Zoolog Montelík, přezdívaný Monty, nemá lehký život. Právě mu kancelář zdemolovala gorila, uprchlá ze zoologické zahrady, kde je Monty zaměstnán. Aby toho nebylo málo, jeho žena Josefína mu oznámí, že už má takových problémů plné zuby, a odstěhuje se k přítelkyni Růženě. Do třetice přijíždějí jejich vnuci, k nerozeznání podobná dvojčata Martin a Honza. Josefína na to zapomněla a Monty není nadšený, protože na kluky nemá čas. A tak se rozhodnou před dědečkem i ostatními dospělými předstírat, že jsou jen jeden. Problém Montymu způsobí mladá inženýrka Emilka, která tajně ze ZOO odnese šimpanzí mládě Amose, aby ho zachránila před prodejem. Postupně se ukazuje, že Monty je zklamán poměry v ZOO, jejíž ředitel s hlavní zooložkou podvodně kšeftují se zvířaty, a nakonec se rozhodne zabránit s Emilkou prodeji Amose i dalších zvířat. Do jejich snahy se zapojí i kluci, kteří se po prozrazení, že jsou dva, snaží přesvědčit babičku, aby se k dědovi vrátila. (TV Nova)

EllienPM

Příliš mnoho chaosu, neklidu a honiček. Poledňáková nikdy neuměla drnkat na tichou a romantickou notéčku déle, než dvacet sekund. Což bohužel kazí její jinak dobré nápady. ()

Pradlík

Jeden z nejslabších počinů Marie Poledňákové, který filmům jako S tebou mě baví svět, nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku nesahá ani po kotníky. ()

helloween93

Nebýt toho prapodivného konce, dal bych 3*. Šlo o vcelku milou rodinnou komedii se sympatickým obsazením, nicméně ten závěr je hodně zvláštní. 2* ()

Besyn

Váhám mezi dvěma a třema.Pár dobrých fóru a situací tam je,ale jinak je to opravdu slabé,velmi slabé a místy i přihlouplé.No,po dlouhém rozmýšlení dávám lepší dvojku. ()

Joeey

Napadlo mě, jestli těmi 3* tomuto filmu nekřivdím. Ale koukám, že ostatní hodnocení se příliš neliší... Pamatuju si, že se mi kdysi tento film líbil, ale teď už mi nepřipadá příliš zajímavý. Ale: má dobrý námět, místy pobaví a je třeba ocenit i originalitu. 60 % ()

miawallacova

asi nejlepší film, který paní Poledňáková natočila. dávám 2* a to jedna * je jen kvůli tomu, že se film z velké části točil v Zoo Lešná, kde jsem prožila dětství ()

misbos

Růžičkový Facial voe SRANDA!!! - aneb - Jeden z vrcholů československé kinedrylomatografie. Babičko, to není spravedlivý, proč se některý mláďátka roděj na svobodě a jiný v zajetí? .... protože některý zvířata i v zajetí šu ... eee .... kopulujou. Tenhle film je taková mizerná strkaná v kleci. Už jenom zkrotit kajmani a je to doma. ()

Puerdraco

Mám zato, že M. Poledňáková tímto snímkem velice zdařile parodovala období vlády jedné strany a to v přelomovem roce 1989. Tehdy to již cenzurou projít mohlo. Celá ZOO a její problémy reprezentovali tehdejší Československo (viz nejrůznější hlášky). Jak již bylo v kometářích uvedeno, film vzniknul v čase, kdy měli lidé jiné priority a tak si nedovedl získat tolik přízně jako jiné režiséřčiny díla... Role dvojčat byla spíše na odlehčení (a myslím, že hráli dobře) a reprezentovali lidi, který celému problému budování komunismu nerozuměli anebo nechtěli rozumět, Monty stvárňoval disidenty, občany, kteří proti režimu bojovali. Ředitel jako i hlavní zootežka spodobovali tehdejší papaláše. A samotný otevřený závěr je jakoby jedna veliká otázka: Co nás čeká dál? Já mám tenhle film velice rád a to zvířectvo stojí také zato. ()

Homer.p

Film celkově špatný téměř ve všem, ale ten konec je naprosto fantastický a každý kdo má rád zvířata jako já, tak musí být dojat až k slzám. Petr Hapka prostě uměl. A v podstatě to beru i jako takovou vzpomínku na ing. Josefa Vágnera, který byl asi částečným předobrazem role pana Macháčka (ten byl mimochodem skvělý, ostatně jako vždy), který je mu v podstatě i dost podobný :). ()

Mik_e

Na komedii málo vtipné, na rodinný film příliš nudné. Nebavilo mě to moc jako dítě, nebavilo by mě to ani teď. Nebýt malých bráchů Morávků, kteří do svých rolí sourozenců - dvojčat výborně sedli, už bych si na film ani nevzpomněl. ()

Allan

Dosti bizarní dětský/rodinný film, o kterém je vskutku těžko říct, jakému cílovému publiku byl vlastně určen. Já bych zde ale rád vyzvedl jeden jeho aspekt, který se mi v hlavě uhnízdil už jako robátku a dnes po mnoha letech jsem si ho znovu potvrdil: nejedná se o rodinný film, nýbrž o sportovní, konkrétně běžecký film! Jedná se snad i o světový unikát - neminou dvě minuty, aby někdo někam nepádil, neuháněl, neskákal, nejel, neběžel nebo nešplhal. To vše pochopitelně naprosto nelogicky a zbytečně, avšak s patřičně dramatickým výrazem ve tváři a vytřeštěnýma očima. A když zrovna někdo nepodává běžecký výkon, tak do toho ti dva fakani bez přestání pískají na píšťalky. Jedna hvězda za pana Macháčka, druhá za Hapkovu hudbu při závěrečné scéně. ()

Lupes

Miroslav Macháček a (snad) bezútěšný konec ukazující absurditu manažerského vedení podniku typu zoologická zahrada (byť v dobách socialismu), tyto dva body jsou jediným důvodem k ocenění. Jinak je to strašlivé režisérské selhání. Vévodí tomu mohutný zmatek, v poslední třetině vůbec nevíte, co se děje, jen pozorujete pobíhající zvířata, prchající lidi a tak pořád dokola. Poledňáková ale nezaspala jen ve střižně. Výběr dětských herců byl hodně mimo (doby Holého jsou zřejmě nenávratně pryč) a některé fórky až příliš prvoplánové (kozičky). Snad to byla snaha narvat vedle sebe co nejvíc vtipných momentů, která je spolehlivě zabila všechny. Stačilo trochu klidu, námět nebyl rozhodně špatný a dala se z toho udělat slušná podívaná. ()

Marty_v.S.

Rodinná oddychovka na líné deštivé odpoledne. Dal bych 2*, ale jelikož jsem v Ústí nad Labem nad ZOO po léta bydlel, dám jednu * navíc, už jen pro ty záběry Ústí "od nás" do Labského údolí .. nostalgie :) ()

IvonaK

Velmi slabý film o zvířatech a lidech kterých se zmocňují starosti a panika. A tomu uživateli co nás tady nazval hovada protože tomu dáváme dvě hvězdičky, tak ten evidentně nemá s dětskými celovečeráky téměř žádnou zkušenost a do toho má ještě hodně jednoduché myšlení když se spokojí s takovým málem co tento film předvedl. Je mi 24 a dokážu ocenit dobře natočený dětský film a nemusí mi být kvůli tomu 5 let. Jinak na tento film jsem se dívala protože jsem chtěla vidět mladého Jana Hartla a jak se zdá, tak sexy byl zatím jenom v Otesánkovi a v té Vánoční hvězdě byl taky hezčí než tady. Budu muset s ním sledovat starší filmy. ()