Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

L_Into

Filmů, ze kterých si člověk pamatuje desítky hlášek, a přitom by neřekl, že je má vlastně rád, není mnoho. Zvláštní počin. ()

shakened

Za mě jednoznačně nejlepší hraný Český film po Listopadu. Originální příběh i zpracování, vynikající Budař. ()

andydufrsn

Tak tohle je psycho jak některý písníčky od Zepelínů. Rozhodně musím vyzdvihnout Budařův výkon, všechno ostatní už jsou jen sračky ()

Fujin

Nejšťastnější jsou nakonec ti retardovaní, kteří si užijí to co prožívají. Protože ti co o věcech mohou přemýšlet často trpí zvráceností vlastních myšlenek. ()

Dakota1978

Nuda v Brně je moje srdcovka a po každém shlédnutí si v duchu zaplesám. Celý film je prostoupen milým a ulítlým humorem, láskou, vášní a emocemi, které jsou podány velmi realisticky. Pokud bych musel shrnout jedním slovem, o čem tento příběh vypráví: musel bych říci, že o lásce. Pro mě je to ovšem báječný koktejl laskavého humoru, famózního, bezchybného a vypracovaného scénáře a brilantních hereckých výkonů. Ač nejsem fanouškem p. Krajča, tady se mi moc líbil (zpěv i role vypravěče na 1). Olinka a Standa jsou jednoduše Oskarové role. Nesmím ovšem zapomenout na Standova bráchu, sousedky, Olinčinu mámu, psycholožku Vlastu, kamarády "rozvozníky" rohlíků a tak bych mohl pokračovat... Za mě 100% a kdykoli znovu a znovu. ()

Whitehorse

Dnes jsem opět viděl téměř po 20 letech. naprosto geniální lidský snímek to je ještě doba kdy občani ČR byli občany státu ČR a ne prostitutkami státu ČR. ()

Korpy22

Černobílý vyzuál filmu, který je podpořen kamerou Marka Diviše. Kamera nám nabízí spoustu zajímavých záběrů (na ruce na stole, záběr přes klíčovou dírku, posezení kolem stolu…). Samotný scénář film protkává osudy několika postav, které všechny směřují k jednomu. Sex. Postavy mají svůj charakter a herci v čele s Janem Budařě excelují. V neposlední má film skvělý soundtrack. Film má úžasnou gradaci a návaznost. Rozhodne stojí za shlédnutí. ()

leafroller

Shodou okolností jsem tento film viděl následující den po Americké kráse a klidně řeknu, že je to taková její česká varianta. Také jsem zavzpomínal na Formanovy filmy ze 60. let. Ale srovnání není dojem. Každý máme v hlavě svého magora a Nuda je o některých z nich. Vyniká samozřejmě pan Budař. Jeho retarďáček je prostě dokonalý ve všech směrech a věřím, že si tímto charakterem vytvořil nálepku, která ho bude bohužel provázet už navždy. A i když hudba, kterou k filmu napsal, taková pecka není, rozhodně se hodí a sedí. Z ostatních herců nevyčnívá nikdo, protože jsou opět všichni sqělí. A pokaždé, když si vzpomenu (nebo uslyším) na větu "Mirku, křič", roztřese se mi bránice, ať chcu nebo nechcu. A tak to má být. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)