1941

• USA 1941

Bláznivý komediální velkofilm režiséra Stevena Spielberga byl nominován na tři Ceny Akademie. Okázalé a efektní scény společně s herci světové extratřídy jsou hlavními přednostmi snímku, který se odehrává v Los Angeles jen několik dní po útoku na Pearl Harbor, kdy strach z japonské invaze uvrhl město do stavu Pandemonia – totálního chaosu. Změť zmatených postav pobíhá po Hollywoodu – rozčilení vojáci, horliví obchodníci, uplakané dívky i hádaví nacisté – a všichni dohromady tvoří sladký nákyp plný vtipu, ve kterém si navíc Spielberg dovolil zparodovat i úvodní záběry ze svého vlastního filmu Čelisti. (Magic Box)

Tartarus

Docela obstojná zábava, i když to občas skřípe. Ale na druhou stranu střelba z flaku na ponorku, nebo John Belushi, v jehož rukou se jeho letadlo stává opravdu nebezpečnou zbraní nejen pro nepřítele, tak to musíte vidět, nenáročná zábava, klidně i na pondělní dopoledne, když zrovna nejsem ve škole.. ()

JARDAHONDA

Bláznivý komediální velkofilm Stevena Spielberga byl nominován na tři Ceny Akademie. Okázalé a efektní scény polečně s herci světové extratřídy jsou hlavními přednostmi snímku, který se odehrává v Los Angeles jen několik dní po útoku na Pearl Harbor, kdy strach z japonské invaze uvrhl město do stavu Pandemonia - totálního chaosu. Změt zmatených postav pobíhá po Hollywood Boulevardu - rozčílení vojáci, horliví obchodníci, uplakané dívky i hádaví nacisté - a všichni dohromady tvoří sladký nákyp plný vtipu, ve kterém si navíc Spielberg dovolil zparodovat i úvodní záběry ze svého vlastního filmu čelisti. ()

Onlajn

Netypický film na samotného Spielberga. Ale i tak slušná zábava. U filmu jsem se bavil, i když jsem si to po shlédnutí prvních pár minut nemyslel. Jednoduchý příběh, dobré herecké obsazení i efekty. ()

jirikzaboj

(Viděl jsem Directors Cut)Tak tohle mě absolutně minulo. Jak svým vyšinutým příběhem, tak veškerou snahou o groteskní parodii. Pár vtipných momentů by se tam našlo, ale to je tak vše. Neucelený chaos, jako celá scéna nepokojů v panice na Hollywood Boulevard Street. A to si troufám říct, že mám docela smysl pro humor a to i v případě těchto starších satirických událostí. Přece jen o rok mladší Připoutejte se prosím mě bavilo o něco více a rád se na něj podívám kdykoliv znovu. Chválit se dá v celku slušná výprava a pár režijních triků, které mohly být využity například původními plány a zůstat u muzikálu, který by filmu určitě slušely více. Není to ani tak Spielbergovo faux pas, jako spíše scénář od Zemeckise a Galea. Alespoň se tady vypsali na kravinkách a pak přišli s bombastickou trilogií. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams