdy jsem ji neviděl u nějaké se smát. Ani neví o co přichází.(31.1.2006)

Na treti dil naprosto skvele zvladnuta parodie, ktera nijak neslevuje z latky nastavene prvnimi dvema dily.(5.9.2003)

"KDYŽ MÁM ODEJÍT, TAK S PARÁDOU." Vzdor skvělému otvíráku (akce na schodech) a památnému velkolepému finále na Oscarech (kapitola sama pro sebe je návštěva spermabanky, vězení...) je trojka nejslabší. I tak je to ale pořád solidní zábava a komediální klasika.(7.6.2010)

"Vážně, dej si bacha. Tady se člověk změní! - Vážně? A jak?! - Já býval bílej." , " Frank Drebin, vyšetřovatel. - Jo a já jsem Robert De Niro. - Pane Niro musíme jít dovnitř." , " Ahoj Ede, co se děje? - Franku, proč jsi včera nepřišel na mejdlo? - Ále nestihl jsem to, byl jsem na Village People, byl to slušnej nářez, vole." (23.12.2013)

• - Ve flashbacku, kde se Frank a Jane berou, jsou použity záběry z druhého dílu, které ale nebyly použity. (SG-1)

• - 33⅓ v názvu je reference o rychlosti dlouhohrajících (LP) gramofonových nahrávek. Původně se film měl jmenovat Naked Gun 33⅓: Just for the Record, ale kvůli nepochopení ze strany studia Paramount Pictures bylo od názvu upuštěno. (kenny.h)

• - Herec Fred Ward ve scénách z vězení parodoval sám sebe. Stejným způsobem už utíkal i ve filmu Útěk z Alcatrazu (1979) po boku Clinta Eastwooda. (Yokolobuna)