Želvy Ninja

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)
USA, (1987–1996), 73 h 57 min (Minutáž: 21–47 min)

Tvůrci:

David Wise

Předloha:

Kevin Eastman (komiks), Peter Laird (komiks)

Série(10) / Epizody(192)

Želvy Ninja – kdo by je neznal? ovládají bojová umění a zachraňují celý svět! Leonardo, Donatello, Michelangelo a Rafael jsou nejsenzačnější želvy na světě, které statečně bojují se svým úhlavním nepřítelem Krangem a jeho pravou rukou Trhačem. Mají jen jednu slabost – pizzu. (oficiální text distributora)

tragos

Tahle partička čtyř zmutovaných želv a jedné krysy se prolínala mým dětstvím a já můžu jen s nostalgií vzpomínat, jak jsme si na ně s kamarády hráli (Donatello, jméno mé) a dokonce o nich vydávali časopis. A jelikož jsem nikdy v životě žádný jiný časopis nevydával, nemůžu než jít s hodnocením výš, než jsem měl původně v plánu :-) ()

sandis

Pro děti to bylo dobré. Když na to dnes koukám, nevycházím z údivu... Náctileté zmutované želvy ninja :-D ()

*Colorado

V dětství pro mě byly želvy neuvěřitelně akční a cool, dnes si uvědomuji, kolik je tam super hlášek! Hodně povedená záležitost.. ()

stansrac

jo, na tomto sem vyrostl. každý vánoce a narozeniny sem si přál želvu a ve skrytu duše sem doufal, že taky zmutuje:D pizza byla moje nejoblíbenější jídlo a ještě dneska si pamatuju melodii na začátku...byl sem naprosto unešenej,byl sem Rafaelo! ()

John8

Leonardo, Donaelo, Michelangelo a Raphael. Kdo by o nich aspoň jednou neslyšel. Jako malej jsem čekal na každej díl, přivazoval si na záda poslštáře a vůbec. 5, bez diskuze. ()

figliar

Jediný Ninja Turtles, ktorý mi naveky zostanú v pamäti. Animák ešte z čias, kedy animátori ručne kreslili každú postavičku a dotiahli ju do majstrovského diela. Neskorej pokazili tento kultový seriál prerábkou do 3D s nezmyseľným príbehom a skazili tak kúzlo z môjho detstva. ()

Rathalos

Leonardo,Donatello,Michalangelo a Rafael,mila animovana stvorica ninja korytnaciek,ktora zachranovala nielen svet,ale i moje detstvo...:-) ()

salamandrr

Když jsem byl asi 8 letej smrad, tak sem tenhle seriál uctíval jako kult a chtěl sem bejt leonardo. Ted sem 21 smrad a když to s obtížema získávám z netu musim říct, že to již trochu ztrácí své kouzlo, ale v rámci nostalgie a toho, že i dnes si to rád pustim.... želváci dávám vám 4* a natrhněte trhačovi plechovej zadek 8) ()

parabellum

Kdo nežral v dětství želvy ninja, tak nebyl nikdy malej:)) Můj nejoblíbenější animovaný seriál vůbec i po xletech si ho pouštím s nostalgií a stále mě neomrzel. Mám xdílů jak na stařičkých videokazetách kdy to ho dávaly v televizi tak i na DVD. Jo u mě jasný favoriti byli Rogstidy a Bíbob, ty dva neměli chybu a ze želv Donatello:)) ()

Jeand´Boa

Hádejme se klidně, který z nich kdo z nás je...hádejme se...přesně tak to totiž bylo v dobách největší slávy těchto zelených borců...další z kultů našeho mládí...výtečná záležitost...P.S.: Já jsem Donatello... ()

Redix

Opět seriál který jsem jako dítě vysloveně žral. Vždy jsem chtěl bejt ten modrej,tuším že to byl Leonardo. No a byl tam i správnej záporák, Trhač s mozkem :) ()

asfalt

Tak toto bol môj zaručene najobľúbenejší detský seriál a Michaelangelo môj najobľúbenejší hrdina :-))) ()

A_málka

na želvácích jsme začínali všichni, ruku na srdce, kdo nikdy nechtěl být jedním z nich a zachránit April...hm, možná mám ještě někde pásku přes oči ()

foundation

Ninja korytnacky samozrejme patria do mojich TOP detskych serialov. Po nejakej dobe som sa k tomu vratil a vazne som sa nestacil divit ze ten serial nestratil na svojom care skoro nic. Nie su to sice Kacerovky ktore stoja pevne a neoblomne na samotnej spicke ale pre mna to je serial ktory sa k tej spicke vazne splhal. Pri 200 dielnom seriali samozrejme nemozu byt vsetky casti TOP ale vacsina je velmi dobrych, mensia cast vynikajucich a par dielov je naozaj cisto genialnych :) ()

Al44...

Pěkný, kreslený seriál o partičce mutantních ninja želv, které ochraňují svět před nebezpečnými, kriminálními živly. Perfektní jsou záporňáci včele s Trhačem a Krangem. Jejich důmyslné nápady jak se konečně zbavit želv mě vždycky dokázaly pobavit (škoda, že jim to alespoň jednou nevyšlo). Místy se seriál snaží vsázet i na výchovnou notu, ale působí to spíše neohrabaně a rušivě. ()

Želví ninjové se dočkají rebootu

Želví ninjové se dočkají rebootu

02.07.2020

Želvy Ninja už se za ty roky dočkaly tolika rebootů, že by další verze klidně mohla vyprávět o čtveřici stárnoucích želv, co místo karate cvičí jógu a prochází si krizí středního věku. Naštěstí to… (více)