Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

Aywes

Vskutku morbidní snímek.Přesto dosti zajímavý a zakázán slaboduchým.Thriller jak řemen.Napětí houstne s nadcházejícími vteřinami tak jak to umí jen Danny Boyle.Vynikající Ewan McGragor hraje opravdu velmi dobře a nasazuje hereckou příčku hodně vysoko.Kam se na takové thrilleri hrabou dnešní americké oplzlosti.Moc pěkný snímek, který má v sobě myšlenky přátelstvi. "Věřím, že potřebujeme přátele, ale když už jednou zjistíte, že jim nemůžete věřit tak co potom?" ()

Phex

Tenhle film jsem opomíjel kvůli obalu - myslel jsem že je to zase nějaký moderní laciný horor, ale ono ne. Vyklubalo se z toho chytré psychodrama s gradující atmosférou, pěkně mapující konec tria přátel ve stylu košile (balík peněz) bližší než kabát (ono přátelství). ()

J.Mayen

Typický pro D.Boyla, pomalý rozjezd a povedený konec, v hlavní roli mimo jiné E.MC.Gregor,jako mladý ucho, který společně se svýma spolubydlícíma přijdou k balíku peněz, o který je připraví o všechny smysly. Konec bych spoileroval, kdo neviděl, určitě se podívejte, je to D. Boyle v plenkách,ale slušný. ()

rey17

Zajímavý film s "relativně obvyklou" zápletkou. Film ovšem těží z dobrého herectví a dobře propracovaných charakterů. Něco mezi 75-80%. ()

Zelda knihkupec

Zajímavě řešené soužití tří přátel, které dostane díky sérii více méně nepravděpodobných situací, noví rozměr. Film kde jsem zpočátku čekal cože to bude zase za blbost a byl jsem s uplynulým časem víc a víc zvědav jak že to celé dopadne... ()

v.indruchova

Myslela jsem, že to bude Béčko, tak jsem film celou dobu popoháněla (jelikož na dnešní filmy, je to natočené pomalejším tempen, na které nejsem už zvyklá). Nečekejte najivitu některých filmů z devadesátých let. Čekejte syrovost 21. století. Zakončení filmu bylo poučné. Drsný. Já jsem se zas tak nezasmála, samej kameňákovej humor. ()

axcris

Dosť zrejmí predchodca Trainspottingu alebo Millions. Dannyho začiatky boli sľubné. Ale pre mňa jeho filmové skvosty vyplnené dokonalými detailmi prišli až po tomto “debute“. Nič to ale na tom nemení, že Shallow Grave určite nie je zlý film. Boylove vizualizácie stavov ľudí, ktorí sú na svojom dne alebo ukázanie ich požierajúceho absťáku po niečom, je perfektné. Kvôli tomu patrí k mojim top dirigentom vo filmovej brandži. Pokiaľ sa k tomuto významnému mužovi chcete pozrieť do hlavy ešte viac Shallow Grave by ste nemali zmeškať. Tí druhý si užijú pekný príbeh s mierne nad klasickým rozuzlením. ()

hony23

Černá komedie o tom, jak nečekaně získaný kufr peněz dokáže rozdělit nerozlučné kamarády. Ten závěr byl fakt dobrý, ale jinak to žádný zázrak tedy nebyl... ()

Birter

Trochu se zdráhám to říct, ale o Shallow Grave bych bez skvělého konce a výrazně mrazivé pointy přemýšlel zdaleka jinak. Celou dobu na mě totiž film působil jako obyčejný thriller, který jede v jasné trajektorii a k nezvyklejším zápletkám neuhýbá. Sice se skvělými herci, ale relativně béčkovou (ač podmanivou) hudbou i klišé. Atmosféra samotná je tedy bezesporu vynikající stejně tak děsivé poselství... ale musím říct, že jsem od dvojky Boyle-Hodge čekal něco dosti jiného. ()

Lada

Hodně dobrý, hodně hustý film o síle peněz. DOLBY, nechceš se k nim nastěhovat s kufrem plným peněz? ()

PavHer

Tři přátelé, mrtvola a kufr plný peněz .. jo a ještě perfektní příběh plný napětí a nečekaných zvratů, tak to je prosím Mělký Hrob, dalo by se říct i trochu komedie, ale hodně hodně černá. Boylovi se jeho prvotina rozhodně povedla a tenhle filmek si klidně pustím ještě jednou, a třeba i víckrát.. ()

dccz

Ze začátku jsem nevěděl co si mám o filmu myslet a musím přiznat, že mě i dost nudil. Pak se strhla lavina docela i nečekaných událostí a zůstal jsem připečenej ke gauči, až do záverečnejch titulků. Finiš pak dává celýmu filmu ozdobnou mašli... Herecké výkony jsou excelentní a nebylo možné vybrat lépe. ()

Okocha

Jakkoli se film nevinně rozjede (i přes nečekanou a ve své podstatě tragickou zápletku), tak postupem času odbočí z pohodové linie komedie pro mladé, začne se překvapivě ubírat směrem napínavého dramatu a ve svém finále předvede rozuzlení v duchu psychopaticko-schyzofrenního thrilleru. Mně osobně tohle prolínnání žánrů moc nesedlo, myslím, že si tvůrci měli ujasnit, jaký prožitek chtějí v divákovi vzbudit a podle toho film koncipovat. Takhle jsem z toho měl docela rozporuplný pocity. Jinak dialogy byly dobrý, příznivci ironického britského humoru budou spokojeni, hlavně postava cynického Ewana McGregora si snadno získá sympatie. ()

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)