Wall Street je nepochybně tou nejpřitažlivější čtvrtí planety – žádné jiné místo na světě není tak výstižným symbolem bohatství, moci a vlivu. Svodům snadných výdělků podlehnou i dva hráči na této šachovnici – jedním z nich je ostřílený burzovní spekulant a multimilionář, tím druhým mladý burzovní makléř, nováček ve světě velkých financí, který není připraven na morální konflikty, jimž bude nucen čelit. Jejich nebezpečné přátelství, které vzniká na pozadí býčího trhu mezi lety 1985 a 1986, se stane výsměchem vztahu mentora a jeho svěřence, profesora a studenta, otce a syna. Jedním z hlavních protagonistů je Charlie Sheen, který hraje mladíka sužovaného odvrácenou stranou jeho povahy. Postavou finančního žraloka Gordona Gekka (Michael Douglas) je ten nejpodlejší manhattanský predátor. Okouzlující a bezohledný mravní zkrachovalec je totiž připravený zlikvidovat veškeré své rivaly. (HBO Europe)

m.krudenc

Výborný film, který úžasným způsobem zachytil atmosféru na Wall Street v Americe. Je to nadčasové dílo ve filmové historii. Film Wall Street má neoddiskutovatelného krále a tím je Michael Douglas, nicméně všichni herci zde hrají natolik přirozeně, jakoby ty role byly dělané přímo pro ně a to včetně Charlie Sheena. Film se pohybuje v mnoha polohách a jednoduše ukazuje jak to chodí v této společenské sféře. Ať už je to jak chce, se vším špatným i dobrým, svět peněz a investic je největším hybatelem na světě, a na Wall Street se těch peněz točí sakra hodně. Film velmi hezky ukazuje intriky a to nejcennější „Lásku“. ()

corpsy

Prekliaty parchant Gordon Gekko, v životnej úlohe Michaela Douglasa, nám ukazuje a dokazuje, že vo finančníctve je pažravosť nekonečná. " Kedy je dosť " ? pýta sa Bud Fox v skvelom podaní Charlieho Sheena. Odpoveď je v tomto prípade tuším jednoznačná. Strhujúci snímok Olivera Stonea, ktorý povzbudí, ale možno rovnako aj znechutí záujem o finančný burzový biznis. ()

Marek1991

Oliver Stone má židovských predkov, jeho otec na Wall Street pracoval, ale Oliver akoby opovrhoval všetkým zlom, ktoré židia vo svete narobili a nielen oni, ale aj veci, ktoré sa s nimi spájajú, ako kapitalizmus, komercia, biznis. Židov síce nespomína, ale politicky problémové jeho filmy sú. Že sa nebál Washingtonu, dokázal vo filme J.F.K., to je lahôdka. Videl som aj film World Trade Center, avšak tu sa radšej pustil do sfilmovania príbehu bežných ľudí a kontroverzie, či tak podsúvané údajné skutočnosti nechal tak. Ten film sa mi celkom páčil, avšak bola to čiastočne aj nuda, aj keď bol podľa skutočnosti. Vo filme Alexander Veľký ma mierne rozrušil, keďže z Alexandra spravil homosexuála, vo filme veľa bojov nebolo a aj politika je divne spracovaná, ale vcelku na životopisný film sa mi to dosť páčilo, ten film bol však podľa mňa zbytočne kontroverzný, ako keby ho bavilo kontroverzie vyrábať a z nich zarábať a žiť. Preto som smutný, že si tie kontroverzie a ústupok neprehodil medzi posledne spomínanými dvomi filmami. V druhom filme o Wall Street zas zabŕda do kontroverzií, ale už slabšie, chcel by som však vidieť aj iné, za ktoré si vyslúžil veľké uznanie a kritiku ako W., Comandante, Nixon, Čata a iné. V tomto filme sa skutočne s finančníkmi a inými biznismenmi nemaznal. Dáva rany kapitalizmu a objasňuje jeho fungovanie, najmä v tých skrytých transakciách v celom filme alebo rozhovoroch ako na konci v kancelárii pána Gekka. Mrzí ma, že tento film nevideli ľudia v socialistickom Československu a ostatných socialistických krajinách, keď vyšiel, určite by si dali pozor na to, čo ich čaká a nehrnuli by sa do kapitalizmu tak bezhlavo, ako to urobili. Príkladom bola následná kupónová privatizácia, nuž národ bol v globále hlúpy, keďže sa nechal podviesť. Pár jednotlivcov skrátka vždy prevyšuje rozumom masy v detailoch a potom nastáva prípad, žen ich ožobračujú a 1% vládne 99% ľudí. Krásne vystihnuté bolo najmä to, keď Gekko vravel Buddymu Foxovi približne niečo takéto: "Snáď si nemyslíš, že žijeme v demokracii, toto je kapitalizmus!" Ja hlupák si teraz uvedomujem, že keď som pôsobil v MLM u firmy Amway, vlastne do konca roka tam oficiálne ešte som, že som uveril tým rečiam, sú to pre mňa už typické maklérske reči obchodníkov, takisto som koketoval s finančným poradenstvom vo firme Partners Group, nuž zisťujem, že je to hlúpa dôverčivosť, riťolezectvo, vo filme sa mi zdá použitý termín najvyšší ritný horolezec, chamtivosť ako maklérstvo v podaní Charlieho Sheena. Každý sa učí, často aj na vlastných chybách a ku kapitalizmu mám po všetkých možných skúsenostiach negatívny postoj. Aj keď si myslím, že veci, v ktorých som pôsobil nie sú až tak zlé a vedia aj pomôcť, v celku nie sú správne. Všetko je o podvodoch, chamtivosti a nekalých praktikách, alebos pôsobe života, keď z vás žije niekto iný. Aj vo filme bolo jasne povedané, že väčšinu bohatstva točí sektor, ktorý žiadne hodnoty nevytvára. Keby sme zrušili tieto špekulácie, peniaze by sa mohli točiť tam, kde niečo vytvárajú a neboli by umelo vytvárané. Aj vo filme je jasne ukázaný protest proti tomu, že zlato nekryje peniaze. Tam bol jeden proti tomu, že Nixon túto spojitosť zrušil. Nuž tým, že peniaze nie sú kryté, to dokáže tak pomôcť, ako aj celý systém zničiť, čo sa prejavuje teraz a cesty niet späť. Herecké výkony sú skvelé. Michael Douglas hraje perfektne, Charlieho Sheena mám radšej v iných filmoch, ale ten chlap sa akoby vôbec za tie roky nezmenil. Samozrejme film nezachytil dôležité vtedajšie dianie, bol len akýmsi úvodom do tejto tematiky a ľudí, akoby odplašil od danej témy, čo je trocha škoda, lebo mal nabudiť na nové filmy, ktoré by objasnili dané dianie, ktoré pomalými činmi, viedlo k dnešnej kríze, ale nič to nemení na tom, že kapitalizmus a západná kultúra, nie sú veľmi dobré veci. Ale už to uzavriem, jednoducho film je veľmi dobrým úvodom k danej téme, je poučný, ale mnohé veci mu chýbajú. () (méně) (více)

curunir

,,ČLOVEK ZÍZA DO PRIEPASTI, ALE NIČ NEZÍZA NASPÄŤ NA NEHO." __ ,,Wall Street" mi už dlhší čas unikal, hoci ešte viac než pre oceňovaný Douglasov výkon som ho chcel vidieť pre doplnenie si Stoneovej filmografie jeho dielom z čias, kedy malo meno tohto režiséra ten najčistejší cveng. Keďže ma peniaze nikdy veľmi nezaujímali, filmy z finančného prostredia nevyhľadávam a ak si nebodaj nejaký pozriem, musí ma jednoducho čímsi vyslovene zaujať, čo často krát priamo nesúvisí s danou oblasťou, ako sú humorné výstupy vo Vlkovi z rovnakej ulice. Ako už napísali mnohí užívatelia predo mnou, aj ja priznávam, že nie všetkému o čom sa vo filme rozpráva, súvisiacim najmä s fungovaním burzy, som vo filme rozumel, hlavná idea je však jasná, rovnako ako Stonov postoj k danej veci. ,,Wall Street" si nadpriemerné hodnotenie zaslúži hlavne za turbulentnú poslednú polhodinu a za svojrázny otvorený záver. Neviem však, či si kvôli nemu pozriem neskoršie pokračovanie, láka ma však uvidieť film znovu v pôvodnom československom dabingu. (11 784. hodnotenie, 455. komentár k filmu) ()

Kryton

Výborný pohled na to jak vypadá kapitalismus. "1procento vlastní veškeré jméní USA. 90 procent Ameriřanů nemá nic."Byt film je už 20 let starý tak má pořád co řící. Celý film hlavně stojí na duu Douglas - Sheen , který jsou tak přesvědčivý , že toho "hajzla Gekka" prostě nenávidíte. Snad jen ten konec vypadal jak z nějaké socialistické dílny. I přes pár hluhých míst to má čím upoutat. ()

spaceboyCZ

Naprosto standardni vykon Michaela Douglase, ve svem portfoliu ma mnohem vyraznejsi a lepsi vykony. Nicmene Charlie Sheen byl naprosto skvely, trochu mi pripomnel Toma Cruise ve Firme :). Rezie zvladnuta na jednicku, ve filmografii Stonea je tohle pro me jeho druhy nejlepsi film hned za Cetou. Tesim se na druhy dil :), videt Shiu po boku Douglase bude jiste zajimave :) ()

ledzepfan

Tak tohle je hodně přímočaře vedená propaganda :D ...Kdyby to Oliver nechal jen na tom příběhu,bez okatého levičáckého moralizování,tak by to byl krásný film vypovídající o záludnosti toku peněz z jednoho místa na druhé...ale tohle???Je to skoro až trapné slyšet hlášky ze kterých plyne poučení,že: Peníze jsou zlé a kdo se za nima honí je zlý člověk se zkaženým životem......Máme tu hodného moudrého dělníka,který poctivě pracuje 2Olet u jedné firmy aby si mohl po práci zajít s kamarádama na pivko-a je šťastný...Máme tu jeho syna,který má dobré srdce ale pracuje s penězi a tak se postupně kazí a stává se zlým a bezohledným frackem ....A máme tu hlavního ,slizkého superzlouna,který se jen honí a honí za ziskem a vydělává miliony a je schopen jít přes mrtvoly jenom aby naškudlil další dolary.......Buť je hloupý Oliver,nebo si myslí ,že jsem hloupý já,že potřebuju takhle jasný a archaicky postavený příběh o zlém dolaru a hodnému poctivě a tvrdě pracujícímu člověku....=Tohle fakt nemám rád=...Jinak příběh je to takový naučně zajímavý,protože jsou zde vysvětleny základní principy z wall steet světa....Michael Douglas je ve své roli dokonalý a výrazně přebíjí všechny své kolegy...oprotiněmu-Charlie S. je takový nevyzrálý a vůbec se mi jeho projev nelíbil(těžko ale říct,jestli to je chyba jeho nebo Oliverova..............60% jen díky té průhlednosti Oliverovy ideologie..bez ní by to byl mnohem lepší film. ()

baribal

Fascinace američanů Wall Street a světem financí a nenažraných korporací si dlouho říkala o takovýto film a konečně ho také získala. Těžko odhadnout na kolik jsou postavy reálné, ale jedno mohu říct hned.. tady je Michael Douglas ve svém živlu. ()

NinonL

Tento film nemá v oboru konkurenci. Atmosféra i náboj jsou dokonalé i na dnešní dobu, nejen na 80. léta. Životní role Michaela Douglase i Charlieho Sheena (kterého jinak moc nemusím). A nakonec i jeho otce. ()

JJ.Gibson

Jojo, Wall Street, byl jsem facinován tímto makléřským prostředím. Opravdu se mi to líbilo! Charlie Sheen byl jako mladý makléř, prahnoucí po prachách skvělý. Taktéž velkej ,,boss" Michael Douglas. Jediné co bych vytkl je: že konec filmu byl docela useknutý, klidně to mohlo mít ještě tak 15 minutovou dohru. Proto dávám 4* ()

Džejkop

Burza, akcie a všechny ty indexy a čísílka mi nic neříkají a přesto jsem se bavil. Asi je to tím, že ve filmu nejde jen o ekonomiku, ale především o peníze jako takové (tomu rozumím) a hlavně o touhu mladíka zbohatnout. Skvělý zážitek umocňuje bezpáteřní parchant v podání Michaela Douglase. ()

UncleG

Tedy nevím jestli jste si toho všimli, ale "Wall Street" byla jenom pohádka o jednom hloupým Honzovi, co s rancem buchet vyrazil do světa a svým velikým otevřeným srdcem porazil zlého černokněžníka Gekka sídlícího ve skleněné věži. Ano, lůza jásá nadšením, a deset tisíc dalších Gekků dělá dnes a denně svou špinavou práci. Jenom těch hloupech Honzů se nám v reálu jaksi nedostává. Což? Ale dobře, doba už byla taková a "Wall Street" z filmařskýho pohledu není zas úplná katastrofa. A kdyby nebyl Charile Sheen takovej topornej tragéd, přisolil bych s klidem i ten čtvrtej bodík. ()

Laxik

Z velmi netradičního místa pro děj filmu dokázal Oliver Stone vyždímat co to šlo. A ono to šlo opravdu hodně. Sice jsem víc jak polovině burzovních výrazů nerozuměl, o ně tu moc nešlo. Tady jde o splněný sen ze kterého se stala noční můra. ()

GodComplex

Vyborna prochazka svetem kapitalistickych prasat v cele s vybornym Michaelem Douglasem, ktery se pro hrani podobnych svini narodil. Presne dobovy 80's feeling tehdejsiho NYC a Oliver Stone v plne forme ve ktere mel jeste tendence nataceni zasadnich filmu. "The point is ladies and gentlemen that greed, for lack of a better word, is good." 7/10 ()

zipper111

Číslům jsem sice moc nerozuměl, ale celý film byl podán velmi srozumitelnou formou, takže jsem stíhal příběhovou linku... Skvělé výkony herců, samozřejmě Douglas, Sheen... Znova bych to vidět nechtěl, ale je to určitě film, co stojí za to shlédnout. ()

Vojcl

Řemeslně dobře zahraný i zrežírovaný snímek, ovšem obávám se, že pro lidi, kteří se nepohybují ve světě financí to bude jen dvouhodinová ukecaná nuda. ()

Freemind

Stone si jako starý levičák (a to nemyslím jako urážku) nemohl vybrat lepší místo pro drsnou kritiku chamtivosti a zkaženosti penězi a mocí, než největší hnízdo finančníků na světě. I když jsem se toho trochu bál, protože burze rozumím jako koza petrželi, ale nakonec jsem se ani sekundu nenudil - Charlie Sheen je sice dost gumový, Daryl Hannah vypadá jako transvestit, ale Michael Douglas je ďábel. Nedělní dokumentární pořad "Ze života sviní". ()

Tirion

Krásný, čitelný a poutavý děj ze specifického prostředí, kde platí jiné zákony, než v okolním světě. Výborné výkony herecké, ale i skvělá režie Olivera Stonea a skvěle laděná kamera. Tak to je dámy a pánové Wall Street! ()

Alementina

Slabe čtyři hvězdičky. Možná v té době to byla bomba,ale ted nuda.Dejove nic neprekvapi, spis uspi, takze zajimavejsi se divat, jak to ma Stone nasnimany a trochu pobavi jako vzpominka na 80tá leta :) ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook