Mělký hrob

David, Alex a Juliet hledají spolubydlícího. Mezi šílenci, počítačovými fanatiky a jinými asociály, kteří mají o pokoj zájem, působí Hugo jako zjevení. Sympaťák na první pohled. Pohoda ale končí hned druhého rána, kdy objeví Huga v posteli bez známek života. Ještě než úmrtí nahlásí úřadům, najdou vedle jeho těla kufřík plný peněz. Svědomí velí volat policii, jenže vidina hromady peněz je lákavější. Během několika dnů projde jejich přátelství těžko uvěřitelnou zkouškou a cena, kterou za ohromné bohatství zaplatí, bude vysoká. (Bontonfilm)

tranquill

Těžké psycho! Ano, tenhle mysteriózní thriller má skvělou, až hororovou, atmosféru. Zde nejde ani tak o příběh, ale především o ni. ()

horovska

Spojení drsného thrilleru a černé komedie mne baví. Zlatá mládež, žijící v luxusním bytě v dobré čtvrti se zaplete do zločinu. Poněkud morbidní okamžiky úklidu mrtvého spolubydlícího ale nejsou tím nejhorším, co je čeká. Vzájemná nedůvěra, strach a postupy plné intrik je nutně dovedou až ke krajním řešením. Úsporně krátký film nabitý k prasknutí. Divadelní scénář zdánlivě nepotřebuje víc. Ale těch deset minut delší stopáže, která by byla nutná k prohloubení psychologických profilů tří hlavních hrdinů bych ale považovala za správnou investici. To je totiž to základní, co celému dílu chybělo. A to je velká škoda, neb k plnému hodnocení chybí opravdu jen krůček... ()

Razzor_82

"Nemůžete-li věřit svým přátelům, co potom?" Boylova skvělá psycho hra o penězích a zkaženém přátelství třech spolubydlících. Gradující napětí a černý humor v šíleném hudebním podkresu.  Tyhle nízkorozpočtové filmy mají neskutečné kouzlo v jednoduchosti příběhu. Báječný McGregor v jeho filmové prvotině. Eccleston naháněl doslova hrůzu. 8/10 ()

chlebos

Za všechno můžou prachy, a proto jsem rád, že nic nevyhraju ani nenajdu v pokoji v kufru vedle mrtvoly. Tenhle film mě v tom jenom utvrdil... ()

koudis11

Dílo pro otrlé povahy,na tenhle film jen tak nezapomenu a nebude to jenom těma brutálníma scénami,výborný děj a pointa.Film nutí k zamyšlení: Jakou cenu má přátelství? ()

Dan

Drsná, podmaňující, strhující atmosféra, která nedává moc prostoru k oddechu. Člověk je nucen přemýšlet nad tím, jak mohou drobná rozhodnutí a činy vyjevit charakterové vlastnosti, jež by nikdo nečekal. A pak se nezbývá než divit, jaké hodnoty jsou opravdu určující u bytostí, které nazýváme svými přáteli... ()

annickka

V polovině filmu nabyde film příšerně mrazivou atmosféru, hlavně z důvodu proměny jednoho z hlavních postav v psychouše. Některé momenty byly hororové, ale převládalo spíš drama, ale jaké! Celou dobu jsem se výborně bavila, ani chvilka nudy, všechny tři postavy mají grády, výborně se doplňují a jejich představitelé vše uhráli na jedničku s hvězdičkou. ()

BDMarty007

Mělký hrob je zajímavý svojí režií, dramatizací i výtvarnou stránkou. Drama, thriller, detektivka ... snad je tam i náznak i humoru, ale tak drsného, že na smích to tedy není. Klasicky britsky minimalisticky pojaté, close-up záběry ksichtů, téměř celé se odehrávající v jednom bytě, který je ale opravdu hodně výtvarně zajímavý. Začátek je trochu nudný a předpokládatelný, ale k závěru to slušně graduje a překvapení se vrší ... Slušný, trochu zvláštní a originální film. ()

lakart

Myslíte si, že máte kolem sebe dva kamarády, na které se můžete kdykoliv spolehnout? Tento film vám ukazuje opak. Ukazuje, jak málo stačí k tomu, abyste změnili názor a probudili svůj pud sebezáchovy. Tři rozdílné charaktery v komorním dramatu o jedné vraždě a kufru plném peněz a rozkladu jednoho malého velkého přátelství. Danny Boyle už v tomto raném snímku ukazuje své nesmírné kvality pracovat s technickými vychytávkami a dobře zvolenou hudbou, která místy dokáže vyvolat opravdu tuhou atmosféru. Moc dobře jsem se bavil. 85% ()

Doski

Danny Boyle svojí výbornou atmosférou nezklamal. Celou hustou a dramatickou atmosféru podrtrhuje skvělá kamera a hudba. Výkon herecké trojice dost obstojný. A konec dobře promyšlený. |SPOILER: Celou dobu mi byl Alex (McGregor) nejsympatičtější a připadal mi jako nejmenší hajzl a psychopat. Ovšem hajzlem se vůči přátelům nakonec stal také.| 84% ()

josieaddms

Nepřišlo mi to zábavný, nepřišlo mi to vtipný, nepřišlo mi to zajímavý. Bylo to hrozně odhadnutelný, průhledný, málo vysvětlený a hodně nepravděpodobný. Spoustu věcí bylo jen na efekt. A hlavně mi stejně vadilo, že ten konečný výsledek, nějaká myšlenka, nebo vlastně celkové ponaučení z filmu bylo nulové. Nic co by člověka zasáhlo, nic co bych si zapamatovala, nic o čem bych mohla říct "to je trefný". Spíš mě to zklamalo. ()

Thrain

Velmi zajímavý film. Zpočátku se jeví jako typická britská komedie, ale postupně přeroste v naprosto nervydrásající psycho-thriller. Trojice kamarádů najde mrtvé tělo svého nového spolubydlícího. A to není vše, najdou u něj také kufr plný peněz. Co teď s tím? Ohlásit na policii nebo neohlásit? Ústřední postavy se rozhodnou pro druhou možnost. Postupně toho začnou ale všichni litovat. Vývoj událostí, který musí následovat, začne provázet takové napětí, které se dá opravdu doslova krájet. 82% ()

danny_21

... aneb jak prachy mění charaktery a jak i ze zdánlivě nerozbitného přátelství mladých pošahanců se může vyvinout paranoia, nenažranost, vražda, výčitky a vychcanost. Celé trio přesvedčivě zahrálo své charakterové proměny, především tedy Kerry a Chris, nicméně ta komornost mi trochu vadila, stejně jako předvídatelný děj. Přesto slušná satirická, černá jednohubka, kousek od čtyř hvězd - 70 % ()

Ivo odpad!

Nechutná úchylnost, která není ani vtipná, ani vkusná, ani napínavá. Exhibicionisticky zvrácené a pomatené konání aktérů i autorů v rámci "příběhu", který je úplně dementní a o ničem. Pocit jako po snězení zkaženého a přesmaženého jídla v nějaké tříhvězdičkové narkomanské restauraci. ()

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

Danny Boyle se vrací ke kořenům. Konečně.

09.05.2011

První film, kterým na sebe upozornil, byl téměř hitchcockovský Mělký hrob. O svém příštím počinu nazvaném Trance tvrdí, že půjde o podobně temný, sexy, vyhrocený thriller. Scénář podle svého… (více)