Ovdovělá učitelka Anna (Jodie Foster) podnikla něco, co bylo pro ženu z viktoriánské Anglie naprosto nezvyklé. Rozhodla se odjet se svým synem na dobrodružnou cestu do neznámé země, do Siamu. Chce ji poznat a pokusit se tak navázat spojení dvou odlišných světů. Nechává se zaměstnat jako učitelka početných dětí samotného siamského krále Mongkuta (Chow-Yun Fat). Kultivovaná Anna zprostředkovává svým žákům konfrontaci obou kultur se všemi rozličnostmi náboženství i nesmyslnými předsudky a poznává, že siamský král je muž, který přesně ví, kam chce vést svou zemi a jak vypadá moderní svět. Tak si krásná a emancipovaná anglická učitelka zamiluje nejen exotickou zemi, ale i krále samotného. (Magic Box)

Muse

Já osobně mám tento film opravdu ráda. Zakázaná láska vzkvétající mezi učitelkou pocházející z Anglie a králem Siamu v prostředí kouzelného východního světa opředeného naprosto odlišnými zvyky a kulturou... Díky pestrobarevnému okolí a sympatickým hlavním hrdinům se na film příjemně kouká a vůbec mi nevadilo, že to koukání trvalo dvě a půl hodiny... ()

Pavlínka9

Ano - je to určitým způsobem "velkofilm", protože kulisy, kostýmy a celkově výprava tohoto filmu je nádherná. Příběh taky nemá chybu a vidět i určitým způsobem jak "funguje" osobní život tak významné osobnosti jako je siamský král - tak to bych byla asi taky v šoku :) Herecké výkony - Foster a Chow mi k sobě krásně pasovali a věřila jsem jim.Tom Felton byl příjemné oživení a rozhodně to někdy ráda uvidím znovu. Na čem si film podle mě hodně zakládá je hudba...ta tam hraje velikou roli. ()

JohnSmith

Střet civilizací a to jak kulturní, tak politický. Samozřejmě je moc pěkná výprava, což k velkofilmům patří. Romantika už mě tolik nebrala a hlavně ta chemie mezi Fosterovou a Chowem nebyla kdo ví co. ()

VanTom

Honosná historická romance okouzluje nádhernou exotickou výpravou, kostýmy, hudbou, stejně jako charizmatem titulní dvojice či pohádkově bezkonfliktním střetem odlišných kultur, když jsou Anna i král vykresleni jako pokrokoví tolerantní lidé pronášející jedno zasahující moudro za druhým. Jenže čím je jasnější, že jejich platonická náklonnost nemůže dojít naplnění, obrací se scénář k méně zajímavým, až zbytečným podzápletkám vedlejších postav (zamilovaná konkubína, zrádný generál), aby vytvořil aspoň zdání dramatu a uzavření. ()

artemis2

Veľmi pekný a jemný film nielen o nenaplnenej láske učiteľky Anny a siamského kráľa, ktorý ma určitým spôsobom dojal. Mám rada Jodie Foster a touto rolou ma potešila a Chow Yun-fat je veľmi charizmatický a na úlohu kráľa Mongkuta priam stvorený. ()

klima777

Chow Yun-Fat je zkrátka milý, ať už jako nájemný vrah, nebo siamský král... Zbytek se dá bez větší úhony přežít. A kde jinde uvidíte (či spíše uslyšíte) Toma Feltona (aka Draco Malfoye) zachraňovat Thajsko za pomoci trumpetky a rachejtlí? 2,5* ()

Autogram

Nádherný film z ázijského prostredia, kde sa okrem emócií skoro nič nedeje, a to je na dve a pol hodiny pre mňa dosť neprekonateľný problém. Jodie Foster je síce výborná, ale nemôže to svojim výkonom zachrániť. ()

Pit

Myslím, že by to mohlo byť aj schopnejšie nemať to tak dlhú stopu. Radšej to mali viac zhustiť a pridať viac tých emócií. Potom by som dal asi väčšie hodnotenie. Takto natiahnuté, ma to už dostávalo do útlmu, ktorý pri sledovaní filmov nemám moc rád. ()

Cejny

Pěkný, příjemý film z Thajska (v době viktoriánské, kolonie Velké Británie) s půvabnou Jodie Foster. ()

sedm.1

Kristovo noho, to bylo dloooouhý a nudnýýýý. Za mě zde stojí za pozornost snad jen výkon ústřední dvojice v podání Jodii Foster a Chow Yun-fata, kteří svým postavám vtiskli uvěřitelnost, sympatičnost a přesvědčivost, a to ať už se vzájemných emocí týče, tak jejich charakterů a rozhodnutí. Zápletka, i když celé to dění nazvat zápletkou není úplně až tak výstižné, je ale utahaná a nezáživná až to bolelo, to neustálé štěbetání a vyvolávání konfliktů o takových malichernostech mě urputně zadupávalo do země, naprosto zde chyběla jakákoliv výraznější scéna, když tedy nepočítám úmrtí jedné malé postavy, což na mě ale zapůsobilo vážně až spíš nepatřičným a zbytečně násilně emoce vyvolávajícím dojmem, jinak ale vážně bez jakékoliv gradace, no a závěrečná „akčnější“ pasáž zapůsobila, jako by se sem zatoulala z jiného snímku, radši ani nemluvit. Vizuální stránka Anna and the King pak sice jistou působivost přinesla, ovšem spíš jsem jí vnímal jen jako ne zcela efektní doplněk, který tu nesehrál prakticky žádnou roli, a tak o nějakém výraznějším přínosu tedy nemohu mluvit ani v tomto ohledu. Spád, jak už jsem se jiným slovy zmínil, prostě minimální, napětí žádné, emoce žádné, příběh plytký, pro mě zkrátka téměř dvou a půl hodinová romantika o ničem, fakt sorry. ()

Han22

Krásný film, skoro bych mu dal pět hvězdiček, ale hodně toho kouzla dělá úžasná kamera, výprava a kostýmy, hudba, zatímco děj chvílemi vázne a dostává se do pozadí. Přesto je to nádherná, prakticky celý film nevyřčená a přesto každému jasná romance, která bohužel nikdy nemohla dojít naplnění. ()

Rudinsky

Pekné, ale tento film je taký dlhý, že jeho emocionálne bublinky vyšumia a ku koncu už pijete, lebo to chete mať v sebe. ()

iXtr3m3

Veľmi pekný film po každej stránke... Skvelá výprava, skvelý kostýmy, skvelý príbeh, skvelé spracovanie. Má to pointu, má to hĺbku, má to emócie a hlavne skvele zahrané postavy. Dlho som tomuto filmu odolával, lebo z nejakého dôvodu som ho bral ako čisto "ženský" film. Aké bolo moje prekvapenie, keď som ho prvý raz zhliadol. ()

Seti

Tradiční výpravný velkofilm z doby, kdy ještě stříbrnému plátnu nevládly jedničky a nuly a filmaři se při navození velkoleposti spoléhali především na herce, kostýmy, kulisy a exotické lokace. Přílišná snaha o velkofilmovost je však také Anninou největší slabostí, protože svojí rozmáchlostí si tak trochu podráží nohy. Snaží se toho totiž zachytit a obejmout tolik, že ve výsledku příběh i stopáž bobtná do zbytečných rozměrů a prostříhání by filmu rozhodně prospělo. V této podobě se neubrání rozvleklejším pasážím a občasnému rozptýlení divákovy pozornosti. Nejsilnější mi Tennant přišel v intimnějších scénách, k čemuž mu výrazně dopomohla skvěle obsazená a zahraná ústřední dvojice. Jodie Foster i Chow Yun-Fat byli přesní a už jen kvůli jejich pozvolna se vyvíjejícím vztahu stojí za to Annu a krále shlédnout. Ještě bych vyzdvihl hudbu, která funguje jak ve filmu, tak na samostatný poslech a soundtrack rozhodně doporučuji. ()

eagle-eye

Zbytečně roztahaný film ke dnu sráží bezýrazné výkony "tahounů" filmu. Jodie Foster a Chow Yun-Fat mají mnohem na víc, než na to, co předvádějí v této výpravné nudě. ()

Paity

Anna a Král je především velkolepá show. Ty interiéry, ale především exteriéry jsou skutečně úchvatné a snad jen kvůli tomu se už vyplatí ten film vidět. To, že si ho třeba znova nepustíte, už je jiná věc. Pro romantiky to ale bude to pravé ořechové od první do poslední minuty. ()

aquiver

Nádherný, velmi nadprůměrný film s prvky dobrodružství, romantiky a silného tématu střetu kultur. Anna a král je sice dlouhý film, ale rozhodně ne tuctový, po letech jsem se k němu pro jeho krásu a umění vrátil. 75 % ()