• Malarkey

Hrozná zpatlanina od člověka, od kterého by to málokdo čekal. Steven Spielberg šlápnul vedle, ale dá se mu to odpustit. Sice natočil zhovadilost největšího kalibru o japončících kteří chtějí zaútočit na Hollywood. První bod na mapě na co narazili, jen tak z hecu. Kravinka, možná to trošku potěší, ale taky ukáže jak Amíci jsou páni světa, přesně ten Americkej svět tehdejší doby. Muzika, swing, užívání si, válka, ale ta jenom málo. Tak či tak je to zplácanina. Nedá se na to ani pořádně koukat, ty Amíci mě tam totiž neskutečně štvali, jejich znalosti by stačili u nás na vyhrání chcete být milionářem jednim vrzem bez nápovědy. A to je ještě málo.(15.8.2008)

• Houdini

Oscar 3 nominace: Kamera, Vizuální efekty, Zvuk(4.3.2004)

• molotov

Na Spielberga dost ujetý.(15.4.2004)

Mě se to náhodou líbilo. S válkou se ve filmovém průmyslu dají smysluplně dělat jen dvě věci... Ukazovat jak hrozná je, nebo si z ní alespoň udělat srandu... To druhé se v téhle parodii velice povedlo...(3.3.2009)

"PO ČEM STŘÍLÍTE?" "PO ČEM SE DÁ." Velkorysá válečná satira v hávu destrukční grotesky. Letadla honící se v ulicích, ruské kolo kutálející se po molu do moře a výkvět SNL.(9.1.2003)

• - Při výrobě filmu bylo použito přes milion stop filmového materiálu. (Benjamin-L)

• - Spielberg zvažoval, že film natočí jako muzikál. (Karlos80)

• - Film je věnován skriptce studia Universal Charlotte "Charlsie" Bryantové, která náhle zemřela a která se Spielbergem spolupracovala i na filmech Čelisti (1975) a Blízká setkání třetího druhu (1977). (Terva)