Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

Skleni odpad!

Hodnoteniu pomohla najmä krásna a podmanivá hudba s neuveriteľne silným príbehom a dramatickým koncom, super hereckými výkonmi a pozornosť musím previesť na efekty. Tie mi miestami vyrážali dych. 0% ()

GIK

Supr písničky a perfektní výkony všech herců i neherců. Líbilo se mi to a to prosím nejsem z Plzně! ()

Stíba

Kdyby se celý film nesl v duchu některých scén, mohla to být výborná podívaná. Jenomže on často sklouzne do podivné propasti a nedivím se některým lidem, že to nemůžou překousnout. Soukupovy film jsou zkrátka hodně charakteristické a spousta lidí je má na druhou stranu v oblibě. Proč ne. ()

ihonzik

..pokračování patálií kominického učně a jeho dobrosrdečného otce, kdy si kominík bere dívku, o kterou by si v prvním díle neopřel ani kolo (což má být zřejmě nějaký Soukupovo ponaučení), a stává se z něj nudnej pavouk, který už je v tom filmu akorát na písničky. Jeho otec se během toho proměnil znovu v puberťáka (rozuměj idiota), což u Potměšila funguje a je to docela zábava (zvlášť když s Pavlem Novým uráží Jaroslavu Obermaierovou). Bohužel u toho nezůstalo, neboť Soukup s Pergnerem přihráli panu Horáčkovi do cesty poloviční kurvu Evu Čížkovskou (Hospoda, Ordinace...) a anděla ze záchytky Veroniku Kánskou (Slunce, seno...), takže druhá polovina je téměř nekoukatelná. ()

Jakubik

V podstatě si přečtěte komentář k jedničce a odečtěte jednu hvězdičku. Už tak trochu zbytečné ale občas dobrý vtipy třeba od Potměšila… ()

geek.ondra

Příběh postaršího chlápka co se snaží vetřít do přízně mladých holek? Určitě nosný příběh díky kterému je dvojka milionkrát lepší než jednička. Potměšil je jako vždy geniální a Blažena je k sežrání. Kdyby k tomu celou dobu nezpíval Hrušínský a Míša bylo by to určitě lepší ()

FOCKE_WULF

Fotříkovi diskopříběha se začly zapalovat lejtka. Tady jsem si uvědomil, jaký byl Ladislav Potměšil sympaťák a výborný herec. ()

Candid

Nechápu, jak může mít Diskopříběh2 stejné hodnocení jako Fontána pre Zuzanu2... Pasáže s písničkami od Davida jsou dost trapné, to je fakt, ale odpad si to snad nezaslouží. Některé hlášky jsou opravdu vtipné. Neříkejte, že jste se u žádné nezasmáli! Například, když Hrušínský Potměšila přemlouvá, ať jedou ze svatby společně autem a on mu odpoví "Příště" ;o) Viděla jsem X komedií, které svou trapností Diskopříběhu nesahaly ani po kotníky, ale rozesmát mě nedokázaly ani jednou, to se naopak Diskopříběhu2 podařilo nejednou a vzhledem k tomu, že smích dělá komedii komedií, dávám dvě hvězdičky + jednu, abych trochu zvedla to místní hodnocení, které se kolikrát zdá být pózou. ()

MIRAS133 odpad!

Znám jenom pár filmů, jejichž pokračování bylo o něco lepší než předchozí díl, ale tento "komediální muzikál" to teda v žádném případě nebyl. Jaroslav Soukup to tak má ale u všech svých filmů. Vůbec se do žádného pokračování neměl pouštět. Příběh je ještě slabší než ten z jeničky (i tam stál za prd) a písničky Michala Davida no co si budem povídat, v prvnim díle byly známější a tady ty, no .. hrůza. Vůbec se mi to nelíbilo. Moje babička by to možná ocenila, ale já nemůžu ()

Armin82

Ani za mák slabší díl. Podobná zábava bláznivýho kluka,kterej už dostal malinko rozum,ale za to jeho táta se dal na dráhu bláznivýho teenagera...prej ,,Pusť mě ty buzerante!´´a toto všechno ještě obohaceno o krásnou Veronikou Kánskou 70% :) ()

Nocturno culto

Film jako takový není žádný zázrak ale jako v prvním dílu tu situaci zachraňuje Ladislav Potměšil, který zde ztvárňuje stárnoucího seladona chytajícího druhý dech :-) .. ()

Likan7

Druhý Discopříběh je bohužel o poznání horší než jednička. Ta klukovská nerozvážnost, kterou se jednička pyšnila, je už pryč a když si tady kluci vyměnili role, Potměšil očividně tuhle druhou pubertu moc nezvládá. A Hrušínský je naopak jako ten rozumnější nudnější, nutno dodat, že tu má skoro vedlejší roli. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil