Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

Kofolacik

Ked som videl trailer na "wall street 2: money never sleeps", tak som si nemohol ist nepozriet jednicku, uzasne zahrane, Michael je naozaj vynikajuci! Velmi kvalitne a stylovo zrezirovane, pri filme som sa nenudil a malo to celkom fajn zakoncenie... Uprimne sa nemozem dockat dvojky, najma po tom uzasnom trailery! ()

matt85

Asi nejlepší film z téhle branže a nejlepší film o penězích. Jenom to bylo trochu předvídatelné. Přidávám pátou hvězdičku za brilantní scénář a hlavně neuvěřitelného Douglase. ()

Colour

Väčšinu filmu som finančnému žargónu nerozumela. No pri troche sústredenia človek veľa vytuší, poskladá si a pochopí. Scenár bol dobrý, z filmu sála zanietenosť voči finančníctvu. Herci boli v tomto ohľade presvedčiví. Veľmi dobré nahliadnutie do špinavostí veľmi bohatých finančných žralokov a zobrazenie wall street. Bolo zaujímavé sledovať film, ktorého obsah bol pre mňa španielskou dedinou. Po prvom videní by si zaslúžil za svoju originalitu i 4,5* No na ďalšie a ďalšie vzhliadnutie už nemá čo ponúknuť. 71% ()

MEW2

zadne "levicacke moralizovani" jsem ve filmu nezaregistroval a docela by me zajimalo kde ho vsichni vidi. ()

Mikule

"It's all about bucks." Super zobrazené jak se točí peníze na Wall Street. Honba za penězi, bezohlednost, arogance. Jenom si pro sebe nahrabat co nejvíce. Navíc Charlie Sheen svou roli taky zvládl dobře, i když ho mám pořád za toho chlápka z Two and a Half Men a Žhavých výstřelů . A je pravda, co jsem se dočetl u komentáře Isherwooda. Daryl Hannah mě zde taky na první pohled přišla, jak nějaký transvestita (až na tu scénu, kde vylézá z vody oblečená do neoprenu :) ). ()

Petulka88

Určitě kvalitní film, kterému vévodí oba hlavní hrdinové v podání Charlieho Sheena a Michaela Douglase a kterým zdatně sekunduje Sheenův otec Martin. I režie je velice dobře zvládnutá. Zásadní mínus je pro mě to, že se Wall street odehrává na...Wall street. Tohle prostředí je mi naprosto cizí a ani necítím žádnou touhu ho blíže poznávat a to je asi docela problém, protože právě díky tomu se u mě občas dostavovala nuda. Je jen obrovská škoda jaký směr nabrala kariéra Charlieho Sheena, protože (nejen) tady dokazuje, že je to opravdu dobrý herec. ()

josieaddms

Docela zajímavý na tom je to, kam až to může dojít když tě zajímají jen a jen peníze. Myslím že by to pro dnešní populaci mohlo být i celkem poučné, protože přiznejme si to, všichni chceme stejně ze všeho nejvíc prachy... ()

Ceberus

Ano, Douglasův výkon je parádní, ale téma a celý film jako takový mě nemůže uchvátit pouze výkonem jednotlivce. Není to špatný film a i to téma je relativně zajímavé, ale holt se to asi úplně netrefilo do mého momentálního rozpoložení. ()

lakart

O burze, burzovních makléřích a akciích nevím zhola nic. A ani po tomto filmu se to nijak nezmění. Doufal jsem, že se něco dozvím z tohoho tajemného a na hony vzdáleného světa. Stone mi to ale nedovolil. Jakoby počítal s tím, že tomu lidé většinou rozumí a nebo nepovažoval za důležité nám to sdělit. I přes to jsem u filmu seděl 2 hodiny zcela nehnutě a sledoval skvěle napsaný scénář, skvělou režii a skvělého Douglase se Sheenem, který mě překvapil svým výkonem (jedná se o druhý film, kdy jsem viděl Charlieho Sheena hrát, hned po Četě :D). Douglasovi dali Oscara a to po právu, takový sebestředný a ctižádostivý parchant v kravatě a kšandech se vidí málokdy. 80% ()

Mik_e

Poměrně důsledná sonda do života jednoho takového malého, leč dravého, brokera na Wall Street. Samozřejmě, točil to Oliver Stone - nedá se tedy očekávat žádná velká oslava kapitalismu. To ale vůbec není na škodu, naopak...pro mě byl naprosto nejlepší postavou (mimochodem i skvěle zahranou) šéf odborářů, kterého hrál Martin Sheen..:). Více takových nekompromisních filmů. Druhý díl nebyl špatný, ale již až moc zaplul do průměrných, zaměnitelných vod. ()

m4xp4yn3

Stone to řekl dřív než ostatní. Je dobré že vznikly a stále vznikají další filmy, které portrétují prostředí vysokého byznysu. Dokumentují z různých úhlů znova a znova jeho opojnost i zkaženost, přizpůsobivost každé době i principiální neměnnost. Portrét té nejohavnější tváře kapitalismu, zřejmě nevyhnutelná daň za individuální svobodu. ()

junxi91

Mladý Sheen a starý Sheen v jednom filmu v roli otce a syna, to je pro mě něco jako sen, který se stal skutečností. A hlavně ten kontrast mezi nimi - otec poctivý majitel aerolinky, zato syn vychcaný spekulant z Wall Streetu pod vlivem toho pravého vlka v podání Michaela Douglase. ()

Belmondicek

"Peníze nikdy nespí." Strhující drama s fenomenálním Michaelem Douglasem, oceněným za roli finančního žraloka Gordona Gekka zaslouženým Oscarem. Na paty mu šlape skvělý Charlie Sheen v úloze Budda Foxe, možná v nejlepším výkonu svý kariéry. Skvělej je taky Charlieho vlastní otec Martin Sheen, všechny společné scény patří k těm nejlepším. Režisér Oliver Stone natočil po superúspěšné Čete, kde objevil Charlieho, další fantastický snímek, který vůbec nezestárl. Včera večer běžel film na dvojce s původním kinodabingem v čele s Jiřím Štěpničkou a Vladimírem Dlouhým (znal jsem jenom whs dabing), to je opravdová lahůdka! "Nikdy bych nešel spát s prodejnou děvkou a taky se vedle ní neprobudím." ()

šimák

Ještě donedávna pro mě byl symbolem kapitalistický prohnilosti maximálně starej Kojak. Odteď je to Michael Douglas se svýma lichárnama na americký burze a zlem páchanym na poctivých chlapech, co narozdíl od něj makaj hákama. Ne nadarmo bývala naše někdejší socialistická zem solí v očích reakce ! ()

Alojs

Olivera Stonea nemusím konzumovat každý den, leč na Wall Street se podívám pokaždé, když mi zkříží zrak při přepínání jednotlivých televizních stanic. Jak jsem napsal u minulého komentáře, mám pro devadesátá a osmdesátá léta slabost. Vynikající Douglas, vynikající Sheen (škoda jej, kariéru měl nastartovanou slibně) a solidně zahraná story - s poněkud očekávaným zadostiučiněním v závěru. ()

Ogrb

Rozhodně zajímavý drama se skvělým Douglasem, ale chvílema trochu nudný a přetažený. Slušný řemeslo, Stone má na víc. 6/10 ()

Rodin

Velmi dobré. Lepší herecké výkony, než režie samotná, ale i vedení herců nakonec spadá do režijní práce, takže 85%. ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook