S každým dalším zhlédnutím se mi 1941 líbí víc a víc. Oceňuji hlavně tu nesmírně hravou smršť humoru, který se na diváka valí od začátku do konce. Někdo to vydrží, někdo ne. Každá postava tohoto filmu je - s prominutím - naprostý kretén, scénář se s ničím nepáře a je vidět, že si pánové Zemeckis a Gale mohli vymyslet naprosto cokoliv, protože Steven Spielberg měl k dispozici opravdu štědrý rozpočet (o vlastní fantazii nemluvě) a bez problému zhmotnil i ty největší šílenosti. Z hereckého obsazení mě nejspolehlivěji baví kapitán japonské ponorky Toshiro Mifune a jeho německý pozorovatel Christopher Lee, a pokud bych měl vybrat nejlepší scénu, byla by to nejspíše ta taneční, která přeroste ve rvačku neskutečných rozměrů. Špičkovou hudbu Johna Williamse snad ani zmiňovat nemusím.___P.S. Rozšířené verzi bych pravděpodobně ubral jednu až dvě hvězdičky, protože film opravdu zbytečně natahuje a ten spád se zkrátka ztrácí.(12.10.2007)

Nikdo tuhle dobu nepředstaví tak kouzelně jako právě Spielberg.(13.2.2003)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $34,175,000Tržby Celosvetovo $94,875,000║ Po dlhšej dobe videl v roku 2011 a .... je to Spielbergov omyl, toto mu fakt nevyšlo, trikovo skvelé, zopár dobrých frkov ale ináč prázdnota bez jedinej lepšej postavy, planoba. /40%/(2.5.2006)

Značně podceněná záležitost. Spielberg trhlej jako nikdy, komediální jízda na úrovni nejlepších bláznivin následující dekády a vůbec, to většina z vás nepobrala těch x souběžně se rozvíjejících a na závěr skvěle se propojivších dějových linií? Vždyť je všechno jasný jako facka a ty hlášky typu "Vůbec jsem nepochopila, o čem tento film vůbec je" vážně nechápu. Tady si asi někdo během sledování seděl na hlavě. :-)(16.5.2002)

• Malarkey

Hrozná zpatlanina od člověka, od kterého by to málokdo čekal. Steven Spielberg šlápnul vedle, ale dá se mu to odpustit. Sice natočil zhovadilost největšího kalibru o japončících kteří chtějí zaútočit na Hollywood. První bod na mapě na co narazili, jen tak z hecu. Kravinka, možná to trošku potěší, ale taky ukáže jak Amíci jsou páni světa, přesně ten Americkej svět tehdejší doby. Muzika, swing, užívání si, válka, ale ta jenom málo. Tak či tak je to zplácanina. Nedá se na to ani pořádně koukat, ty Amíci mě tam totiž neskutečně štvali, jejich znalosti by stačili u nás na vyhrání chcete být milionářem jednim vrzem bez nápovědy. A to je ještě málo.(15.8.2008)

• - Christopher Lee mluvil v tomto filmu pouze německy, což mu nedělalo problém, protože němčinu ovládá plynule. (reich)

• - Film se natáčel 247 dní. (Karlos80)

• - Spielberg zvažoval, že film natočí jako muzikál. (Karlos80)