Ovdovělá učitelka Anna (Jodie Foster) podnikla něco, co bylo pro ženu z viktoriánské Anglie naprosto nezvyklé. Rozhodla se odjet se svým synem na dobrodružnou cestu do neznámé země, do Siamu. Chce ji poznat a pokusit se tak navázat spojení dvou odlišných světů. Nechává se zaměstnat jako učitelka početných dětí samotného siamského krále Mongkuta (Chow-Yun Fat). Kultivovaná Anna zprostředkovává svým žákům konfrontaci obou kultur se všemi rozličnostmi náboženství i nesmyslnými předsudky a poznává, že siamský král je muž, který přesně ví, kam chce vést svou zemi a jak vypadá moderní svět. Tak si krásná a emancipovaná anglická učitelka zamiluje nejen exotickou zemi, ale i krále samotného. (Magic Box)

Cassandra

Naprosto nevěrohodný příběh. V Holywoodu zřejmě nemají ani ponětí o východní psychologii. Americké myšlení naroubované na Thajce ten film zabíjí, není divu, že ani herci neví jak z toho ven. Ovšem překrásné kostýmy, výprava a příroda. ()

mirkaaa

Historicko - romantický film o anglické učitelce a králi ze Siamu. Střetnutí odlišných kultur v atraktivním prostředí dálného východu dává průchod počátečním citům. Film je nádherný a realistický zároveň. ()

Bety88

Velice krásný dojemný příběh. Jako divák romantik, bych si určitě přála, aby Anna zůstala s králem, ale mám pocit, že právě ty romance se "špatným" koncem jsou ty nejlepší, protože si je divák o sto procent víc zapamatuje. ()

Angelino

Pochopil som prečo je tento film v Thajsku zakázaný (a to hovorí o Siame, pôvodné meno Thajska). Siam ako jediný nebol v tejto oblasti kolóniou niektorého z európskych štátov. Najväčší vplyv v oblasti skutočne mali Briti. len vplyv, úloha a postavenie Anny je na thajcov až príliš prikrášlená. Ale keby to bolo čisto podľa skutočnej udalosti, bol by to dokument a nie film v kinách, všakže... ()

lucijelucije

Moc hezký romantický snímek, který má v sobě víc touhy, než jakýkoliv jiný film se sexuálními prvky. Anna působí tak lehce a přitom silně. A král je naopak velmi seriózní, a zároveň jemný. A ikdyž se na příběh dívá se zaujetím, těch 140 minut je opravdu dost dlouhých, na to, co vám tohle romantické drama nabízí. ()

Daqvid77

Moc krásný snímek na který se dá podívat v každé náladě moc se mi líbil a proto dávám 4*. Hvězdy taky za opravdu kráskou výpravu a kostýmy , oprávněná nominace na oscara. ()

Ollie235

Výlet amerických filmařů za východní kulturou nedopadl vůbec špatně. Natočené velkolepě, po vizuální stránce nádherné. Ono by to i celkově působilo dobře, ale je to prostě moc dlouhé. Ke konci jsem usínal a dokoukal jenom z povinnosti. ()

mira007

Výpravné , barevné , citlivé... nápad obsadit do role krále Chowa, který byl spíše představitelem akčních hrdinů, byla trefa. ()

Yardie

No, takových slabších 70%. Krásně se na to dívá - příroda, šaty, kulisy - prostě nádherná výprava. Dva sympatičtí a charismatičtí herci. Příjemná hudba. Děj, no, taková klasika. Od začátku do konce je v podstatě jasné, jak to dopadne mezi hlavními hrdiny a poklidně vše plyne k cíli. Dějová bojová linka není o nic moc dynamičtější, ale místy do stojatých vod vnese trošku života. Každopádně i přes to, že se ve filmu v podstatě nic moc neděje, nemohu říct, že bych se nudil a až s podivem konstatuji, že film velice rychle uběhl na to, že má přes dvě hodiny. Nemůže tedy hovořeno o nudě. Prostě takový pěkný film na pokoukání. Howgh! ()

Bozvav

Krásně zpracovaný romantický filmový příběh, jehož skvělá výprava, hudba, kostýmy, herecké výkony hlavních protagonistů, roztomilost a přirozenost dětských herců a v neposlední řadě nádherné scenérie převáží drobné nedostatky ve scénáři i dlouhou stopáž. Celkově výborný dojem, je pěkné, že se ve filmu objevují i méně líbivé pasáže a konec není vysloveně happy end. Díky tomu celé dílo dostává na autentičnosti. Asi nejhezčí Anna a král ze všech a to je při vysoké konkurenci dřívějšího filmu co říci. ()

inachisio

Tenhle film mi měl posloužit jako vysvětlení, proč prostě někdy něco opravdu nejde, i když se dva lidé milují. Film byl skvěle udělaný, herci vynikající, konec bravurní. ()