Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

heavy

Liškův coming out mne nechal zcela chladným, Donutilovo fňukání jsem protrpěl jen s mužným sebezapřením, zato Budařův "běžecký" výkon ("Jsem se vrátil!") je skvostný a řezal jsem se u něho až k slzám. Protože je o největších věcech člověka v životě lidském, které se vám můžou přihodit. A Budař je rozhodně zjev vymykající se tomuto vesmíru. ()

vandamator

Tohle by měli promítat dnešním panicum na sexuální výchově, ať ví co je čeká a nemine. Po návratu idiota další vydařená sonda, do duše těch jednodušších z našich řad, plná absolutně brutálních hlášek. Já se bavil královsky a téma mi padlo jako ušité. ()

Xylobalsam

Velmi mile prekvapeni. Vyborne se povedl vyber hercu, vsichni na svoje role vytecne pasuji. K dokonalosti chybi filmu malinko vetsi spad, obcas pusobi trosicku nudne, ale opravdu jen malinko. ()

Nuwe

Vynikajici!Cernobila forma tomuhle malýmu filmecku jen a jen prospela!Vyborne herecke vykony a sexy hlas Richarda Krajca!:o)Nema to chybu !! ()

Treble odpad!

Ten film je trapný a nudný ... a nudný ... a trapný ... podtrženo panem donutilem který je nudý....a trpaný a...dál už to znáte... ()

shinlove

Vynikající, skvělý a "multivýkonný" Jan Budař ve své největší a nejlepší filmové roli! Rozhodně je nadějí do budoucna. Skvěle svou roli zahrál a bavil mě od první scény...ostatní příběhy taky zaujali, ale bez Budaře by film nebyl ani na 60%. Dávám lepší 3* ()

Potrublo

Konfrontácia mentálne odlišných (zvulgarizovane mentálne zaostalých) ľudí so svetom malomeštiackym predsudkov je značne obohratá téma, ale Vladimír Morávek dokázal vniesť do tohto klišé skvelé novátorské nápady a okorenil to sexom. Celý film vyznieva aj vďaka vynikajúcim hereckým výkonom sviežo a zábavne (to že Donutil vie zahrať ožrana presvedčivo som tušil už po Pelíškach ale v tomto filme to dotiahol až do geniality) Dej je rozvrstvený do niekoľkých zdanlivo nesúvisiacich epizód, kde dvojice typizovaných postáv tak trochu riešia vlastný vzťah a trochu viac vlastný sex. Hoci sa časť týchto epizód končí smutne, časť až tragicky, v centre zostávajú Standa a Olinka. Hoci mentálne iní, oni nad životom nerozmýšľajú, oni ho žijú a prežívajú so všetkým pekným čo k nemu patrí. ()

Georgeo2

Film plny paradoxov, kontrastov, smutku, smiechu cez slzi a filmovych plagatov americkych blockbusterov na mna sice zaposobil, ale ma miestami nudil(aha dalsi paradox...) Za pozretie rozhodne stoji, no asi som stavany na ine zanre... ()

matracak42

výborný film, vtipné scény a herci jak Tomicová či pan Budař byly perfektní. Různé příběhy tak trochu prolnuté a hlášky jedna za druhou oslovuje hlavně diváka nenáročného,ale tak trochu hledavce hledavého a proto tento snímek lze vidět několikrát a nenaštve ()

kmfilm

Nechápu a nepochopím za co ten film dostal tolik Českých Lvů??? Kort když byl nominován spolu s Želarama a těm se dle mého názoru nehrabe ani po kotníky. Nebýt Miroslava Donutila tak by se ve filmu těžko hledal vtip a to raději nebudu hodnotit příběh. Opravdu slabé. ()

gizi

Moc dobře zahráno Budařem, trochu praštěné, ale zábavné. Akorát ty baby mně tam dost vadily. mírně nadprůměrná česká komedie za 80%. Opět jsem shlédl 11.5.2012 a tentokrát se bavil ještě víc. Nutno doplnit, že muzika je též velmi dobrá, naopak tvrdý čb obraz mi trochu vadil. 90% a skoro 5*. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)