Kdyby tenhle film nenatočil Spielberg, má určitě lepší hodnocení. Pro mě je to docela vtipná a stylová komedie určená pro sobotní odpoledne, nic víc, nic míň. "Ty!" "Ty!" "Ty!" "Ty máš fakt problém s oblečením, chlape!"(13.2.2003)

Jediný Spielbergův film, ke kterému se nebudu opakovaně vracet.(22.12.2009)

Chvilkami chaoticke, na niektorych scenach som sa nasmial, napriklad parodicky uvod na Celuste, ale na majstra Spielberga a od tvorcov trilogie Navratu do buducnosti Roberta Zemeckisa a Boba Galea je to scenaristicky chaos, na ktory som sa nedokazal uplne sustredit. Netvrdim, ze nepochopitelny scenar, ale nejako som stracal chvilami prehlad. Na druhej strane musim pochvalit spektakularne akcne sceny alebo ucast mojich oblubenych komedialnych hercov 80-tych rokov napriklad Dana Aykroyda alebo Johna Candyho. Taktiez suhlasim s jednym komentarom, ze keby tento film natocil iny reziser, mozno by mal vyssie hodnotenie. Jednoducho kazdy ocakava od Spielberga nejaky megaprojekt s dokonalym scenarom, v tomto pripade to bola nenarocna komedia.(11.9.2007)

• mandes

rozpocet $35 million trzby celosvetovo $92,455,742(4.11.2006)

• Radyo

Tak tady je jasně vidět, že i mistr tesař se někdy utne. Spielberg tímhle filmem šlápl notně vedle a stát se to jinému režisérovi, asi by mu to zlomilo vaz. Ale Steven je natolik jedinečný, že si může dovolit do konce svého života natočit ještě aspoň 2 podobné bláboly a nikdo nebude zpochybňovat jeho režisérské kvality.(17.7.2002)

• - Při výrobě filmu bylo použito přes milion stop filmového materiálu. (Benjamin-L)

• - Film se natáčel 247 dní. (Karlos80)

• - První film Mickeyho Rourka. (D3VIL)