Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

prasacimor

South Park je geniálny seriál s výnimočným humorom, ktorý prešiel vývojom od fekalného a fuck-šokovacieho v prvých sezónach až po brilantnú satiru spoločnosti a všetkých možných neduhov ľudstva. Pre mňa kvalitatívny vrchol začína siedmou sériou a končí štrnástou, čo je skoro polovica celého seriálu. Všetky epizódy sú nadpriemerné, množstvo je geniálnych a pri niektorých mi až zostáva rozum stáť, ako je možné do tak limitovaného časopriestoru vopchať tak neskutočne vtipný, vycibrený a plnohodnotný príbeh (viď dvojčasť Go God Go). Aj keď si pánov tvorcov nájde čas od času slabšia chvíľka (hlavne 15 a 16 sezóna), skláňam sa pred ich schopnosťou a umom skritizovať, uraziť a zosmiešniť (nikdy nie samoúčelne) a poučiť, ale hlavne kráľovsky pobaviť. A samozrejme Eric Cartmam je môj anti-idol a asi najobľúbenejšia TV postava. Len óda na neho a jeho evil-power-obsession-personality by vydala na nejednu knihu. ()

Wlck

První série byly děs a hrůza. South Park má naštěstí hodně stoupavou tendenci, díky níž se minimálně 16. a 17. série dají považovat za naprostý vrchol komediálních animáků. Nechutný humor je sice občas ještě pořád vidět, ale už není tak moc samoúčelný. Park i Stone vyrostli a South Park s nimi. ()

Sheffield

I když to asi nebude znít zrovna dobře, na tomto seriálu jsem vyrůstal. Možná i tuším, co si o tom myslíte, ale víte co? Screw you guys, I'm going home! ()

Jello Biafra

Animovaný seriál pre dospelých, ktorý svojim politicky nekorektným humorom baví svojich fanúšikov už dlhých 20 rokov. Sledovával som tento seriál keď ho v roku 2001 začal TV N@va vysielať a teraz ho sledujem na Prima Comedy Central a furt je to pre mňa rovnaká zábava. Tvorcovia seriálu totiž idú s dobou a nové diely prispôsobujú novým spoločenským témam.......a stále si znich stíhajú robiť prdel tak, ako pred mnohými rokmi. Len tá animácia zostáva rovnaká. Ale na tom až tak nezáleží. Ostré hlášky, fekálny humor a hromada vydarenej satiry - to je South Park. ()

ericek

Naprosto výborný, kurewsky vymakaný:-) Žádný jiný "umělecký" počin nezabírá v mém archivu tolik véháesek a následně i DVD:-) Kdyby měl někdo zájem doplnit základní vzdělání, můžu jedině doporučit začít od Erička, Stanleyho, Žida, Kennyho a spol. I když především v pozdějších sériích se občas vyskytne slabší díl, celkově je to jednoznačně za 100% ()

ne0

South Park není geniálně vtipný. Nemohu u něj ležet smíchy jako u skvostu jménem Family Guy, Parker a Stone nám zde uvařili trochu jiný vtip seriálu. Ano, je zde spousta vtipů. Seriál je vulgární, násilný, sexuální.... Ale nejvíce bych vyzdvihl geniálně zpracované narážky a satiru celé lidské společnosti, nepřeberného množství různých kauz... Nechť je S09E04 příkladem za všechny. ()

Rousse

Úroveň dílů je různá - některý jsou opravdu děsný, ale některý, zase špičkový... Například díly se Sukubou, nafukovacím Antonio Banderasem a nebo Pánem prstenů - prostě mazeeeeec. "Krucinál zabili Kennyho - ty parchanti!" "Kdo, kdo zabil Lennyho?" "No... oni... parchanti!" :-) Animace je taky příšerná, ale v tom je právě zakopaný pes... ()

FIBO

Prvotní myšlenku na tenhle seriál mě přivedla v osmý třídě naše třídní učitelka, která řekla něco ve smyslu "Dofám, že nekoukáte na South Park". Tahle věta mě přiměla k tomu, abych se na něj podíval. A nelitoval jsem :) Thomasi, pozor, ať ta duše nevletí do tý pečeně! Nabízím jí tři libry! A proč zrovna tři, tos mohla začít na pěti nebo tak... - já ji jenom chci přesvědčit! :D SP prostě nemá chybu. Vyhulenej ručníček, Tweek, čtyřprdelní opice atd., Trey Parker je machr! ()

slovan1

Kreslený serial...jasne no, ale ta mluva :-D Jako Simpsnovi si berou na paškál hodně známych osobnosti a hlavně kanaďany :) Seriál s oroginálni animací kterou by sesmolil i nějaký "nadaný" žák 1. stupně ZŠ. Ale pravě timto je tenhle seriál charakteristický. V letech svého uvedení ne české obrazovky dostal asi každého puberťáky a každy ho pře zákazy rodiču chtěl vidět. Člověk se až podiví, co všechnou můžou osmiletí kluci ve svém mládi řešit. Každý díl je originální. Ještě že tvůrci nechali Kenyho přežívat i do dalšich epizod než jen, původně, do jedne - první... :) Kenyho smrt je koření každé epizody. ()

adamulefa

Čo tu vôbec napísať ? Kult, legenda, majstrovské dielo xD Seriál postupne časom hľadal smer a mne osobne sa páčia viac novšie časti. 90% Obľúbené postavy: Towlie, Timmy, Butters ()

Firebug

South Park je prostě fenomén jen už kvůli tomu, že z přibývajícími díly roste jeho kvalita. A to se jen tak často nevidí! Jsem fanouškem tohoto seriálu už od jeho začátcích na TV Nova. První episody jsou sice fajn, ale teprve když se začne seriál navážet do opravdu ožehavých témat současnosti je to ta pravá zábava. Ušetřeni nezůstali křesťané, ateisti, mormoni, scientologové, muslimové, židé, zrzci, herci, režiséři, hloupé a rozmazlené dě.ky (zdravím Paris Hilton), zpěváci, golfisté zavislí na sexu, bývalí viceprezidenti, uživatelé facebooku, ale ze všeho nejvíc to schytávají američané samotní :-) South Park je zkrátka skvělá zábava, která zažívá svůj vrchol právě teď! (bez ohledu na to, kdy to čtete) ()

The Viper

Mám rád, když si někdo pustí hubu na špacír a mluví sprostě, ale tohle je moc vulgární až to bolí.....ale počkat, to mě vlastně na tom tolik baví. Dobrý díl střídá blbý díl. Nejoblíbenější Cartman a překvapivě jsem přišel na chuť i Randymu. Nejméně oblíbená je Kylova matka, avšak píseň o ní je fantastická. ()

MiaMoonlight

Tohle prostě není humor pro mě. O hodnocení na csfd bych řekla asi jen to, že díky němu normální člověk bude mít velká očekávání a pak bude zklamaný. I když uznávám, že některé hlášky jsou tu prostě kruté a zpracování je komické samo o sobě. Zase tak úžasné to ale nebude, e-e. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi