Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

danco123

V čase detstva to bolo mojím "zakázaným ovocím". V súčastnosti to beriem úplne inak, ale na zaužívané nadávky zo SP si rád zaspomínam a zasmejem v zlosti aj použijem. ()

Lachtaan

Jeden z mála seriálů, jež je rozdělen na množství sérií, já jej ale i přesto ohodnotím jen a pouze jako celek. A to zejména z toho důvodu, že i když se těší gigantické oblibě, mně osobně přijde až extrémně tupý, bez jakéhokoli NORMÁLNÍHO humoru, plný jen stupidních gagů, před kterými bych si musel něco šlehnout, abych se jim zasmál. Vlastně může být South Park ještě vděčný za ty tři hvězdy. Za některé z té malé hrstky dílů, které jsem zkousnul, by si zasloužil mnohem míň. ()

T-pack

Na první pohled je South Park prostě jen sprostý animovaný seriál, jehož hlavní appeal tkví právě v kombinaci nevinných barevných "vystřihovánek" a nejsprostších slov vyřčených dětmi. A na první pohled je jednou z nejikoničtějších postav Kenny. To vše, dokud nevidíte několik epizod. Rázem zjistíte, že tím hlavním tahounem je a vždycky bude Cartman, a že kouzlo seriálu tkví hlavně v satiře a kritice. Protože Mattovi a Treyovi není nic svaté a po pravdě, proč by mělo - berou si na paškál každý a jakýkoli druh pokrytectví a jsou jedni z mála, kteří na to mají koule. A svět takové lidi potřebuje. Ať už se vám South Park líbí nebo nelíbí z jakéhokoli důvodu, vězte, že za ním stojí dva talentovaní a upřímní lidé. Protože humor nemusí sednout každému, satiru nemusí postřehnout všichni, ale tenhle seriál je jednoznačně pokladem televizní tvorby. A jen tak mezi řečí, kulervoucí český dabing seriál neuvěřitelně zabíjí. ()

PierrevanH

Pro mě se simpsonovými (především staršími díly) absolutně nejlepší animovaný seriál. Nevyskytují se v něm pouze sprostá slova a primitivní humor, jak se mnozí domnívají. Je v něm i spousta inteligentního a trefného humoru, který bych řekl Parker a Stone vykreslují až k dokonalosti. Pokud se jim něco, někdo nezdá, šoupnou ho do seriálu a předvedou co si o něm myslí. Bylo by to na dlouhé povídání, ale skvěle např. ukázali Jonas Brother, Carlose Menciu, Homellesáky nebo hru World of warcraft. ()

ywo666

Môj najoblúbenejší seriál. Dokonalá paródia. Ani v trinástej sérií nestrácajú na sile. Proste dokonalé. 5*. Dal by som aj 6 keby sa dalo. Každé jedna séria je vydarená. Verím, že pre niekoho to bude primitívne (ten to ale totálne nepochopil) a pre niekho prisprosté. Na to treba mať hold silný žalúdok. ()

tnp101

Geniální seriál dvojice geniálních chlapíků. Bohužel si tento skvost v našich končinách vysloužil přezdívku toho sprostého seriálu bez hlubšího smyslu. Ona to je přitom dokonalá satira snad na vše, co někdy zahýbalo světem. I po desátém shlédnutí některé z epizod najdu vždy něco nového a okoukání je takřka nemožné. K tomu připočtěte jednu z nejlegendárnějších postav televizních obrazovek, samozřejmě mám na mysli Cartmana a je to jasných pět hvězdiček. Tak vysoké hodnocení na IMDb tento seriál nemá jen tak z legrace - tím jsem však nechtěl říci, že hodnocení zde je nízké, jen myslím, že si zaslouží více. Po na tuzemských televizních obrazovkách poslední vysílané šesté sérii, se seriál neskutečně rozjel a do nějaké 11. série bez přehánění takřka co díl, to klenot. ()

Helixus

Cartman je ten největši zku***syn, kterého kdo kdy vymyslel a Randy Marsh ten největší blbeček....14 sérií (zatím) si tvůrci South parku ze všeho a ze všech bez jakýchkoli servítek dělají srandu...a to hodně drsným a o to zábavnějším způsobem...Neznám seriál, který by si od prvního do posledního dílu držel stejně vysokou úroveň po tak dlooouhou dobu (ne, ani Simpsnovi, spíš naopak)...zvrhlé a šílené scénáře, které neskutečně baví svojí bizardností a navíc se přesně trefují do širokých společenských témat...prostě geniální....RESPECT MY AUTHORITYYYY :D 1000% ()

anli

Velmi hustě kreslené,velmi vtipné,velmi sprosté a velmi zábavné.Tvůrci se tímhle seriálem opravdu trefili do vkusu diváům po celém světě a stal se tak z něho vlastně kult.Hlášky zlidověly a že zabili Kennyho,ví snad každý.TVůrci se velmi vydařeně naváží téměř do každé americké celebrity a opravdu se jim to daří.Vulgárnost a "příšerná"animace jsou záměrem,takže to určitě nesedne každému.Kdo ale přijme tvůrčí invenci a naladí se na stejnou vlnu,bude se skvěle bavit.Samozřejmě,jako u většiny sitcomů dochází později k mírnému poklesu zábavnosti a vtipu,jak tvůrcům dochází dech a nápady,ale pořád to drží nějakou aspoň průměrnou laťku.Některé nápady jsou velmi vtipné,jiné už méně a některé vyšumí do prázdna.Tak to u sitcomů ale bývá.Takže je to velké odreagování a zábava pro dospělé,kterou člověk hned tak nikde nenajde.U mě jasných 80% a jdu se podívat po těch parchantech,co zabili Kennyho. ()

Duoscop

Někým nenáviděný a nepochopený, někým jako já zase milovaný. Tenhle seriál pro dospělé se svým vtipem a nej hláškama který se nezastaví před ničím a dělá si prdel snad úplně ze všeho prostě zbožnuju. 216 krát 22 minut dobře investovaného času. ()

geklon

Divný, že dokážu být dvacet minut nepřetržitě šokován, znechucen a smíchy třetinu hodiny proplakat.....je to divný, ale ač Simpsnovi jsou pro mě zásadnější, South Park se zatím nepodrobil trhu a u kasy při nákupu dvou flašek rumu je nedostanu k účtence jako dárek v podobě nějakých stupidních kartiček. Některé vtípky jsou už moc, ale nikdy né málo. ()

Aven

Každý druhý slovo je sprostý, ale ten humor prostě nějak funguje. Výborný seriál, navíc i nadčasový, protože v jednom ze starších dílů Cartman říká:“ všechny nezávislý filmy jsou o teplejch kovbojích jak žerou puding“. :) ()

dANo

Skvelá politická a spoločenská satira, plná pamätných hlášok a hlavné plná brutality a humorných nápadov ako poukázať na aktuálne problémy, ktoré nás obklopujú. 4 malí američania zo South Parku sú už teraz nesmrtelní. ()

nevermore

I když sprosté, přesto kolikrát natolik trefné, že nemohu hodnotit jinak. Kolik stereotypů je tu ironizováno. vrcholem všeho je pan garisson s panem Kloboukem a Kolega Butters. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi