Hlavní postavou příběhu je nenapravitelný smolař Standa (Jiří Macháček), se kterým si osud pěkně pohrává. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že karta jeho života se obrací. Bývalý šéf Zdeněk (Ivan Trojan) mu totiž něco dluží a Standa si konečně může splnit to, o čem snil. Jenže potká Ondřeje (Marek Taclík), a to je oproti Standovi ještě větší nešťastník a blázen. Jejich smůla se násobí, a to nemůže dopadnout dobře. Zdeněk má restauraci, manželku Sandru a dvě děti. Manželka je přísná, spolehlivá a ekologická. Děti jsou hodné, učí se a hrají si. Všechno se daří, než potká Standu a Ondřeje... (HBO Europe)

JosefTomas

Netypický styl, který je v Čechách sakra vzácnost. Pokud u jiných českých filmů nevím, kde začít s kritikou, tak tady nevím, kde začít chválit. Máme tu naprosto výborný casting, skvělou režii a celkem zajímavou kameru (která má v jistých místech trochu přestřelené barvy, ale není to nic, na co by si oko nezvyklo). Jenže, máme tady scénář, který je opravdu brilantní, hlavně, co se jednotlivých fórů týče. Sázeny v kulometném tempu. Jen škoda, že konec už trochu zeslábl a těch dovětků je v posledních minutách přes příliš. Ale to nemění nic na tom, že je to povedený český film. ()

iz67

Poměrně dost situací k zasmání, někdy hloupé až trapné části, příběh, který neví, co chce sdělit. Přesto z pohledu dnešní (2022) tvorby lepší 3, díky své ujetosti a mimoňství. ()

seba

U komedie by se měl člověk smát. A já se nesmál (pouze jednou - výběr hudby na večírek). Problém je už ve scénáři. nemá ani hlavu ani patu, příběh nulový. A jelikož ho psal řežisér se dvěma hlavními představiteli, tak další jejich účinkování už to nezachránilo. A za co jedna hvězda - asi z piety k Šeptej a Samotářům. ()

lmc

Podle mě nejlepší česká úleťárna od dob Knoflíkářů. Všechny postavy jsou dobře vykreslené, i když děj bohužel občas ujíždí do tuposti a nereálna. Na Knoflíkáře tenhle film rozhodně nemá, ale i přitom se stal jedním z mých "českých favoritů" ()

CrazmydRed

Myslím, že pointa mi počas celého filmu unikala tesne pred nosom ... Páčil sa mi ale charakter postáv a celkovo zápletka a záver, ktorý ma príjemne prekvapil :) ()

michal2287

Poté, co jsem tento film viděl znovu, měním rozhodnutí. Protože opravdu sem se nasmál i když ten konec nestál podle mě za moc. **** ()

Mr.Shock

NEČUM NA MĚ NEBO TI USEKNU RUKU! (dal bych 5*, nicméně scény jako parodie na Hitlera a jezení lidské ruky mi přišly trošku nesmyslné a nemístné...) ()

DooFooS

Opět jsem se výborně bavil a ačkoliv je film lehce ujetý, nebo spíše možná, že právě proto a po přihlédnutí k bídnému hodnocení, dávám jednoznačně pět celých. Mimochodem, budu tu sice jen papouškovat, co už napsali mnozí přede mnou, ale kdybyste měli vidět tenhle film už jen pro Trojanovo vystoupení alá Hitler, tak to stojí opravdu za to. ()

Maria-Rosa

Komedie s černým humorem, tak jak má vypadat! Nedostižný Macháček, Taclík, Trojan, ale i všichni ostatní jsou ve svých rolích bez konkurence. Tleskám!!! ()

Toumyk

Já jsem prostě tenhe film miloval. A stále miluju. Výborná komedie. A i když lidmi často nepochopená, u mě jedna z českých nejoblíbenějších. Výborný hlášky. + Macháček a Trojan za * navíc. :-) ()

Adam's

Na české poměry nevídaná věc - vybočení ze zažitého stereotypu komedií s poselstvím směrem ke crazy komedii, což je (až na několik nešťastných pokusů) samo o sobě věc hodná pozornosti. Duo Taclík-Macháček rozhodně mělo potenciál pro výrazný komediální úspěch, čemuž neškodí ani chatrný scénář s nedotaženou hlavní zápletkou, týkající se hlavního "záporného" hrdiny Ivana Trojana. Věčná škoda, že skončilo jen u jednoho společného filmu, nabytého hláškami s přídomkem kultovní. ()

Idealista

Zajímavé, vtipné, krásně úchylné. Takové to pocity jsem měl po 20.min. filmu. Ale potom jsem trpěl víc nežli člověk, kterému usekli ruku! ()

yazik

Nečum, nebo ti useknu ruku :-) Velice povedená komedie, skvělé hlášky, dobře zahrané a Macháček opět nezklamal. ()

LiA13

když si potřebuji zvednout náladu a chci se pobavit, tak si pustím tento film, musím podotknout, že jsem jej už viděla mnohokrát a stále mne nepřestal bavit, akorát už se směji dřív, než se to "hodí" ()

Milano182

Sestava nejlepších českých herců (možná by mi tu chyběl Liška, ale Taclíkova zmatená role ho perfektně nahradila) tedy opravdu nezklamala, ba naopak! Velice vtipné dialogy (- A nevadí ti, že máš tak vykulený oč? - Ne, tobě jo? - Docela jo. Ale zase máš moc hezkej hlas.), výborné herecké výkony a hlavně zajímavý námět (koho by napadlo pašovat Orly do vegetariánské restaurace, že). Ač nemám rád Matáska, v tomhle filmu dokázal, že jako herec dokáže měnit mnoho tváří. Ale v žádném případě nemá na Jirky Macháčka, ten je jako herecký chamaleon, když srovnám jeho 3 filmy - Samotáři x Horem pádem x Jedna ruka netleská, klidně bych řekl, že jde o 3 různé herce. ()

SaiHuri

Tohle je pro mě srdeční záležitost. Tolik srandy jsem v hospodě nad replikama z jiných filmů nikdy nezažil, jako u tohoto! "Spadla klec kamarádíčku, no co čumíš?!" Neprofesiální projev některých herců jen přilejvá oleje do ohně humoru :) ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017