Clint Eastwood jako nemilosrdný polda na stopě zločinu, jehož nejlepším parťákem je ráže 44 Magnum. Neznámý střelec ohrožuje San Francisco. Žádá výkupné, jinak bude dál zabíjet. Policie nemá zpočátku proti šílenci žádnou šanci. Vyšetřování přebírá Harry Callahan, který je schopen použít jakékoli metody, jen když protivníka zneškodní. Jde po vrahovi brutálně a naprosto nekompromisně. Mimořádný divácký úspěch filmu veterána americké žánrové kinematografie, Dona Siegela (Invaze lupičů těl, Zářivá hvězda, Cooganův styl), podnítil výrobu hned čtyř pokračování s detektivem Harrym Callahanem, jehož nezapomenutelným způsobem ztvárnil Clint Eastwood. Kriminalista vyzbrojený suchými hláškami a revolverem Smith & Wesson 29 .44 Magnum proslavil typ antihrdinského policisty, který ačkoliv stojí na straně zákona, nikdy neváhá při honbě za spravedlností mantinely zákona překročit. Scénář inspirovaný dobovým případem sériového vraha zvaného Zodiac se sice odehrává v New Yorku, avšak půdorys thrillerového vyprávění nezapře vyostřenější parafrázi na klasické westerny i noirové detektivky 40.–50. let. (Česká televize)

donkocicak

Velmi dobrý krimi film, ale ne tak akční a napínavý jako pokračování s názvem Magnum Force. Nicméně je to luxusní podívaná, Clint Eastwood jako osamělý poručík nemá chybu... ()

kihsleek

"You tried to kill me!" "If I tried to do that your head would be splattered all over this field - now where's the girl?" Prostě klasickej Clint v tom nejlepším slova smyslu. Tenhle film vždycky potěší. ()

vetsinezobri

Máte problém nebo případ, který nikdo nechce vzít? Volejte inspektora 71. Je totiž drsnej a taky má ten největší kolt na světě, který ustřelí jednou ranou lumpovu hlavu z krku. V tom, aby se projel na střeše školního autobusu, mu nezabrání ani dvě zlomená žebra, natož starostovo čestné slovo. Má dokonce nacvičenou řeč stejně jako Jules z Pulp Fiction a počítat mu stačí umět jen do šesti. Clint je prostě tvrďák a ten americký vozový park ze 70. let... Srdce mi plesalo. ()

Shredder

Clint Eastwood bol, je a bude kral. Podobne ako v dolarovej trilogii mu rola sadla na mieru.Oproti chladnemu, cynickemu frajerovi nastupi odporny sliziak v podobe Robinsona a hra sa moze zacat. Harryho jedinym nepriatelom vsak nie je len psychopaticky ostrelovac, ale tiez americke zakony, ktore obcas az prilis nahravaju zlocincom. Nekompromisny film, ktory nepriniesol do akcnych filmov len nove myslienky (vsimol som si cim sa nechala inspirovat Smrtonostna pasca 3), ale aj novy prototyp hrdinu a samozrejme legendarnu scenku I know what youre thinking. "Did he fire six shots or only five?". Ak by bol dej premyslenejsi mohol by som dat aj plne hodnotenie. PS: G:How does he feels about Mexicans? DG: Ask him. Harry : Especially Spics :) ()

john.h

Old school akce s cool Clintem, jeho magnumem, nezapomenutelnými hláškami a dost úchylným a slizkým hlavním záporákem. ()

altaica

PRO MUŽE: “Proč vám říkají drsný Harry?To je právě na Harrym zvláštní. Nemá oblíbence. Nenávidí všechny. Anglány, Iry, Židy, Taliány, černochy, bělochy, prostě všechny.” Policajt z doby kdy chlap byl chlap a kohout vejce nesnášel. Tam kde soudci a prokurátoři pouští odpad z kanálů zpět na ulici, tam musí být Harry. Magnum v rukách uklízeče. Souhlasím, že zločinci mají svá práva. Především právo zemřít, nebo nechat se zabít dříve, než udeří znova. Clint Eastwood ve své klasice – tvrdý, nesmlouvavý a nekompromisní. Bezchybná krimi z počátků sedmdesátých let.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Nemusíte ho mít ráda, nemusíte s ním souhlasit. Není předpisový. Ale ve městě, kde působí se žije lépe. Všem. Všem kromě násilníků, úchylů,únosců dětí a vrahů.. Všem kromě kriminálníků. Madame, není to citlivý muž, ale citlivě reaguje na bezpráví, především spoušť jeho revolveru. A tak to ma byt, tak je to spavne.          HLÁŠKA:Když chlap honí ženskou s úmyslem znásilnit ji, tak ho zastřelím. S úmyslem? Jak jste věděl, co chtěl? Když nahatej chlap honí álejí ženskou s řeznickým nožem v ruce, nepředpokládám, že vybírá pro Červenej kříž. ()

marlon

Cieľom dobrých priateľov Siegela a Eastwooda bolo vytvoriť svižný komerčný film bez spoločenského podtextu. "Ked idem do kina tak len preto, aby som sa pobavil a potom si dal pár piv. Spoločenská nespravodlivosť ma nijak nevzrušuje“, ako zdôraznil sám hlavný hrdina. Napriek tomu sa im podarilo vyvolať v USA v období módneho študentského radikalizmu isté napätie. Niektoré média dokonca chápali film ako chválozpev na policajný „svinčík“. Bez ohľadu na spory o zmysle filmu Harry zabrnkal na citlivú strunu publika natoľko, že rozbehol celú sériu pokračovaní o drsnom a tvrdohlavom policajtovi a založil jednu z najúspešnejších hereckých postáv filmového plátna. A k tomu nie je čo dodať ()

Looka

100% ZÁPORÁK JE FAKT ŠÍLENEJ A HONIČKA ZA TELEFONNÍMI BUDKAMI SILNĚ PŘIPOMÍNÁ POZDĚJŠÍ SMRTONOSNOU PAST 3. ()

beso74

V čase, keď sa akčný žáner formoval kdesi na východe, v bývalej britskej kolónii menom Hongkong, v čase, keď najsilnejším revolverom nebol Smith&Wesson 500 ale starý dobrý Magnum, v čase keď bola istá ikona akčného žánru známa akurát tak ako nejaký taliansky žrebec a iná ikona momentálne pumpovala železo, sa z Európy zo statusom hviezdy spagheti westernu vrátil borec menom Clint Eastwood, v tom čase sa ešte stále pohybujúci v prvej polovici svojej životnej dráhy a spravil prelomové dielo, ktoré otvorilo brány hollywoodských štúdii aj o niečo akčnejšiemu a brutálnejšiemu pojatiu kriminálky a vytvorilo nový druh hrdinu balancujúceho na rozhraní dobra a zla. Z dnešného pohľadu možno tuctový snímok, ale ak si pozrieme väčšinu diel vo svojom rodnom liste nesúci rok 1970, toto tu sa medzi nimi určite nestratí. Drsny Harry je fakt tak drsný, že by si aj Chuck Norris mohol niečomu priučiť.. ()

Knor

Old School kriminálka. Přesně tohle se mi líbí. Drsnej policajt, psychopat, jednoduchá, ale poutavá zápletka. Clint Eastwood je pro tuhle roli jak zrozenej. Ten člověk by snad nemusel ani mluvit, stačí když si prostřílí cestu z bodu A do bodu B a prohodí tu a tam nějakou frajerskou hlášku. Nejvíc mě dostávají jeho výrazy tváře, Clint totiž umí jen dva - výraz Jsem nasranej a výraz Jsem hodně nasranej :-D A abych nezapomněl Andrew Robinson zahrál toho šílenýho magora taky skvěle. V jednoduchosti je síla. Naprosto skvělý !!!!!! ()

Shitonit

Nejdrsnější borec všech borců Harry si i po letech ladně vytírá prdel i s nejnovější akční kinematografií.. ()

Godhaj

,,I have a right for a lawyer.“ Nato ale Clint jako drsný Harry z vysoka kašle. Z tohoto filmu je silně cítit znechucení z právního systému bránící zločince a jeho neschopností je potrestat. Díky tomuto tématu by mohl být Drsný Harry aktuální i v současnosti. Nicméně mě přišlo, že tento film hodně zestárl. Tempo je takové vlažnější a Harry mě nepřišel tak drsný, jak by mohl být. V jeho jednání je pořád ještě taková ta starosvětská slušnost a uměřenost. Také policejní vyšetřování je takové strnulé a ne příliš uvěřitelné. Harry tam běhá jako splašený a vypadá to, že ve Frisku není krom něho další policista. Některé scény jsou však doslova ikonické – scéna na fotbalovém hřišti podpořená kakofonickým hudebním doprovodem byla vskutku uhrančivá a samotná závěr má dobrou atmosféru. Jenže celkově vzato mě Drsný Harry nebavil tak jako jiné klasiky 70. let. ()

Haller

"Všichni vám řeknou, že jsem mu to neudělal". "Proč?" "Protože by nevypadal takhle DOBŘE." Neústupný Clint Eastwood a jeho revolver, u kterého žádnej grázl neví, jestli vystřelil pětkrát, nebo šestkrát. Tohle nestárne. ()

Amonasr

Naprosto průměrný hollywoodský thriller z policejního prostředí, který sice vysloveně nezarmoutí, ale ani nenadchne. Přínosné ale je, že ukazuje, jak soudy neuznávají i zcela jasné důkazy proti obviněným, pokud jsou získány nezákonným způsobem - zrovna tak dnes u nás, jako tenkrát v USA. Takže i zjevní zločinci unikají bez trestu, pokud mají špičkové advokáty - zrovna tak dnes u nás, jako tenkrát v USA. Alespoň v tom je tento film realistický. ()

topi80

Přes 50 let stará kriminálka, která dokáže vtáhnout do děje a udržet pozornost. Tedy, do určité míry, protože někdy po polovině filmu se ukáže, že pachatel je vlastně celkem nedůstojný ubožák. Film, který vytvořil prototyp suše hláškujícího testosteronového policajta, který ještě není tak neprůstřelný jako jeho následovníci v 80. letech, ale určitě těmto typům vyšlapal cestu. ()

mac000

První ze série "Harry Callahan" se promítal v nabídce amerických filmů na brněnském Filmfóru 1971, Do čs. kin ale nebyl zakoupen, podobně jako další pokračování Callahanovské série ( v rozmezí let 1971 - 1988 celkem pět, z nichž pouze jediný Eastwood i režíroval). Callahan je proslulý svými neortodoxními, násilnými a nemilosrdnými metodami vůči zločincům a vrahům, které má za úkol dopadnout. Zároveň je mu v každém filmu přidělen partner, který je obvykle během děje buď zabit, nebo vážně zraněn :) ()

Důchodci vracejí úder

Důchodci vracejí úder

26.03.2008

Varování na úvod: tahle zpráva je už tak trochu rozcvičkou na 1. apríl. To ale neznamená, že bychom si z vás otevřeně dělali srandu. Jen je potřeba zvěsti o těchto dvou projektech brát s jistou… (více)