Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

iamek

Úchvatný film ze světa velkých peněz se skvělým Charlie Sheenem a sympaťákem Douglesem. Dougles je jeden z nejsympatičtějších padouchů jaké jsem měl možnost zatím vidět. Oliver Stone dokonalé vykreslil místo, které mě uchvacuje už několik let a na které se nikdy nedostanu. Nesmírně se těším na druhý dil se Shiou. ()

dopitak

Málokdy je dvouhodinovej film tak svižnej. Vypravěčských klišé o vzestupech, pádech a podtržení je tu celá řada, na druhou stranu - nebyl Wall Street ten, kdo je definoval? Skvělý původní dabing z Barrandova, v němž se sešli snad všichni v té době dabující herci (na dabingforu to napočítali na 59 dabérů, a to si i taková esa jako Cupák nebo Fišer střihli jenom štěk). Na konci jsem čekal větší akci, ale asi by to nebylo reálný. Film z burzovního prostředí, o tisíc procent lepší než Vlk z Wall Street. ()

Crocuta

Jednoho mého spolužáka na střední ekonomické škole tenhle film inspiroval k vybudování kariéry burzovního makléře. Hle, jak paradoxní vliv tohoto svět financí tolik kritizujícího snímku. Douglas a oba Sheenové ve vynikající formě. ()

jojinecko

Pred uvedením druhého dielu, na ktorý sa nesmierne teším, je fajn si opäť pripomenúť dnes už kultovú jednotku:) Wall Street zachytáva Olivera Stona v období životnej formy (´86- ´91), takže ohľadom réžie a scenára nemôže byť pochýb. Všetko klape ako má, Douglas si svoju rolu parchanta maximálne užíva...a predovšetkým, divák si to užíva so všetkými zúčastnenými...Nestarnúca klasika! ()

sharky

solidní thriller s dobrými herci, který je natočen velmi srozumitelně, že ho pochopí i burzovně negramotný člověk jako já:) ()

Roman.Ticka

Skvělý film, skvělí Michael Douglas-Gordon Gekko a Charlie Sheen-Budy Foxx, vynikající hudba, zpracování, téma vlády ekonomiky nad světem. "Peníze nikdy nespí! Informace! Nikdo nepřijde k úhoně! 90 % Američanů tam venku nemají skoro žáden zisk. Já nic nevyrábím, já jenom vlastním a my tady určujeme pravidla hry!!" Americká lavina dorazila po 20. letech do Česka... ()

hrona

Filmové zpracování Olivera Stonea o tom, kterak chamtivost a moc je nade vše. Neztrácí na své síle ani v 21 století. Výtečné výkony pánů Douglase a Sheena ()

Ivoshek

PFC Charlie Sheen a seržant z vedlejší čety (McGinley) se tentokrát potkali ns burze.... To jsou mi věci. :)) Tenhle film má samozřejmě svoje chyby, hlavně určitou schématičnost, ALE jeho síla je v tom, že velmi přesvědčivě ukazuje chamtivá a extrémně konzumní osmdesátá léta v USA. "GREED IS GOOD" GORDON GEKKO ()

anderson

Réžia českého znenia (ÚPF Praha 1990) = ZDENA KLIMENTOVÁ, Douglasa dabuje jeho dvorný dabér JIŘÍ ŠTĚPNIČKA, Charlieho Sheena dabuje VLADIMÍR DLOUHÝ, Daryl Hannah dabuje HELENA FRIEDRICHOVÁ (9.9.2009) ()

jonyyy

Tenhle svět žraloků, kde se nedá věřit ani vlastnímu bratrovi mi opravdu nic neříká a dokonce se mi protiví. A to jsem studentem VŠE. Oceňuju pouze kvalitní herecké výkony. 60% ()

becki_tu

Stone se neutopil v řeči čísel a naservíroval nám nefalšované drama z velezajímavého prostředí akciových trhů s brilantními výkony Douglase a Sheena. Kdo však nemá alespoň základní tušení o pravidlech finančních trhů a odborných pojmech, bude se v ději asi lehce ztrácet. Greed is good. 90% ()

Lucasion

Peníze nikdy nespí že? Charlie Sheen je velmi naivní mladík, co se živí jako burzovní makléř. Jakmile mu dá Michael Douglas čuchnout k penězům, tak se jeho život od základu změní. Jak už jsem řekl, Sheen je naivní a Douglas pěkně vypočítavý podrazák. Nejde mu totiž o nic jiného, než o peníze. Řekl bych, že Wall Street je základní pilíř filmů o finančních podrazech. Určitě je Gekko (Michael Douglas) zajímavý charakter, a vidět spolu otce a syna (Martin, Charlie Sheen) je skvělé. Ovšem jako drama mi to nepřišlo nijak napínavé a finální zvrat se taky dal čekat. Za mě je tedy Wall Street průměrným dramatem se skvělými herci. (66 %) ()

hendrich6

Baví mě filmy o vzestupu a pádu jako jsou např.Mafiáni,Americký Gangster nebo Obchodník se smrtí,a tak mě tenhle film celkem chytl.Bohužel nejsem moc zběhlý v oboru burzy a makléřství,takže jsem se i místama ztrácel.Oscara si film zaslouží,ale nevím jestli zrovna v této kategorii,i přesto že Michael Douglas byl skvělý jako snad v každém filmu,kde hraje,ale v tomto roce se mi možná více líbil Kevin Kostner ve filmu Neúplatní.Za zmínku stojí i,ve své roli velmi dobrý, Charlie Sheen.Protože jsem Wall Street viděl v roce 2010,tak budu na podzim očekávat druhý díl,snad to nebude propadák.Ale jinak Wall Street nejspíš na více než 80 % není. ()

ScarPoul

Vôbec nerozumiem tomu predávaniu a skupovaniu akcií. Ale to nevadí. Film je aj napriek tomu zábavný. Postavený na charakteroch, triviálnej zápletke, ale zase v prostredí, ktoré je obyčajným smrteľníkom odopreté. Stone je politický a vždy bol. Niekedy mu to funguje viacej, inokedy menej. Wall Street je jeden z tých lepších. V zásade je to taká moralitka, že peniaze nie sú o šťastí - čo podporuje super dejová línia s Martinom Sheenom( značne všetkých dáva do vrecka svojim hereckým výkonom). Niečo čo Vlk z Wall Street posunul k dokonalosti. Na svoju dobu, ale slušné. ()

BoPo

Výborný príbeh, skvelý herci. Tento film si vždy rád pozriem. Skvelá sonda do sveta biznisu a burzy. Odporúčam tiež film Maklér. ()

Terva

Burza není moje parketa, pro mě je to španělská vesnice. Ale Oliver Stone je velké jméno a tak jsem neodolal a film si zapůjčil. Dokonce jsem přibral i druhý snímek z názvem Wall street 2 Peníze nikdy nespí - ale o tom v jiném komentáři. Takže se podívám, přesně tak, když Arthur Hailey napsal Letiště nebo Lék - prostě mi to nic neříkalo a stejně jsem si to přečetl. Když tedy Oliver natočí film Wall street podívám se. 9:30 držte si klobouky, burza právě otevřela. CITÁT - Včerejšek se týká mojí budoucnosti. Potřebuju ty informace teď, než zavřou. Za deset minut je to historie..... Okolo třicáté minuty spojil Budy Fox ( Charlie Cheen ) sex z burzou - dobrá výměna a přirovnávání slov. Ze sexu však nic není. Ve filmu zazní i věta, která propůjčila podnázev druhému dílu ze zděné ulice....CITÁT - Peníze nikdy nespí...... Bylo zajímavé a určitě i poučné sledovat dění tohoto filmu. Kšefty, prodej, likvidace, prostě vše okolo burzy a její hlavní náplně, čímž je tok peněz. Pár věcem jsem nerozuměl, jsou moc technické, ale rozhodně to neubralo na kvalitě snímku. Skoro tuším jak to dopadne, ale nechám se překvapit. Otce hlavního hrdiny Buda si zahrál Martin Sheen jako Carl Fox. Dokud jsem v ráži ( v burze ) pustím si hned druhý film. Věnováno makléři Louisovi Stoneovi ( 1910 - 1985 ). Nikdo nepřijde k úhoně. 16:00 uzávěrka trhu !!! ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook