Bývalý golfový profesionál, dnes outsider, Roy "Cink" McAvoy (Kevin Costner), je majitelem zanedbaného golfového hřiště u městečka Salem v Texasu. Tam se přistěhuje psychoterapeutka Molly Griswoldová (Rene Russo), která si tu zařídí praxi. Roye požádá o hodiny golfu, a ten ji ukáže nejen základy hry, ale i svou životní filozofii. Roy se před lety vzdal profesionální kariéry a žije na hranici nouze v obytném přívěsu se svým kamarádem a zaměstnancem Romeem (Cheech Marin). S podporou sympatické a půvabné ženy i svých svérázných kamarádů se Cink rozhodne vrátit se do světa špičkového golfu a dokázat, že už není odepsaná nula. (oficiální text distributora)

Paity

Zdánlivě nenápadná romantická komedie z netradičního prostředí krásného greenu. A překvapivě to funguje. A že to takto automaticky nemuselo dopadnout nás mohla přesvědčit český film s Tomsou v hlavní roli. ()

Ondis

Sportovní a romantické filmy mám rád. Tenhle film byl skvělým mixem obou žánrů. Ležérní povaleč Kevin mě fakt sedl a Rene taky stála za to:) Závěrečný U.S. Open je už lehce klišé, ale hlavní je, že to zase všechno dobře dopadne....Silně na přelomu 4 a 5*, ale kvůli slabému hodnocení, které nechápu, je to za 5. ()

Wishkah

Pohodová, jednoduchá a hlavně vtipná komedie. Sice nepřichází na výbuchy smíchu, ale od toho tu jsou jiné filmy. Tenhle krásně pohladí po duši a dají se při něm strávit nanejvýš příjemné dvě hodinky ()

Jayem

Prijemný oddychový film so sympatickym obsadenim. A to ani nemusíte byť golfový maniak abyste sa zabavili. ()

Vejrrr

Tenhle film je pohodička se skvělým (být holka napsal bych asi "okouzlujícím") Costnerem, bez násilí, bez akčních scén, bez emočního vypumpování diváka ...... ale s jednoduchým dějem a atmosférou, z který je Vám prostě dobře :) Mám velikou slabost pro sportovní filmy - golfu nevyjmaje. "Golfových" filmů znám více ale v kategorii "sportovní - komedie" Zelený svět vede s přehledem. ()

mira007

Nekonfliktní film se dvěma hvězdami. Pro golfisty asi o něco příjemnější film, než pro negolfisty, kteří se ztrácejí už jen v pravidlech té venkovní hry. ()

Klajnik

Žádnej zázrak, páč se jedná o příjemný uvolněný romanticko-sportovní drama s prvky komedie, jemuž k dobru nutno připsat, že nepůsobilo nikterak trapně, jak je u mnohých romcomů zvykem. Ty totiž hodně tlačí do popředí humor, kterýžto mého vkusu skřípe. Zde je však komediální rozměr subtilnější a sportovní linie má víc prostoru než ta romantická, s níž však jde ruku v ruce. Costnerův protagonista funguje: Je to vnitřně rozporný člověk. Na jednu stranu je to líný vagabund, ale na tu druhou je svéhlavý machýrek rebelské nátury, který často činí taková rozhodnutí, jež mu více pohodlí nepřinesou. Během filmu si pro sebe snaží urvat něco lepšího (obdiv, peníze a holku) skrze šampionát v golfu, což je to jediné, v čem je opravdu dobrý. Divák mu to nejspíš přeje hlavně proto, že je to sympaťák. Na jednu stranu víme, že to pro něj vše dopadne dobře, protože tomu tak v podobných typech filmu bývá, ale na druhou stranu je postava pojata jako někdo, kdo by měl vzbuzovat nízká očekávání, ale navzdory tomu (ve skutečnosti však právě kvůli tomu, protože tak je scénář zkonstruován) dovede mile překvapit, což má v divácích vzbuzovat pocity údivu a nadšení. Záleží však na tom, jestlipak je divák ochoten naskočit na tu vlnu, kterou mu tvůrci vysílají... Na mě je to příliš jednoduché a průhledné, takže své nitro zatvrzuji a hledím na to trochu odměřeněji. ______Diváci zaujatí tímto sportem můžou zkusit i Legendu o slavném návratu. ()

FunThomas

Velmi zábavná podívaná, hrát golf stylem Kevina Costnera musí být nadmíru zábavné a nemusíte přitom utrácet za drahé hole... ()

Greg25

Zasloužené čtyři hvězdičky, říkala jsem si, že to bude takové to klasické poamericku udělané lehce komediální drama o vzestupu outsidera, přesně ve stylu, který mají Američané rádi, ale trochu jsem se přepočítala. Má to sice takový ten poloskrytý smysl o americkém snu, ale s tím rozdílem, že je to vtipné, lehce životně uvěřitelné, s režisérem, který přesně vědel co chce natočit a s Kevinem Costnerem, který přesně věděl jak to zahrát. Výsledkem je velice příjemné vtipné drama s romantickým podtextem, které potěší, můžete ho vidět vícetkrát a neomrzí vás. A navíc na té poslední jamce budete Costnerovi držet palce, aby to zatraceně už trefil. 80% ()

arcticsky

Jeden z mála koukatelných filmů z oblasti sportu. Jen mi přišlo líto. že zde Cheech Marin více nehláškuje jako v jiných filmech. ()

JK-Stinger

Takový průměrný film, který se drží nad vodou díky golfovému námětu. Příběhová omáčka je taková všelijaká a Costner je jako hlavní hrdina chvilkama šíleně nesympatický a vlezlý. Nemám rád tvrdohlavé charaktery a tak mi nejspíš proto tenhle snímek moc nesedí. ()

Hepy13

Zelený svět je podle mě nejlepší film o golfu. Proč? Jednoduchý - Hraje tu Kevin Costner! No a co - řekne si někdo. No jo ale jak tu hraje? Brilantně! A když říkám "hraje", nemám na mysli jen ten golf. Jediné co mi brání v plném hodnocení, je to, že golf nepatří ani zdaleka mezi mé oblíbené sporty. ()