Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

PALINO

Aj po rokoch je DISCOPŘÍBĚH stále vynikajúco pozerateľným filmom, hudba Michala Davida len tak ľahko nezostarne a pre samotný film je veľkým prínosom. A samozrejme nechýba ani správny humor, ktorý súka z rukáva hlavne Ladislav Potměšil a nám na Slovensku je hneď veselo aj pri pohľade na mladého Andyho Krausa. Spolu s Kamarátom do děšte je DISCOPŘÍBĚH najlepším filmom Jaroslava Soukupa. ()

klúčik

Tento film treba vidieť očami generácie pre ktorú bol aj vyrobený. Dnes je už zas nová generácia mladých, ktorá sa na takéto filmy asi moc nedíva. Majú už iné (gympl, rafťákov, a pod.) Ja som už bol "starý" na tento film aj vtedy. Mal obrovskú podporu v televízii (triangel) a podobne. Viezol sa na vlne filmov režiséra Soukupa. Dnes je naivný ale vtedy bola taká doba!!! ...50%. ()

BluT

Super film s ještě lepším soundtrackem (a to ani zdaleka neposlouchám disko. Spíš opačný konec hudebního spektra, jestli se tak metal dá nazvat). ()

velkyvezir

Klasika mládí... Potměšil a nejmladší Hrušinský k sobě fakt sednou, do toho nejlepší, co kdy Michal David nazpíval... ()

jondoe

Slaby film takmer zo ziadnym pribehom a chatrym herectvom mladeho Hrusinskeho vytahuju z uplneho dna chytlave pesnicky Michala Davida. ()

Zagros

Jasně, kdybych to měl hodnotit objektivně, dostane film odpad bez rozmýšlení. Strašná hudba a nicmoc příběh. Jediné, co trochu vystupuje nad průměr je dvojice Hrušínský + Potměšil. Ale nemůžu si pomoc, jako mladému se mi to líbilo a občas jsem se u toho i zasmál. Dvě hvězdy jsou tak akorát. ()

Han22

Discopříběh je pro mě do jisté míry kultovní film. Někde v 16ti jsem na škola poznal na dlouhou dobu nejlepšího kamaráda, který poslouchal Michala Davida a já absolutně nechápal proč. Zpěvák z 80. let byl pro mě zombie. Dokud jsem cca o půl roku neviděl Discopříběh, který mě naprosto dostal. Kluk, který jde z průseru do průseru, jeho táta který mu nerozumí, první lásky, marná snaha zapadnout do party a spousta zábavných scén ze života. Viděl jsem to o 11 let po vzniku, ale ve stejném věku a dodnes mám film moc rád a objektivně je to i dnes naprosto v pohodě teenagerovská komedie/drama. Ty hejty a odpady jsou od zarytých odpůrců Michala Davida, jehož mečivému hlasu jsem dlouho přicházel na chuť i já a třeba můj brácha ho dodnes nemůže vystát. Ale taneční pop/disco/dance jsem měl vždycky rád a MD tady byl v životní formě. 8 rychlých songů je více či méně chytlavých a zapamatovatelných na první dobou v čele s titulní písní. A k tomu 3 nádherné ploužáky - Vidím tě všude o lásce na kterou nemůžu zapomenout jsem si pustil milionkrát, Je to blízko o marném hledání štěstí taky a na Mámu jsem si mockrát vzpoměl po smrti vlastní mámy. Takže hateři, jděte do prdele, tohle je dobrý film a dobré písničky. ()

Hanys_

Hehe. V dnešní době tohle smrdí odpadem..Naneštěstí jsem ale na hudbé Míši Davidů vyrostl a proto nemůžu níž. Je to prostě takové guilty pleasure :) ()

eagle-eye odpad!

dementní režisér se tentokrát blýskl dementím filmem s dementním scénářem, dementním hudebním doprovodem a dementními hereckými výkony... bohužel znesvěcení příjmení Hrušínský nejladším Rudolfem si žádá potrestání v podobě poslouchat Michala Davida do konce života v uzavřené cele... ()

Castorr

Je to sice ,,blbost´´, ale ty písničky od Davida jsou dneska už legendární a v některých scénách se i pousměju. Od Soukupa jeden z těch nejlepších filmů :-) ()

Ripley

Lidičky,vy co posloucháte zásadně jen rock,metal,folk,country,hip-hop,techno,jazz,klasiku a gospel(možná sem na něco zapoměl),tento film opravdu není určen vám! ()

duddek

Aspoň Potměšil tady něco zahrál... ta hvězdička budiž reservou, ať mám ještě kam snižovat u pokračování. ()

Paity

Díky chytlavým songům Michala Davida spíše muzikál, než cokoli jiného. Co je ale hlavní, že nám film trochu poodhalil, jak žila mládech těsně před revolucí. Bohužel nic dalšího odhalit nemohl, protože to v sobě prostě neměl. ()

Pttak

Spousta lidí v komentářích na Michala Davida nadává, ale když příjdou náhodou na diskotéku, tak najednou. Jéééé to je Michal David!!! :-) ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil