Šestnáctiletý Jirka Horáček (Rudolf Hrušinský nejml.) žije s otcem (Ladislav Potměšil) na plzeňském sídlišti. Táta mu dává dobře míněné rady, avšak Jirka jeho rad příliš nedbá. Čas tráví s kamarádem Romanem na diskotékách, kde se mu velice líbí Eva (Mariana Slováková). Ta patří k o něco staršímu frajírkovi Cáfovi, ale Jirka se nevzdává a snaží se dívku získat pro sebe. Ztracenou legitimaci mu domu přichází vrátit Jitka (Jaroslava Stránská), které dává najevo svůj nezájem. Avšak osud tomu chce, aby Jirkova veškerá snaha získat Evu, ztroskotala, čímž i prohrál sázku a musí se vydat do holičství. Otec ztrácí nervy a syn chodí domů pouze v době otcovi nepřítomnosti. Nakonec se náhodou setkají u snídaně a usmíří se. (TV Prima)

ToddB

Vidět Hrušinskýho nejml. jak do kamery která vytváří efekt rybího oka béká na plejbek Davidovi "hity" a zemřít !! :-) ()

vasu12

Jelikož mi nevadí Michal David a jeho písničky, nevadí a nevadil mi nikdy ani tento film...Žádná bomba to není, ale odpad taky ne...Pro mě každý film z této doby je krásné ohlédnutí do doby, ve které už opravdu žít nechci... ()

sun.eagle

Přiznám se že moc nechápu zdejší hodnocení. Soukup v 80.letech tvořil pro mě zajímavé filmy. Vitr v kapse, Kamarád do deště a Diskopříběh jsou filmy na které se vždy rád podívám. Nostalogie hraje taky svou roli, ale i je to milionkrát koukatelnější než filmy o náctiletých z americké prudukce. ()

mezonek odpad!

Raději bych hrál nejnovější hry na historickém počítači než abych se měl dívat na tenhle film. Je to naprostá fekální snůška záběrů tupé mládeže s načechranýma vlasama v rytmu již vymřelého disca. Nehledě na to, že je to muzikál, které nesnáším. Opravdu tenhle snímek nenávidím. ()

Calvus77

Nemůžu souhlasit s tím, že je to mizerný kousek, přímo odpad. Naopak! Je to výborný film vystihující dobu se vším všudy. A ve své době to byla bomba (kdo nezažil nepochopí), ale i teď po letech je to úsměvné (byť při hlubším zamyšlení je ten úsměv spíše kyselý) ()

pupidup

ať chcete nebo nechcete, byla to prostě historie...takhle přesně.....zrovna jako Bony a klid. Kdo žil v Praze v 80. letech, tak mi určitě dá za pravdu. Já pamatuji doby, kdy nás vyhodili ze Zlaté Husy, že máme "jeans mrkváče":o) No Luxor byl taky dobrej. Z hlediska autantičnosti dávám 4 hvězdy...jo a měla jsem stejnou plátěnou meruňkovou bundu, jako hlavní hrdinka:o). Kdoví, jestli má taky "týdenky" z tuzexu!:o) ()

navision00

Jako malá jsem to žrala, ale už tenkrát (cca v r. 1994) jsem nebyla schopna pochopit, že mohli chlapi nosit tenkrát tygrovaný legíny a Rudolf Hr. tam má za celý film dva outfity :-D!Trochu mě u toho dnes přepadá deprese z obludné doby a ještě odpornějších sídlišť. Nechtěla bych být tenkrát teen.Ale v době premiéry to musela být pecka, to se musí nechat!!Navíc Potměšil mě baví. Čím jsem starší, tím víc ho chápu (v roli toho otce).. ()

deep blue

Mně se ten skanzen líbí, na rozdíl od tý hudby. Je to zajímavý - třeba ta letní lyžovačka. Jinak mě zaráží jak někdo může napsat, že to je o ničem - ani oficiální text distributora si vůbec nevšim základní (podle mě) vyšší emocionální složky - že zůstal sám otec s pubertálnim synem po tom, co mu zemřela manželka (matka) a teď s tim nějak oba zápasí (kromě teen romantický linie). Například ta scéna, kdy si kluk pouští ten filmovej pás se svojí máti (možná spíš stylizovaný vzpomínky) je mnohem zajímavější než několik českých filmů z nedávný doby dohromady. ()

Lucjan

Já bych to tak tragicky neviděl. U mně je při hodnocení filmů rozhodující zda jsem se u filmu nudil nebo ne. A tento film mě celkem pobavil, hlavně tragikomický vztah otce se synem. S čistým svědomím dávám 3*** ()

JerryPilsen

Dlouhý videoklip Michala Davida proložený jednoduchým dějem.Není to nic extra,ale dá se na to koukat,i když většina písní je už totálně out.Jako sonda do tehdejšího života skvělé.Dost ho sráží repízy 4x do roka na Nově.Pro mě zajímavé i z hlediska lokace. ()

Rohla28

Neviděl bych to tak tragicky. Už jenom vynikající soundtrack od Michala Davida dodáva filmu jakýsi náboj a to, že je to celkem o ničem na tom zas tolik neubírá. Prostě muzikál z doby socialismu, který by možná nemusel být opakován v TV pořád dokola. ()

pelegryna odpad!

Proč jen vzniká synonymum pro špatné...... Soukup.Záhada je, že i přes všechny ty splašky dostane další scénář a k němu peníze.... ()

petruska777

Úsměvný příběh s jednoduchým dějem, který doplňují písničky M. Davida. Výborný Ladislav Potměšil spolu s Rudolfem Hrušínským nejml. vytvořily perfektní dvojici otce a syna. Oddechové, svižné, vtipné, nenáročné... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil