Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas

• USA Naked Gun 33 1/3: The Final Insult (více)
USA, 1994, 79 min

Režie:

Peter Segal

Scénář:

Pat Proft, Jerry Zucker (původní scénář) (více)

Hudba:

Ira Newborn

Leslie Nielsen, Priscilla Presley, George Kennedy, O.J. Simpson, Fred Ward, Anna Nicole Smith, Ellen Greene, Earl Boen, Rosalind Allen, Andre Rosey Brown (více)

Nikdo není nenahraditelný. Existují ovšem světlé výjimky. A jednou z nejsvětlejších je Frank Drebin. Co na tom, že by si po desítkách let policajtské práce konečně mohl užívat zaslouženého odpočinku! Co na tom, že se z něj stala dokonalá hospodyňka, vytvářející spolehlivé zázemí své emancipované manželce Jane! Losangeleská policie se bez něj prostě neobejde. Alespoň ne teď, když se tu zřejmě chystá největší teroristická akce za poslední léta. Neboť ve věznici ve Statesvillu se připravuje k útěku jeden z nejnebezpečnějších „chovanců“ – expert na bombové útoky Rocco. A vypátrat, jaký má být jeho nejnovější cíl, toť úkol, s nímž si jen tak někdo neporadí. A Frank nezaváhá ani vteřinu. Když jej vlast potřebuje, je ochoten nechat se i zavřít… Předposlední z policejních komedií s Lesliem Nielsenem je opět nabita gagy a skeči, parodujícími jak nejrůznější kasovní trháky posledních let, tak i scény z klasiky světové kinematografie – od Mysu hrůzy až ke Křižníku Potěmkinovi. K jedné z četných zajímavostí patří závěrečná „oscarová“ scéna, v níž vystupuje řada hvězd světového formátu, které hrají samy sebe (Raquel Welchová, Olympia Dukakisová, Elliott Gould a další). (Česká televize)

Paxxx.cz

Leslie Nielsen na vrcholu slávy ve filmu, který svým humorem strčí všechny komedie poslední doby hravě do kapsy - už jen díky doslova legendární smršti vtipnych scén na předáváním Oscarů. K tomu přidejte narážky na filmy jako star wars, jurský park, neuplátní, horečka sobotní noci,... Je zkrátka škoda, že dneska se už něco podobného jen tak nenatočí a komedie tak nějak spějí do bodu, jak je to prezentováno ve filmu absurdistán. Pro mě zkrátka klasika, u které se vždy královsky pobavím při každém dalším shlednutí...8/10. ()

javak810i

O něco slabší než předchozí díly. Jednodušší vtipy a v menším množství. I tak se ale v poměru s dnešními parodiemi jedná o nadprůměr. 4* ()

Ridick

a vieto co ma najviac hneva? ze sa musim pozerat ako sa tie delfiny na seba tak tlacia, polovicu by som ich dal zabit.... ()

MikO_NR_1909

Nielsenovi a spol. už dochádzali baterky a zrejme si povedali, že by bolo treba vyniknúť pasážami s oscarovými trapasmi a podobne... Bohužiaľ, už to nie je úplne ono ani humorne ani príbehovo. ()

numi

Musím zopakovat Tosimovu citaci: CO TO JE? VYPADÁ TO, JAKO KDYŽ PHIL DONAHUE ZVRACÍ DO TUBY... Bláznivé střele nedošel dech ani ve třetím závodě a opět funguje. V mých očích je o drobek lepší než dvojka a o ten samý drobek horší než jednička. Skvělé završení téhle pětihvězdičkové trilogie, která bude navždy zapsána zlatým písmem ve všech filmových encyklopediích pod heslem parodie. Bravo, smekám. [únor 2006] ()

blackrain

Teda, Franku, ty jsi vážně pašák. Takhle zachránit předávání Oscarů, to se vážně jen tak nevidí. Jen jsem litovala Raquel Welchovou, Olympii Dukakis a Piu Zadoru, kterým jsi moc hezky překazil výstup. ()

kaylin

Když se díváte na filmy s Franke Drebinem, říkáte si, co se to vlastně stalo s americkou crazy komedií, která uměla být sakra vtipná. V současné době už tomu tak není a z deseti komedií snad jen jedna vyniká, pokud vůbec. A tím vyniká myslím jen to, že se máte čemu zasmát. Když už je za komedii označován i film jako "Špinavý trik", je to docela podivné. "Bláznivé střely" jsou úžasně ujeté komedie a potvrzuje to i třetí díl, který dokáže naprosto neskutečně pobavit a hlavně překvapí tím, že i ve třetím díle bylo možné přijít s novými a celkem neokoukanými vtipy. ()

HareS

Silným príkladom filmovej paródie z histórie kinematografie je trilógia Bláznivá strela scenáristického tria Zucker/Abrahams/Zucker v hlavnej úlohe s Lesliem Nielsenom. Jej tretia časť obsahuje sekvenciu, ktorá má zosmiešňujúci účinok vzhľadom k svojmu inšpiračnému predobrazu. Divákovi neznalému kontextu zostane táto rovina utajená, neodčíta ju tak, ako tvorcovia zamýšľali, tým sa však stráca zmysel paródie. Ako protiklad k svojmu archetextu, gangsterke Briana De Palmu Nepodplatiteľní, ktorí touto kľúčovou scénou vrcholili, je v Bláznivej strele použitá hneď v expozícii scéna prestrelky na obrovskom schodišti v chicagskej vlakovej stanici. Má parodizujúci, zosmiešňujúci charakter, je zámerne nadnesená. Mimochodom nápad nepochádza z hlavy De Palmu, ale je intertextuálnym pastišom totožnej scény odeských schodov z Ejzenštejnovho Krížnika Potemkina. V Nepodplatiteľných absolútne neprekáža, že divák neodčíta zamýšľanú autotematickú vsuvku, príbeh vyvrcholí aj bez toho, nepotrebuje poznať kontext. Opakom je tretia Bláznivá strela, v ktorej po nedekódovaní znaku paródie dochádza k problému. Film tak stráca akýkoľvek sebaironizujúci nádych. 75% ()

topi

Já na ty parodie moc nejsem, ale třetí díl Bláznivé střely považuji za opravdu vyvedenou a nekorektní záplavu situačních gagů a šílených scén. Závěrečné předávání Oscarů je fakt nářez! :D. ()

MATADOR

Velkolepé završení této nejlepší velmi komediální série. Scény ve vězení,kam na to tvůrci chodí. Trestanci se prohánějí na skluzavkách,někteří přeskajují zeď - to by byl Útěk z vězení :) L.Nielsen zkrátka komika nezapře."Nick Sekáč Magor" ()

Derek

posledný trapas? určite nie! frank is back a stále je totálny debil a génius zároveň. trojka nie je o nič horšia ako predchádzjúce dva diely takže si užijete skvelú zábavu, ktorá tento krát útoči na najcitlivejšie miesto hollywoodu a to na odozdávanie oskarov (rád by som videľ niektorý z nominovaných filmov, napr. muzikál o matke tereze musí byť skutočne geniálny)! ()

L_O_U_S

Pořád skvělá BLÁZNIVÁ STŘELA s vynikajícím Leslie Nielsenem. Scéna z předávání Oscarů(TM) je vrcholem celé trilogie. "Je to bomba!" (95.) ()

Colonist

Překvapilo mě, když jsem až po mnoha zhlédnutích zjistil, že tohle nerežíroval Zucker. Vůbec bych to nepoznal. Je vidět, že se Segal od něj něco naučil, protože se mu povedlo brilantně navázat na styl tria Z-A-Z. V tomto dílu jsou asi ty nejklasičtější scény. Bohužel se tu už sem tam objeví i nějaký ten trapný vtip, ale naštěstí je těch dobrých mnohonásobně víc. ()

Aleee89

Tak jsem se podívala i na poslední, třetí díl Bláznivé střely a musím říct, že mě tato parodie opět nezklamala. Znovu jsme mohli vidět vtipné scénky, hlášky, bylo to komické a srandovní, protože Frank na sebe prostě přitahuje trapasy a těm cizím se směje vždycky nejlíp. Líbí se mi, jak si film dělá ze všeho švandu a nebere si servítky. Jen škoda, že ne všechny parodie jsou tak povedené. ()

Anglie

Celá trilogie je vynikající. Tolik skvělých fórků(a potažmo odkazů) na tak malém prostoru jen tak neuvidíte. Nezasmání se je vyloučeno! Škoda, že více filmů nekončí na předávání Oscarů. ()

OG_Swifty

Nick Sekáč Magor a nespočet geniálních vtipů, který prostě musí každýho člověka se zdravým smyslem pro humor rozesmát :o) ()

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson