Zoolog Montelík, přezdívaný Monty, nemá lehký život. Právě mu kancelář zdemolovala gorila, uprchlá ze zoologické zahrady, kde je Monty zaměstnán. Aby toho nebylo málo, jeho žena Josefína mu oznámí, že už má takových problémů plné zuby, a odstěhuje se k přítelkyni Růženě. Do třetice přijíždějí jejich vnuci, k nerozeznání podobná dvojčata Martin a Honza. Josefína na to zapomněla a Monty není nadšený, protože na kluky nemá čas. A tak se rozhodnou před dědečkem i ostatními dospělými předstírat, že jsou jen jeden. Problém Montymu způsobí mladá inženýrka Emilka, která tajně ze ZOO odnese šimpanzí mládě Amose, aby ho zachránila před prodejem. Postupně se ukazuje, že Monty je zklamán poměry v ZOO, jejíž ředitel s hlavní zooložkou podvodně kšeftují se zvířaty, a nakonec se rozhodne zabránit s Emilkou prodeji Amose i dalších zvířat. Do jejich snahy se zapojí i kluci, kteří se po prozrazení, že jsou dva, snaží přesvědčit babičku, aby se k dědovi vrátila. (TV Nova)

Terez_Vv

Dávám 1* pro zvířata, jejichž pobyt před kamerou mě zaujal mnohem více, než herecké výkony. Celkově to je spíše kulisový film pro hrající si děti předškolního věku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

Dawe2

Tady opravdu pořád jen někdo někam běhá ... Příběh se pod tíhou zmatku tvůrcům rozpadá pod rukama. Kvůli pár dobrým hláškám, situacím a z nostalgie 50% , 2*. ()

Skunkiee

Tři hvězdičky za krásná zvířátka. Jinak mě tento film ničím nezaujal, párkrát sem ho už viděl a ani herce ani příběh si nezapamatuju nikdy asi proto že není zapamatováníhodný. Pamatuju si jen ty zvířata (např.žirafa koukající z vagonu, orangutaní mláde které uteklo do parku..) ()

chaosteory

Jako dítě jsem tohle nenáviděl, tu divnou zápletku, děj skákací blechy, depresivní hudbu a tak nějak všechno. Ale jak mě postupně žere rez času přicházím filmu na chuť, protože je třeba ho brát s určitou nadsázkou. Tady nejde o dobrodružství dvou capartů, jde spíš o jakousi parodii, která využívá prostředí ZOO, skvělých herců a (dnes už mi nevadí) klasické hudby od pana Hapky. Po vypuštění děje, kdy jsem začal vnímat pouze dialogy jsem se neskutečně bavil. Mezi best of je opět Helča Růžičků, i přes malou roli je naprosto geniální, hlášky o kousání krajty do prdele, mytí slona s komentářem "Nešacuj mi, si snad celník?" a scéna s číčou mě utopila. Hned v závěsu jsou Krampol s dementním výrazem při pohledu na údajného syna, pak "El Cretino" v podvlíkačkách, kozičky Uršuly a další. Dva lidi v Zoo rozhodně nejsou neúspěchem Poledňákové, naopak mě momentálně baví víc než Tomáš Holý. ()

camomilla

Jako mala jsem tenhle film mi-lo-va-la! Silene jsem zavidela dvojcatum takoveho dedu, moznost behat si po ZOO a hladit ta vsechna zvirata. ()

ssarka

této komedii dávám 2 hvězdičky,z důvodu toho,že zde pár lidí zminuje,že nikoho nezajímá..tohle bych ráda vyvrátila..jako dítě jsem milovala tuhle komedii o dvojčatech..teď jsem ji viděla nedávno znovu a vydržela jsem to asi 15 minut...ale stejně hvězdičky dávám za pocit z filmu v dětství,protože o to jde,je to primárně pro děti ()

Himbajz

Snímek na první pohled přijde jako špatně sestříhaný. Ale je tak prostě zvláštně nafilmované. Je to odpočinkové,klidné, zasměji se a herecké výkony jsou super. Navíc se jedná o průřez chodu zoo. Pro mě je to 80%. ()

skok01

Film jsme viděli s dětmi a dobře jsme se u něj pobavili. Všem se nám líbil a jsme s ním spokojení. Patří do skupiny těch lepších, rozumnějších filmů československé filmové tvorby, které se nebojím ukázat vlastním dětem. Je v něm sice patrná stopa doby ve které byl natočen, ale ne zase nějak moc (soudruhové a soudružky, hromadné schůze, styl tehdejšího života, životní úroveň a vůbec mezilidské vztahy, jednání a lidské vlastnosti). Je zde jasně vidět, že je to film o přírodě a dětech a hlavně pro děti. Skvělý děj, skvělé herecké výkony. Chválím a doporučuji. Někteří jsou za své výkony skutečně obdivuhodní J. Jirásková, J. Kretschmerová (a její taneční kreace), H. Růžičková (a její sprchovací scéna se slony), Z. Strstka (coby "krotitel divé zvěře"), L. Mrkvička (a jeho humor a hlášky). ()

Miroslav.Zac

Komedie, co není vtipná, dětští hrdinové, kteří nejsou sympatičtí, herecké výkony jako z donucení. A přesto je to svým způsobem pěkný film. Jen se asi stavělo na špatných základech. Uspěchanost postav, potažmo celého filmu, ničemu nepomáhá a vůbec to neposunuje děj vtipně vpřed, ale v čele s herci jako pan Macháček ho spíš sráží dolů. Jako krátkometrážní groteska by uspěla, ale ne jako plnohodnotný film. ()

MAKITA

úsměvná komedie ze života a strastí zoo zahrady, vždycky příjemně pobaví, ikdyž to člověk zná úplně zpaměti ()

bertrand

Pan B. nechápe. Byl to film nebo sen? Kinetická jízda proti které je "Zastav se a nepřežiješ" přišlápnutý krtek. Vyšinutá mysl Marie Poledňákové stvořila opět jeden ze specifických filmových světů, ve kterém nepanují žádné narativní ani jiné zákony, režie ignoruje scénář, postavy ignorují jedna druhou a kde se pro nepodařený vtip vrtá koleno. K tomu steroidová dvojčata s Arnoldovským účesem. Srstka škrtící pelikány. Macháček, který kdyby byl dědečkem, tak se z něj děti v noci budí hrůzou. Kostku honí hroch. Opilec Hartl honí vlak.Krampol - kde ten se tady vzal s tou avií plnou hajzpapíru? Korunu nasazuje psychedelický závěr, kdy autorka opouští své postavy, protože už neví, co s nimi dál. Vypouští tedy zvířátka a mráz běží po zádech.... nutno vidět a život už nebude stejný! ()

LEOM

Rozhodně to není rodinná komedie, řekl bych že se spíše jedná o takovou hořkou komedii, a když jsem tohle dílko viděl asi v deseti letech, bylo by to tak za jednu hvězdu, ale s odstupem času se věci přehodnocují a nakonec jsou z toho tři, z toho jedna za hudbu Petra Hapky ()

rozalia1

Výkony chlapcov sa mi zdali nudné, ich dialógy nemali tú správnu detskú iskru, boli príliš vážni. Dospelí zasa riešili problém obchodovania so zvieratami, ktorého riešenie nebolo v podstate žiadne. Pôsobilo to na mňa deprimujúco, bezvýchodiskovo. Smutný film a ťažká téma, ktorá by nemala byť v detských filmoch. Chcelo to nejaký veselší záver, i keď záverečné voľne behajúce zvieratá po ZOO už pôsobili trochu uvoľnenejšie. ()