Spielberg/Zemeckis/Gale. Není to tak vtipné, jak mohlo být, ale Stevenův záměr, ukázat válku jako nesmysl, se podařil na jedničku. Musím pochválit hudbu, Christophera Lee jako nacistu a samozřejmě in memoriam Johna Belushiho, který tento film stačil vměstnat do svých třiatřiceti let života.(22.1.2006)

Stevenova první komedie. O prvotřídní zábavu se sice nejedná ale já se pobavil podstatně více než u většiny současných "rádoby" komedií made in USA.(29.3.2010)

Asi z tohohle hodnocení vyčnívám ale mě se ten film líbil.Každý od Spielberga čeká Duel, Ryana, Schindlera a tak když natočí normální prosťoučkou komedii nikdo mu to nemůže odpustit.Pořád také slyším připomínky že je moc dlouhá.Vždyť Chyť mě když to dokážeš má 150 min. a má 83 %.Belushi je jako opilý pilot stíhačky nezapomenutelný. 8/10(11.9.2003)

Spielberg se ujal snímku, jenž od něj nikdo nečekal. Možná až přehršle narativních linií, jinak skvělá zábava.(12.4.2002)

• mandes

rozpocet $35 million trzby celosvetovo $92,455,742(4.11.2006)