Přizpůsobivý nosič reklam Ťopka přespává v odstaveném vagónu, který je ovšem jednoho dne připojen k vlaku, jímž odjíždí na inspekční cestu generální inspektor drah Jiří Kokrhel. A tak se Ťopka bez vlastního přičinění stává černým pasažérem, a když je objeven a pronásledován, způsobí neplánovanou zastávku na malém, bezvýznamném nádražíčku v Mokré nad Soupravou. Místní přednosta stanice Anatol Jelen si však právě odskočil na zkoušku pěveckého sboru, čehož využije Ťopka. Oblékne se do jeho uniformy a začne se před přísným pohledem inspektora vydávat za přednostu. Jeho svérázné improvizace inspektora vyvádějí z míry, ale naštěstí je tu přednostova půvabná manželka Julie, která Ťopku kryje, aby pomohla nepřítomnému manželovi. Kvůli jeho chování se ale dostává do velmi obtížných situací. Kokrhel se do ženy zakouká a oslněn jejím půvabem přehlíží nejen Ťopkovu absolutní neschopnost a divoké improvizace, ale dokonce se rozhodne vyhovět přednostově žádosti o přeložení blíž ku Praze. Jenže v nejméně vhodnou chvíli se objeví skutečný přednosta stanice... (TV Nova)

Aidina

".....Co? Ano, nějakej vlak odjel. No, už je pryč. Jo, číslo, to já nevím. No, to poznáte, až tam přijede, že jo. No, samozřejmě!....." Ani se nechce věřit, že tuto větu řekl geniální a nepřekonatelný Vlasta Burian v roli pana Ťopky v roce 1941. Myslím, že tato věta zní sem tam i dneska:-)) ()

Tuty

Spousta sitcomových scén místy působících až jakoby poskládaně k sobě jako "vtipy" Zdeňka Trošky v Kamenáku. Ovšem srovnávat tyhle dementní filmy s Vydrou a spol. s kvalitami Přednosty stanice je jaksi mimo realitu. Film prostě a jednoduše ušitý Burianovi na míru a jde o jeden z jeho nejlepších filmů... ()

Kozlowski8

Svérázný drobný podvodníček Ťopka se, jako pronásledovaný černý pasažér, skryje v budově nádraží, vydává se za přednostu stanice a zcela zde rozvrátí jeho chod... Vlasta Burian opět středem pozornosti a místy se předvádí usilovněji, než by bylo třeba, avšak na druhou stranu v - tomto filmu, na rozdíl od mnoha jeho jiných - dostávají slušnou dávku prostoru také jiní herci a divák si tak může náležitě vychutnat herecké umění paní Kabátové a pánů Marvana, Šlégla, či Trégla. V mých očích Přednosta stanice nepatří do "burianovské" top pětky, avšak i tak jsem si ho náležitě užil. 65%. ()

ZetDaElO

Prepáč Vlasta, ja som sa naozaj snažil. Som však veľmi rád, že opraty humoru v našich končinách neskôr prevzali Lasica, Satinský a Sverák. Najhoršie na tvojom humore nie je ani tak to nekonečné prisprosté tliachanie, ale že oponenti sú väčšinou ešte o level hlúpejší ako tvoje postavy. Namiesto komédie je potom divák nútený pozerať sa na zbierku ľudí, ktorí majú o niekoľko koliesok menej. A tráviť čas s takýmito ľuďmi nie je príjemné ani v osobnom živote, nieto ešte na televíznej obrazovke. ()

Africanus1

"...to mě nemůžete spořádat nějak jinak? Vemte mě stranou, řekněte - víckrát to nedělejte, podruhý si dejte pozor, dáte mi pár šestáků a já půjdu". Prostě bomba! ()

antragus

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem se u filmu sledovaného v naprosté samotě nahlas smál. A to zdaleka nejsem nějaká šíleně smutná princezna, tedy vlastně princ... Přednosta rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy z filmů viděl obecně, nicméně pokud mám vybírat z burianovek, tak jedna z nejlepších se zaslouženou pětkou. ()

Slouby

Asi sem jedinej z mého ročníku kterej miluje černobíle filmy=).....ale já si nemůžu pomoc, je na nich něco co mě strašně baví ()

Lukkyn

"Tečka,čárka,tečka,čárka,čárka.tečka čárka!" :-) Můj nejoblíbenější film s Burianem , kde naplno využívá svých komických i hereckých kvalit!!!Skvěle mu sekunduje Marvan i ostatní herci!!!V jednom komentu jsem to sice psal ale povzdechnu si i tady - Škoda , že už takové filmy nevznikají :-( ()

Chlo0opek

Vlasta Burian ve skvělé formě - tak jak ho známe. Snímek, jak ušitý na míru oboum hlavním protagonistům. Bohužel tím to dobré končí. Když se na to podíváme z hlediska příběhu, je to o něčem jiném. Zde už mě nenapadá jiný výraz, než stupidní:(. Sice se u filmu člověk zasměje, ale když se zamyslí, o čem ten film vlastně je, tak mu už veselo není. Inspektor, který dělá důslednou kontrolu, zaměstnanec drah dělající vše špatně a přitom jediné, co inspektor z toho neustále vyvozuje, že onen zaměstnanec je špičkový a v podstatě jej povýší?! Chápu, že zde hraje roli i přednostovic žena, ale to nic neubírá na tom, že to jednání je opravdu hloupé. Opravdu slabý příběh. Původně jsem měl vyšší hodnocení, ale když porovnám třeba s Lelíčkem, či ostatníma burianovic filmama, tak tenhle film je proti nim vlastně jen slabší průměr. Škoda, že je mnohými považován za jeden z nej od Vlasty Buriana, nějak to nechápu... ()

prometheusll

Burian ve výborném filmu, který krásně zahrál jako vždy. Prostě Burian je PAN herec z období 2.světové války a i do teď je nezapomenutelný.. Perfektní Hlášky,perfektní film,perfektní Vlastík Burian.. ()