Rozpočet $35miliónovTržby USA $34,175,000Tržby Celosvetovo $94,875,000║ Po dlhšej dobe videl v roku 2011 a .... je to Spielbergov omyl, toto mu fakt nevyšlo, trikovo skvelé, zopár dobrých frkov ale ináč prázdnota bez jedinej lepšej postavy, planoba. /40%/(2.5.2006)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Kamera, Vizuální efekty, Zvuk(4.3.2004)

Spielberg/Zemeckis/Gale. Není to tak vtipné, jak mohlo být, ale Stevenův záměr, ukázat válku jako nesmysl, se podařil na jedničku. Musím pochválit hudbu, Christophera Lee jako nacistu a samozřejmě in memoriam Johna Belushiho, který tento film stačil vměstnat do svých třiatřiceti let života.(22.1.2006)

Tedy čekal jsem, že se pobavím trošku více...ale ta nahá kočka na japonské lodi opravdu nemá chybu!!!(9.5.2003)

"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ." Velkorysá válečná satira v hávu destrukční grotesky. Letadla honící se v ulicích, ruské kolo kutálející se po molu do moře a výkvět SNL.(9.1.2003)