Dva mladí - Standa a Olinka se seznámí na sportovní olympiádě. Protože bydlí každý jinde (Olinka v Brně a Standa v Hlubúčkách), píší si každý den. Po roce této dopisové známosti napíše Olinka Standovi : "Stando, přijeď v sobotu na večeři a pokud budeš chtít, můžeš tady i spát." Do tohoto okamžiku vkládají oba velké naděje. Jenomže ještě nikdy s nikým nespali. Nastupují rady "Jak na to". Začínají se odvíjet i příběhy dalších postav: Jarda - Standův bratr ho učí jak nasadit ochranu a ukazují si spolu v lékařském atlasu. Ženy z domu kde Olinka bydlí - každá poznala ten okamžik trochu jinak. Konečně nastane kýžené setkáníVšichni rádcové a další postavy v praxi sami ukazují, zda věta z Brněnské televizní inscenace z úvodu filmu "V Brně proběhne každý večer sto padesát tisíc souloží" nadsazuje nebo ubírá. Každý z deseti hrdinů filmu dopadne jinak. Většinou hůře, než by chtěl.

Ve filmu hrají vedle již známých a oblíbených tváří i vynikající divadelní herci, kteří se sice už zabydleli na scénách Národního divadla, Hadivadla, Klicperova divadla a dalších, ale pro svůj věk budou široké veřejnosti teprve objeveni. Komedie je plná vkusného vtipu okolo sexu a erotiky. Mnoho sloganů filmu se jistě objeví a zůstane ve slovníku diváků. Životní výkon v roli Miroslava Norbachera podal Miroslav Donutil. Písně do filmu nazpívali Eva Urbanová a Richard Krajčo. (oficiální text distributora)

wrzec

Výborný film, ve své době něco opravdu svěžího ve stojatých českých filmových vodách. Jan Budař ve své životní roli a i další herci jsou dobře vybráni a svých rolí se zhostili nad poměry. Trochu mi to připomíná staršího Jima Jarmusche. Chápu i možná slabší hodnocení u masové většiny, může jim to připadat trošku jako ujetý nebo nudný film, ale za mě musím konstatovat, že film rozhodně nenudí! Prostě tragicko-komická hříčka, natočená originálním a jiným způsobem. ()

montel

Standa (Jan Budař) a Olinka (Kateřina Holánová) se spolu seznámí na sportovní olympiádě. Olinka je z Brna a Standa z Hluboček u Bruntálu. Dlouho si jen psali. Když jednoho dne příjde Standovi dopis ať přijede příští pátek za ní do Brna. Standa tedy vezme bratra s sebou a oba vyrážejí na cestu. Olinka a Standa se spolu poprvé pomilují...To je jen slabý výčet toho, co vše se v této skvělé komedii odehrává. Poprvé jsem nad Nudou v Brně kroutil hlavou,ale jak jsem to viděl poněkolikáté,otevřeli se mi pořádně oči. Najednou jsem pochytil hlášky, které jsem poprvé nezaregistroval...Promiň já jsem pitomec.Dotýkej se mě Stando!!! Jeden z mých nejoblíbenějších českých filmů. Bez keců 90% ()

moorks odpad!

Jak někdo mohl dát na tuhle pitomost peníze to nechápu? Je mi líto herců, že se dali přesvědčit, že figurují v takové sračce. A je mi líto Brna, nemyslím si, že je tam nuda. A tenhle film ten teda nuda je a šílená. ()

Chapocka

Film (pří)jemně navinulý Československou novou vlnou, který je plný něhy, rohlíků, pravdy, rajčat, něhy, letní atmosféry, něhy, žárovek, něhy indulony, něhy a okouzlující trapnosti. Olinka, Standa a BRNO, to je na celý život! A "Nešahej na tu plotnu". ()

cocaine

Nuda v Brně je teda celkem nuda...pár dobrých hlášek, ale jinak je to dost takový, no dost takový...jaký tyjo...nevím no. Ale za ty skvělý herce jsem ještě hvězdičku přidal. ()

dochvvv

Velmi zajímavě natočený film. Některé scény na mě sice byly trošku moc. Vidět dva idioty ( nechápat hanlivě ) jak se připravují na první soulož je občas k nevydržení. Ale jinak jako soubor střípků z brněnských domácností, jejich obyvatel a unikátních osobností je to velice povedené. Kdo ví co se odehrává každý večer na Vaší ulici za záclonama. A samosebou geniální herci v hlavních i vedlejších rolích. Takže na českou kinematografii pro mě solidních 80%. ( viděno v kině a po 4 letech opět a verdikt stejný) ()

Stealth2

Viděl jsem opět, a dávám jednoznačně za pravdu Radkovi99, scéna s rybičkami je ...je prostě ...a seru na to. Radku 99 přesný koment. A dávám na 5 hvězd. ()

1892

Už len za to ako dokonale zahral Jan Budař hlavného hrdinu si zaslúži tento film obdiv. Keby neviem, že nieje mentálne postihnutý aj v skutočnosti, žral by som to aj s navijákom ! ()

Felliniclub

Muž a žena, Romeo a Julie, Standa a Olinka. Ona je z Brna, on z Hluboček. Milují se, ale jsou jiní a seznámili se na sportovních hrách pro postižené. Kolem nich je mnoho lidí, kteří by chtěli také milovat, ale jsou příliš stejní a dělají chyby. Ne tak Standa (Jan Budař) s Olinkou (Kateřina Holánová), kterým osud nedopřál. Ale. Po krátkém váhání ti dva ví, na rozdíl od těch, kterým osud dopřál, jak na to. Jak na lásku. A to v Brně. Kde jsou nakonec šance pro všechny. Pokud se jich dožijí. Nuda v Brně sice nenudí, ale ani se nepovznesla nad současné popisy lidí obývajících českou kotlinu s Moravským krasem. Černobílý film má své kouzlo, ale ta černobílá nějak řeže do očí. Asi jsou ke sledování potřeba stejné brýle, jako má Standa, když přijíždí do Brna a na autobusovém nádraží se v jejich skle zračí nápis BRNO. ()

marien1039

Kde to sebralo těch 67%? Upřimně, řekněte mi, lidi, kde? Název je výstižní, je to nudný film o nudných lidech v nudném městě. Nebo alespoň v tomto filmu nudné město z Brna dělají... ()

Martin96

Nazev filmu mi prijde uplne mimo, zarazeni do zanru komedie taktez. Cernobila zbytecna. Mozna zamer, aby divak do posledni chvile netusil o cem film bude? Netusim. Kazdopadne jako psychologicke drama velmi dobre. Mile, lidske, uzasne zahrane. ()

Cooolboy

Výborné herecké výkony sú absolútnou devízou tohto filmu. Iné tu bohužiaľ nie je čo hodnotiť. V každom prípade by ma zaujímalo, koľko trávy štáb vyfajčil za tých prád dní nakrúcania. ()

Nová naděje pro český film?

Nová naděje pro český film?

15.02.2007

Česká kinematografie už tradičně trpí nedostatkem peněz. Fond pro rozvoj kinematografie se svými 80 miliony ročně nestačí pokrýt celý potenciál našeho filmového průmyslu. Zvlášť když český film stojí… (více)