"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ." Velkorysá válečná satira v hávu destrukční grotesky. Letadla honící se v ulicích, ruské kolo kutálející se po molu do moře a výkvět SNL.(9.1.2003)

Je zajímavé sledovat filmy, které Spielberg natočil mezi svými obrovskými hity. 1941 vznikl těsně po Čelistech a Blízkých setkání třetího druhu. Spielberg se zde opřel do amerického válečného stavu po bombardování Pearl Hardbor, a to humorným způsobem, což vám prozradí hned první scéna. Ne nadarmo tu hraje spousta komiků. Film má příjemnou atmosféru, svérázné postavičky a v režisérské verzi, kterou jsem viděl já, poněkud přepálenou stopáž.(18.3.2014)

Tedy čekal jsem, že se pobavím trošku více...ale ta nahá kočka na japonské lodi opravdu nemá chybu!!!(9.5.2003)

Jediný Spielbergův film, ke kterému se nebudu opakovaně vracet.(22.12.2009)

Druhou světovou válku jakožto filmový námět si Spielberg oblíbil a já si díky ní oblíbil Spielberga. Totiž dva nejlepší a nejsilnější filmy z tohoto lidského selhání natočil právě on (Schindler a Ryan) a ještě jako bonus přihodil excelentní sérii Bratrstvo Neohrožených. Ale úplně první Spielbergovo setkání s WWII nedopadlo nejlépe. Zručně natočená výpravná bláznivá komedie totiž není zrovna moc vtipná.(5.2.2006)