Jirka Horáček se chystá oženit s kadeřnicí Jitkou, což překvapivě těžce nese jeho otec. Nejprve se snaží syna naspořenými tisícovkami nalákat na cestu kolem světa, a když to nevyjde, snaží se svatbu rozmluvit Jitce. I tento pokus však selže, a tak se svatba nakonec přece jen koná, bez účasti naštvaného otce. Zdá se, že zatímco Jirka se usadil a dospěl, potíže nastanou s otcem, který se nejprve za poněkud trapných okolností seznámí se sympatickou zdravotní sestřičkou Lucií a později s atraktivní striptérkou a prostitutkou Álou. Skončí v jejím bytě, a nejenže se stane jejím milencem, ale navíc ochotně přijme roli poskoka, který pere, vaří a uklízí. Navíc se u něj začnou projevovat jasné příznaky "druhé mízy". Barví si vlasy, moderně se obléká, sportuje, chodí do sauny a snaží se hubnout, dvoří se Ále a nevidí, že je všem pro smích. S výjimkou Lucie, které je sympatický a s níž se pomalu sbližuje. Když však pochopí, že je to Lucie, kdo se mu líbí, žena ho odmítne, protože nechce prozradit, že je svobodná matka. (TV Nova)

Grogan

Taky bych řekl, že v porovnání s tím, co se točí dneska, tak je to docela v pohodě komedie. Písničky Michala Davida mi moc neříkaly tehdy, dneska už vůbec ne, ale nic zásadního proti nim nemám. Taky jsem tenhle díl v dětství mnohokrát viděl, což při hodnocení taky hraje roli. Více prostoru tu dostává Ladislav Potměšil, který je mi sympatičtější než synátor, více prostoru tu dostane vtipný Pavel Nový a Jarka Obermaierová tu vystřihne jednu pěkně nepříjemnou semetriku (chudák Vlach a Jituš). Taky Veronika Kánská je tu určitě lepší než ve Slunce, seno trilogii. A je tu i pár vtipných hlášek ("Cos to přived?" Vidíš ty vole, co jsi udělal?") ()

_aandyy_

Ve srovnání s jedničkou, tady se Jaroslav Soukup šeredně spletl. Téma už není tak zajímavé, písničky tak chytlavé, všechno tak nějak mdlé a nepříliš poutavé na to, aby se na to člověk dokázal celou hodinu dvacet minut dívat. ()

Marty7CZ

Teda tady dostal ten film na prdel v hodnocení..... Ale jasně lepší, než ty hnusy po 93' roce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Godhaj odpad!

,,No, tvůj fotr! Zvedej se, je mu blbě, má housera!“ První díl se točil kolem lásek mladého Hrušínského, tady se vše točí kolem jeho otce Potměšila. A nutno říct, že v Kameňákovém stylu. Zatímco v předchozím díle byly hlavní postavy poměrně uvěřitelné, tady se jedná o úplné karikatury. Příběh se vyskytuje pouze náznakově, aby to malé nic bylo nakonec hrozně vyhroceno a mohl se konat šílený závěr. Michal David tentokrát předvádí méně známé písničky, které jsou otravné a vždy je doplňuje ,,chytlavý“ klip s nesympatickým Hrušínským, což je jasný odpad. ()

Soni_borec

V podstatě ten samý příběh jako v prvním díle, akorát v podání otce a s horším provedením. Horší scénář, horší humor a více nudy. Opět tu jsou hity Michala Davida, takže pokud ho nemusíte, radši se nedívejte. (30%) ()

amyth odpad!

A takové pozitivní hodnocení dávám jen z nostalgie :-D Soukupe, Soukupe - ty dobytku jeden, co jsi to zase udělal ... ()

Mire odpad!

Pokiaľ jednotka bola ešte relatívne jakž takž pozerateľná a zábavná, toto som už veru nemal síl dopozerať do konca. ()

Cortesz

Pokusím se trochu zvednout zdejší hodnocení tohoto filmu, mimochodem dost přehnané hodnocení. Film je kravina, co si budem nalhávat, ale je to zábavná kravina, to bez pochyb. Starej Horáček chytl druhou mízu a dělá psí kusy, a to mnohem větší než jeho synátor v prvním díle. Opět stejné obsazení dua Potměšil+Hrušínsky nejml., kteří to táhnou jak se dá a jejich spolupráce skvěle vychází, i když tentokrát dostal více prostoru prvně jmenovaný a to je dobře, protože dle mého je zde výbornej. Také jako v prvním díle se zde objevuje řada songů od Michala Davida, které mě nevadí, a jsou i docela chytlavé, a textově vtipné. Řekl bych, že si to nezaslouží 185. pozici, viděl jsem mnohem horší ..... ()

macetoma

Ani hudba Michala Davida to nemohla spasit. Ostatní se ani nedá moc komentovat. Jen Pavel Nový mne nezklamal. Je to téměř odpad, ale z nostalgie starých cukráren s jahodovými poháry se šlehačkou, která nikdy nespadla, dávám 1 usmolenou hvězdu. ()

Nessos

Nevím, co se na Discopříběhu některým tady, nelíbí. Vtipná, svižná komedie s perfektním zvukovým podtextem. Hlubší příběh by člověk hledal těžko, ale tak co, jednou za čas to neuškodí. Kvalitních filmů se v ČR za posledních 20 let moc neurodilo. ()

offlineman

Jaký je tohle odpad??? Vysvětlete mi to někdo! Avšak mějte svůj názor a nepapouškujte pana děkana z fakulty nebo ochrápaného Knížepána! Jenom škoda, že větší prostor zde nedostal Pavel Nový! ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil