Ovdovělá učitelka Anna (Jodie Foster) podnikla něco, co bylo pro ženu z viktoriánské Anglie naprosto nezvyklé. Rozhodla se odjet se svým synem na dobrodružnou cestu do neznámé země, do Siamu. Chce ji poznat a pokusit se tak navázat spojení dvou odlišných světů. Nechává se zaměstnat jako učitelka početných dětí samotného siamského krále Mongkuta (Chow-Yun Fat). Kultivovaná Anna zprostředkovává svým žákům konfrontaci obou kultur se všemi rozličnostmi náboženství i nesmyslnými předsudky a poznává, že siamský král je muž, který přesně ví, kam chce vést svou zemi a jak vypadá moderní svět. Tak si krásná a emancipovaná anglická učitelka zamiluje nejen exotickou zemi, ale i krále samotného. (Magic Box)

Smerfetka88

Jeden z mála filmů, na který jsem se chtěla delší dobu podívat a nezklamal mě. Většinou je u mě přímá úměra, že čím více se na film těším, tím víc jsem zklamaná. Tady ne. Snad je to dáno hereckým obsazením, nádherným prostředím, příběhem (a to nejsem zatížená na cukrovkové filmy), možná vším dohromady. Je to film, který si pustím klidně každý měsíc a dodívám jej (už kvůli poledu na mužného a charismatického krále). Bohužel 4* nedám, protože ty dávám jen hodně dobrým filmům (pro mě) a o 5* ani nemluvím. ()

sWONDER

Naozaj podarený film. Silný, pekný a citlivý príbeh, výborná ústredná dvojica (jeden múdrejší ako druhy:) ), nádherná príroda a prostredie, úžasné kostýmy a podmanivá hudba. Síce sa to miestami trochu naťahuje, ale 80 % by som nechal. ()

Clark_Kent

Jak anglická učitelka, vnesla světlo do srdce siamského krále. Chow-Yun Fat a Jodi Foster společně tvoří krásné filmové kouzlo. ()

BrunoA

Nebylo to špatný, ale nebylo to ani nijak zvlášť dobrý. Téma bylo dopředu známé a postavy se chovaly ve většině případů tak, jak se dalo očekávat. žádné velké vzrušení. Největší klad byla dost dobrá Judy Foster. ()

Katka232

Viděla jsem původní film a můžu srovnávat. První byl hezčí, vlídnější a ne tak okázalý. Byl i víc vvtipnější. Tohle strčí starší verze lehce do kapsy. ()

Emilii

Sympatičtí herci, silně mateřsko-hrdinskej příběh, velká láska na celej život, potřebuju i tohle prožít ve filmu a pobrečet si! I to patří k životu! ()

Charlinka

Pěkný film ale celou dobu jsem si říkala, že je dost nereálný. V té době a v té zemi je nesmysl mít takového krále... ()

Perchta6

Vynikající historický film, citlivě laděné lidské příběhy i osud jednoho celého národa... Vizuální i akustický dojem vše umocnil, takže meje hodnocení: výborná! ()

jirijo

Hezky ilustrovaný, krásně nasnímaný, pěkně ohudebněný a ústřední dvojící výtečně zahraný...ale (až se mi to nechce napsat) chvílemi trochu nudný... Jodie Foster je jako vždy výtečná, Yun-Fat Chow pak neméně skvělý a celé se to hezky sleduje a příjmené poslouchá, ale nelze se zbavit dojmu, že tady bylo zaděláno na víc. Třeba je to tím, že režisér Andy Tennant je možná zručný, ale chybí mu pevnější ruka, aby dokázal z nadějného potenciálu vytěžit více, než jen hezky vypadající a volně plynoucí příběh, bez výraznějších emočních nebo jiných vrcholů. A to je vzhledem k možnostem, které se otevíraly, docela škoda... ()

TesterX

Prijemny film. Chow Yun-Fat jako skvely kral Siamu uznavajici tradice a zvyky, ale na druhou stranu s lidskymi city a nesouhlasem, kterezto pocity v nem probudila Jodie Foster. ()

tee

Přestože učitelka Anna Siam skutečně navštívila a film se snaží vyprávět její příběh, je ho nutné brát spíše jako přikrášlenou pohádku, kterou pro upravená fakta samotné Thajsko odmítá. Uvědomujeme-li si tuto skutečnost a také to, že jde o pohled americký, pro nějž je země vrcholnou exotikou jako pro nás, pak už si můžeme v klidu vychutnávat orientální kouzlo krajiny, překrásné umění a někdy až šokující zvyky na pozadí seznamování se svérázné výrazně zářící Jodie Foster a krále, jež už není všemi poslouchán na slovo. ()

FISSSH

Neviděla jsem původní verzi, takže nemůžu srovnávat, ale to jiskření bylo docela hmatatelné. Kouzelný byl moment příprav na oslavu, kdy služebnictvo při pohledu a krále padne na zem, jenomže i se skleničkami... ()